Nazaj   Siol.net forumi > Aktualno > Slovenija

Slovenija aktualni politični dogodki v Sloveniji ...

Orodja za teme
Staro 28.04.2007, 13:07
lila5 Uporabnik lila5 ni prijavljen
Mojster
Član od: Jun 2001
Sporočila: 3.935
Privzeto Re: Javni red in mir

http://www.ukom.gov.si/slo/slovenija...itev/prazniki/

Staro 28.04.2007, 15:29
nattka Uporabnik nattka ni prijavljen
Uporabnik
Prikazne slike uporabnika/ce nattka
Član od: Sep 2004
Sporočila: 1.329

ko sem bila majhna, pa smo moral k polnočnici, so me vsi čudno gledali ...
zdaj sem velika, že dolgo me ni k polnočnicam, pa me spet čudno gledajo ...

pa govorim obakrat o enem in istem folku ...
Staro 28.04.2007, 20:03
Mojster

Tudi ti si ena in ista........
Staro 28.04.2007, 20:19
fazan Uporabnik fazan ni prijavljen
Uporabnik
Prikazne slike uporabnika/ce fazan
Član od: Dec 2005
Sporočila: 729

Citat:
Objavil-a bajs01 Prikaži sporočila
Kako je s kaljenjem javnega reda in miru na državne praznike. Mislim na košenje trave , žaganje drv in podobno na točno današnji dan in to v strnjenem stanovanjskem naselju. A ta prepoved velja samo za cerkvene praznike?
Kdo pa si ,da si upaš sosedu prepovedat,da takrat,ko ima čas opravi tisto kar nima časa tedaj,ko ima drugo delo?Velika noč ja ampak to je samo nedelja na ponedeljek že kmeti tudi po malem delajo ,če je vreme.Prvi maj kolker sledim v svojem kraju ponavadi gredo v hribe drugi maj se še pa naredi kar je mogoče."7.april pa če si doma in imaš kaj za opravit okoli hiše boš pa normalno naredu ne glede na to kaj si ljudje mislijo saj ni zapovedan praznik.Če pa si iz mesta in greš na podeželje na vikend se pa prilagodi okolju v katerega si šel in nezapoveduj nekaj kar lljudje že lata počenjajo.Ostani raje v okolju kjer si če te ovira delo sosedov okoli tebe.
Staro 29.04.2007, 14:21
Uporabnik

Citat:
Objavil-a lila5 Prikaži sporočila
Tudi ti si ena in ista........
seveda ...

( dej mi point razloži, ker danes sem dala mozek na off ...)
Staro 29.04.2007, 17:21
Mojster

Citat:
Objavil-a nattka Prikaži sporočila
seveda ...

( dej mi point razloži, ker danes sem dala mozek na off ...)
Eni in isti ljudje so te čudno gledali, ko si nekoč šla k polnočnici in te čudno gledajo danes, ko ne greš več k polnočnici........

Torej niso samo oni spremenili svojih mnenj in stališč ampak tudi ti......ker nekoč si hodila k polnočnici, danes pa ne hodiš več......
Staro 29.04.2007, 17:30
Mojster

Citat:
Objavil-a fazan Prikaži sporočila
Kdo pa si ,da si upaš sosedu prepovedat,da takrat,ko ima čas opravi tisto kar nima časa tedaj,ko ima drugo delo?Velika noč ja ampak to je samo nedelja na ponedeljek že kmeti tudi po malem delajo ,če je vreme.Prvi maj kolker sledim v svojem kraju ponavadi gredo v hribe drugi maj se še pa naredi kar je mogoče."7.april pa če si doma in imaš kaj za opravit okoli hiše boš pa normalno naredu ne glede na to kaj si ljudje mislijo saj ni zapovedan praznik.Če pa si iz mesta in greš na podeželje na vikend se pa prilagodi okolju v katerega si šel in nezapoveduj nekaj kar lljudje že lata počenjajo.Ostani raje v okolju kjer si če te ovira delo sosedov okoli tebe.
Saj poanta je ravno v tem......v t.i. zapovedanih praznikih, ko se "ne sme" delati, na ostale praznike, ki pa kao niso zapovedani pa se lahko dela, čeprav zakonska določila ne delajo ločnic med zapovedanimi in ne zapovedanimi prazniki.........ker 27. april je praznik oz. dela prost dan prav tako kot 15. avgust in to ne glede na to, kaj si ti misliš........

Kar se pa tiče velike noči........koliko je meni znano ni samo nedelja tako zelo zapovedana, ampak je z vidika zapovedanosti večji greh, če recimo s cirkularjem drva žagaš na veliki petek........
Staro 30.04.2007, 08:21
fazan Uporabnik fazan ni prijavljen
Uporabnik
Prikazne slike uporabnika/ce fazan
Član od: Dec 2005
Sporočila: 729

Hotel sem povedati,da kakor so ljudje vajeni taki pač so.Sicer pa so si ljudje sami postavili neka pravila kako bodo praznovali in jim ne more nekdo nekaj zapovedovati.
Staro 30.04.2007, 08:56
Uporabnik

Citat:
Objavil-a lila5 Prikaži sporočila
Eni in isti ljudje so te čudno gledali, ko si nekoč šla k polnočnici in te čudno gledajo danes, ko ne greš več k polnočnici........

Torej niso samo oni spremenili svojih mnenj in stališč ampak tudi ti......ker nekoč si hodila k polnočnici, danes pa ne hodiš več......

tako je ... vendar za to ne tečnarim, ker nekdo z kosilnico moti "moj" praznik ... v tem je bil point ... da večina naroda ( ne mislim zdaj konkretno nekaj forumašev, ampak ljudi na splošno), torej večina naroda, ki nekoč ni spoštovala dejstva, da so tudi takrat ljudje imeli praznike, ki so jim veliko pomenili, pa niso bili povezani z rdečo zvezdo ... no večina tega folka zdaj agresivno zagovarja pravico do miru ob "svojih" cerkvenih dnevih ...
zato sem omenila ta en in isti folk ...

ker ponavadi ravno taki postanejo bolj papeški od papeža ...

razumem, da nekoga ujezi, če ga nekdo zbudi na prosti dan s kosilnico ali cirkularko, sploh če to počne ob urah, ko je jasno, da gre za nagajanje ...
istotako pa ne maram folka, ki je nekoč po kolenih hodil okoli komunistov, danes pa po istih kolenih okoli oltarjev ...
Staro 30.04.2007, 09:00
Uporabnik

aja, pa da ne bo nesporazuma glede mojega stališča ...

če lahko "verniki" žagajo na civilni praznik, potem naj dajo mir, ko nekdo žaga na cerkvenega ...

Značke
javni, mir, red

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Podobne teme
Tema Avtor teme Forum Odgovori Zadnje sporočilo
kužki in javni lokali Matilda Živalski svet 101 25.02.2007 12:08
problem v zdravstvu, ki se tiče nas vseh! alpina Slovenija 79 29.01.2007 18:48

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 23:37.