Nazaj   Siol.net forumi > Storitve Telekoma Slovenije > SiOL TV

SiOL TV Pripombe, predlogi in vprašanja o SiOL TV, BOX, programskih shemah, kanalih, interaktivnih aplikacijah, videotekah.

Odgovori

Orodja za teme
Staro 06.12.2020, 07:32
lukadane Uporabnik lukadane ni prijavljen
Pripravnik
Član od: Sep 2007
Sporočila: 488
Privzeto Re: MulticastTV - program za gledanje sioltv na računalniku

Problem je, da razvijalcev je bilo v vsem tem času en kup, večina ni več aktivna.

Sem pa ravno 10 min nazaj našele enega, ki je ravno 2 dni nazaj posodobil MC verzijo po dveh letih. in mu ravno pišem ...
Odgovorite s citatom
Staro 06.12.2020, 08:10
g33k Uporabnik g33k ni prijavljen
Uporabnik
Član od: Feb 2012
Sporočila: 1.224

Naj nekdo proba na Win7 in boste takoj ugotovili, če je težava v OS ali kje drugje.
Odgovorite s citatom
Staro 06.12.2020, 11:29
ViolaMB Uporabnik ViolaMB ni prijavljen
Pripravnik
Član od: Dec 2008
Sporočila: 373

evo točno moje težave https://youtu.be/u9O-G9uzlXA

nastavitve

imam Win7, multicast uporabljam že leta in leta in sm zmeraj mel nastavljeno na 'auto' tle ko izbereš mrežno kartico v multicastu

probal sm že zamenjat mrežno in probat z drugo mrežno, ni spremembe

probal sm na modemu zamenjat port, kateri je povezan na drugo mrežno v računalniku, ni spremembe

za vsak slučaj probal z novim UTP kablom, ni spremembe

LAN4 na modemu imam na 'video', a na 'Moj Telekom' v nastavitvah modema ima kake veze ali izberem 'Televizija(NEO Smartbox, BOX, BOX S)' ali 'Televizija(TV-komunikator Sagem)' ?

ko sm nardil zgornji posnetek sm mel na PCju izklopljen windows firewall, popolnoma izklopljen antivirus Avast, še ta free Malwarebytes ki ga imam sm ga ugasnil, tako da bo tej logik nič od tega ne more blokirat kajne? sicer imam itak multicast v firewallu vse pod izjemami in dovoljenimi aplikacijami

multicast imam verzijo 0.35.9.3

kaka ideja? prosim?
Odgovorite s citatom
Staro 06.12.2020, 11:57
g33k Uporabnik g33k ni prijavljen
Uporabnik
Član od: Feb 2012
Sporočila: 1.224

Meni tole deluje kot da je nekje bottleneck in zato kocka. Če imaš še vedno stari Siol BOX, ga priklopi na enak port, kjer imaš sedaj PC in preveri ali tudi na STBju kocka. S kakšno hitrostjo je povezana mrežna?

Nazadnje uredil g33k : 06.12.2020 ob 12:05.
Odgovorite s citatom
Staro 06.12.2020, 13:22
Pripravnik

mam ja v svoji sobi še star BOX z diskom. v dnevni sobi imam pa NEO. sm zdle priklopil star BOX z diskom na port 4 kjer mam sedaj priklopljeno drugo mrežno...BOX se prižge in mi javi da je prišlo do neke spremembe in da morm resetirat BOX. BOX se lepo resetira in 10 minut sm gledal razne kanale brez kockanja ali karkoli, perfektno.

ta druga mrežna v PCju je gigabitna, 1 Gbps. imam pa optiko 350/100 NEO C MegaHD paket

a bi bila mogoče kakšna fora oziroma motnje ker imam na modemu tako NEO kot BOX z diskom? enepar tednov nazaj se spomnem sm govoru z enim Telekom tehnikom, ki mi je reku da so nekaj spreminjali hitrosti oz višali hitrosti zdej v kratkem in da imajo stari BOXi kao določene probleme s temi novimi hitrostmi... je kaj na tem mogoče?
Odgovorite s citatom
Staro 06.12.2020, 15:08
Pripravnik

Jaz imam WIN 10, mrežna je razdeljena sicer na dva VLAN-a, ampak vse je delalo brezhibno do petka.

Včeraj sem naredil vso konfiguracijo za štost na novo, zresetiral celo hišno mrežo, modem ... Box dela bp, HD kanali načeloma tudi, HD pa po par sekundah (še preden preklopi na HD rabi kar nekaj časa) začne kockati, mašina zmrzne, zabije mrežo ...

Vzel sem đe zadnji Multicast, verzija TV2.net, ki je izšla včeraj, sem bil prepričan, da je kaj s tem povezano, ampak nič bolje.

https://uross-digital-tools.appspot.com/

Sem pa pisal tudi Urošu. Tole mi smrdi po tem, da je TK nekaj spreminjal. Žal pa njih ne moremo spraševati, ker IPTV preko Win uradno ni podprt.
Odgovorite s citatom
Staro 12.12.2020, 19:15
OOTBOXZY Uporabnik OOTBOXZY ni prijavljen
Pripravnik
Član od: May 2009
Sporočila: 102

A je komu uspelo reši to zadevo? Meni se je to začelo dogajat danes, brez da bi karkoli spreminjal. Imam že več let na istih nastavitvah in do sedaj je lepo delalo.
Odgovorite s citatom
Staro 12.12.2020, 21:29
Pripravnik

Točno tako, leta in leta tut js nism velik spreminjal, vedno v Multicastu imel samo izbrano tapravo dodatno mrežno kartico in to je to. Tole skoraj sigurno ni naključje da nas več piše z istim problemom kar naenkrat.

@OOTBOXZY:

a tebi tudi isto kar naenkrat ko meni totalno vse blokira/zablokira/na polno šteka kot sm tukaj posnel? https://youtu.be/u9O-G9uzlXA

@lukadane:

sm popolnoma zbrisal stari Multicast in naložil tole zadnjo verzijo TV2.net https://uross-digital-tools.appspot....lticasttv2_net, nastavil pravilno mrežno in uvozil playlisto Siol_optika-dec2020-tv_spored_siol-dropbox , ki je bila zraven. me vpraša firewall če pusti Multicastu da gre pod izjeme, seveda dovolim. rezultat popolnoma enak, čisto enako kakor na posnetku, ki sem ga dal zgoraj.

sem za foro probal uvozit še tole mal starejšo listo '26.2.2018.BOX Optika.MegaHD' in ni razlike, popolnoma identično blokiranje/štekanje.

ni mi jasno. če je Telekom kaj spreminjal, bi blo fajn če bi kdo od njih vsaj tukaj kaj povedal, da se vsaj izve kaj bi bil razlog, tako pa lahk spreminjal in probavam vse živo in kot kaže ne bo rešilo zadeve.

ma še kdo mogoče kakšen predlog oz karkoli kje bi lahko bil ta problem?
Odgovorite s citatom
Staro 13.12.2020, 06:49
Pripravnik

Živjo.

SiOL ni nič kriv. Sem na vezi še z Urošem.

@THJ se mi je tudi javil, ampak zaenkrat noben nima nobenega pametnega predloga. Sam sem sicer prišel do ugotovitve, da je zagotovo problem v eni od zadnjih WIN posodobitev, kar sem sumil že od začetka.

In vsem, ki se nam/vam je to zgodilo, se zagotovo imeli posodobitev ravno pred tem, ko vam je zadeva prenehala delovati. Oz. ste resetirali računalnik po daljšem času in so se posodobitve aktivirale. Da ne pišem vsega še enkrat, je tule tema:

https://t-2.rula.net/viewtopic.php?f...438&start=1020
Odgovorite s citatom
Staro 13.12.2020, 09:10
figeto1 Uporabnik figeto1 ni prijavljen
Novinec
Član od: Feb 2020
Sporočila: 19

Moj stari 0.35.8.127 dela BP.
Odgovorite s citatom
Odgovori

Značke
gledanje, multicasttv, program, računalniku, sioltv, še

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Podobne teme
Tema Avtor teme Forum Odgovori Zadnje sporočilo
SiOL TV na računalniku za telebane fogy SiOL TV 3289 20.07.2019 11:09
programi za gledanje SiolTV dekoman SiOL TV 4 12.01.2009 15:18
SiOLTV na računalniku N0Name SiOL TV 1 06.11.2007 07:08

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 22:25.