Nazaj   Siol.net forumi > Storitve Telekoma Slovenije > SiOL TV

SiOL TV Pripombe, predlogi in vprašanja o SiOL TV, BOX, programskih shemah, kanalih, interaktivnih aplikacijah, videotekah.

Odgovori

Orodja za teme
Staro 02.03.2013, 19:01
sauperle Uporabnik sauperle ni prijavljen
Novinec
Član od: Apr 2006
Sporočila: 87
Privzeto Re: SiOL TV bogati programsko shemo

Nažalost megaHD, vsi pa nimamo možnosti spremljanja HD programov. Kaj mi
koristi megaHD, če nemorem spremljat vseh programov, plačevat pa bo treba vseeno
več. Še dobro, da je več ponudnikov!
Odgovorite s citatom
Staro 02.03.2013, 20:29
Mislim Uporabnik Mislim ni prijavljen
Pripravnik
Član od: Dec 2011
Sporočila: 235
Talking Re: SiOL TV bogati programsko shemo

Citat:
Objavil-a kitl Prikaži sporočila
Ampak brez zamere Mini HD na svetu sploh ne obstaja razen na Siol-u Lahko bi tale format patentirali in nekaj zaslužili.
Lepa šala. Transkodiranje (glej http://en.wikipedia.org/wiki/Transcoding ) je nekaj vsakdanjega pri prenosih v živo. TV postaja dobi feed od ekipe na terenu ali od partnerske postaje, ki snema (športni) dogodek. Potem dodajo svoje logotipe in avdio komentar. Te streame potem posredujejo kabelskim operaterjem, ki jih nato v spremenjeni ali spremenjeni obliki posredujejo naprej preko IPTV ali DVB-T/C/S.

Pri DVB je fiksna pasovna širina kanala oziroma transponderja. Ker je npr. na transponderju s fiksno pasovno širino npr. 60Mbit/s več HD TV kanalov, se pasovna širina lahko dodeljuje dinamično TV programu, ki jo najbolj potrebuje. Če je slika pri miru, je lahko bitrate nižji. Pri veliko akcije pa je potrebno več kompenzacije gibanja, zato lahko uplink kodek dodeli večji delež pasovne širine temu TV programu.

Pri IPTV preko DSL je problem, če operater tak HD stream pobere s satelita. Tu variabilnost pasovne širine nič ne pripomore k optimizaciji kvalitete slike, saj se prenaša samo en TV kanal in ne multipleks. HD programi so v ta namen transkodirani na fiksno pasovno širino 5Mbit/s. Resolucija slike je ista kot pri izvirnemu streamu, kompenacija gibanja pa je malo bolj kockasta.

Citat:
Objavil-a MojcaX Prikaži sporočila
Citat:
Objavil-a 080 Tehnična pomoč Prikaži sporočila
Pozdravljeni,

V paket TopTrio HD bodo dodani vsi novi programi. S 1.4. bo vključeval tudi dodatek Eurosport HD.

Odločitev glede ukinitve 3 programov iz paketa POP NON STOP je v rokah ponudnika programov Pro Plus. O umestitvi programov Pop Oto, Pop Kino in Pop Brio se še pogajamo.

O Fox TV trenutno ni dodatnih informacij o umestitvi v shemo.
No, lepo da se pogajate v našo korist! Če hočejo, naj se financirajo iz reklam ali pa iz posebnega dodatka, ne pa da gre denar kar iz žepov vseh SiOL TV (Mega) naročnikov.

Glede Fox bi vas prosila, da vključite v shemo Fox Business Network in Fox News Channel. Gre za zelo informativna kanala, ki ju želijo spremljati tudi poslovni partnerji iz Velike Britanije, ZDA in Nizozemske. Saj Bloomberg je lepa pridobitev, vendar je ta FTA. Pri nas večinoma spremljamo CNBC (prav tako FTA) in Fox kanala. Spremljanje je preko satelitske Sky Italia, vendar ne moremo nuditi satelitske na vseh lokacijah (š.it če stanovanje gleda na sever...).
Popolnoma in v celoti podpiram predlog MojceX
Kvalitetnih globalnih informativnih programov manjka v shemi.
Odgovorite s citatom
Staro 02.03.2013, 21:45
Tine1 Uporabnik Tine1 ni prijavljen
Pripravnik
Član od: Sep 2011
Sporočila: 279

Trditi, da je 5Mbit/s HD signal je žalitev. Predlagam, da kar vsem programom v shemi dodate oznako HD
Odgovorite s citatom
Staro 03.03.2013, 08:19
Frenky Uporabnik Frenky ni prijavljen
Mojster
Prikazne slike uporabnika/ce Frenky
Član od: Jan 2008
Naslov: Novo mesto
Sporočila: 2.018

Ko je pohvala na mestu, je pohvala na mestu. Siol je tole za moje pojme super naredil, vsaj zame, ki sem na optkiki. Za dodatni poltretji euro bom dobil ogromno.
Odgovorite s citatom
Staro 03.03.2013, 08:28
Rusy Uporabnik Rusy ni prijavljen
Mojster
Član od: May 2006
Naslov: Postojna
Sporočila: 2.310

Citat:
Objavil-a Frenky Prikaži sporočila
Ko je pohvala na mestu, je pohvala na mestu. Siol je tole za moje pojme super naredil, vsaj zame, ki sem na optkiki. Za dodatni poltretji euro bom dobil ogromno.
Sva že dva
Staro 03.03.2013, 08:51
sauperle Uporabnik sauperle ni prijavljen
Novinec
Član od: Apr 2006
Sporočila: 87

Blagor vam, ki imate možnost optike. Mi na bakru pa smo v izgubi na celi črti!
Siolov naročnik sem cirka osem let in v tem času se ni linija nič izbolšala in glede
na dogajanje se nadaljnih 20 let tud nebo.
Odgovorite s citatom
Staro 03.03.2013, 08:55
primko Uporabnik primko ni prijavljen
Pripravnik
Član od: May 2007
Sporočila: 429

Citat:
Objavil-a sauperle Prikaži sporočila
Blagor vam, ki imate možnost optike. Mi na bakru pa smo v izgubi na celi črti!
Siolov naročnik sem cirka osem let in v tem času se ni linija nič izbolšala in glede
na dogajanje se nadaljnih 20 let tud nebo.
Kot sem že enkrat napisal: Na Siolu so mi rekli, da če sedaj lahko spremljam SLO HD in Planet TV HD, potem bom lahko gledal vse HD kanale, čeprav sem na bakru. Verjetno v malce slabši kvaliteti, ampak vseeno.
Odgovorite s citatom
Staro 03.03.2013, 09:17
cveto Uporabnik cveto ni prijavljen
Mojster
Član od: Jan 2010
Naslov: Žalec
Sporočila: 3.075

Citat:
Objavil-a primko Prikaži sporočila
Kot sem že enkrat napisal: Na Siolu so mi rekli, da če sedaj lahko spremljam SLO HD in Planet TV HD, potem bom lahko gledal vse HD kanale, čeprav sem na bakru. Verjetno v malce slabši kvaliteti, ampak vseeno.
Gledal boš verjetno res brez težav.A tudi to je odvisno od linije.

Po vsej verjetnosti samo na enem televizorju hkrati,in z zelo malo ostanka za internet.

Tu pa pride do razlike,ali imaš naročen trio paket samo zaradi gledanja televizij,ali bi pa rad imel še hkrati rad dovolj pasovne za internet.
In ko bodo omogočili paket na bakru ki bo dovoljeval sinhronizacijo cca 25Mb, bo omogočeno enemu povprečnemu uporabniku nekje kompromis med gledanjem televizij in hkrati še vedno dovolj pasovne za internet.

lp
Odgovorite s citatom
Staro 03.03.2013, 09:26
rock Uporabnik rock ni prijavljen
Mojster
Prikazne slike uporabnika/ce rock
Član od: Apr 2003
Sporočila: 4.780

Tu se pa sedaj pokaže kakovost ekrana. Solidna plazma da top sliko. Slabši LED porazno. Dober LED za silo.
Je pa na vseh gledljivo in 1080i je občutno boljši kot SD...
Kdor pač nima zadostne sinhronizacije za HD mini je žal nima. 1080i tlačet tolko da bodo tudi do teh, ki imajo lahko le en SD mpeg4 pa res nima smisla.
Odgovorite s citatom
Staro 03.03.2013, 09:26
alex1 Uporabnik alex1 ni prijavljen
Pripravnik
Član od: Dec 2005
Sporočila: 453

Prejšnji HD dodatek je imel malo ali nič naročnikov. Tisti ki so naročili, so kmalu tudi odjavili, ker noben program ni bil podnaslovljen. Torej če ne dobiš 10€ za nekaj naročnikov paketa, dodaš vsem naročnikom Mega paketa za 2,5 € višjo naročnino. Enako kot združevanje TopTrio. Računica je jasna.
Odgovorite s citatom
Odgovori

Značke
bogati, eksplozivni, hd programi, mega, mega hd, programska shema, programsko, shemo, siol, siol tv

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Podobne teme
Tema Avtor teme Forum Odgovori Zadnje sporočilo
SIOL TV in DODATKI sladzan SiOL TV 21 28.02.2013 20:28
Informacije v zvezi s SiOL storitvami 080 Urban O storitvah 2 31.10.2008 07:17
Siol internet in siol paketi - dodatna vprašanja pred nakupom randius O storitvah 4 28.11.2007 00:05

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 16:09.