Nazaj   Siol.net forumi > Aktualno > Slovenija

Slovenija aktualni politični dogodki v Sloveniji ...

Orodja za teme
Staro 03.03.2007, 21:04
yamamoto Uporabnik yamamoto ni prijavljen
Mojster
Prikazne slike uporabnika/ce yamamoto
Član od: Feb 2005
Naslov: STO, cona B
Sporočila: 3.641
Privzeto Re: Nova sramota - tokrat v Ljubljani!

Te probleme s parkiranjem v Ljubljani se da prav enostavno rešit.
Že večkrat smo slišali predloge, da bi ministrstva in državno upravo, pa tudi druge ustanove, malo porazdelili po sLOVEniji. Če bi to dovolj pametno naredili, bi lahko na kakšnem ljubljanskem parkirišču naredili celo otroško igrišče.

Staro 03.03.2007, 22:02
Irina Uporabnik Irina ni prijavljen
Mojster
Prikazne slike uporabnika/ce Irina
Član od: Feb 2007
Sporočila: 2.292

Pozdravljeni,

prebrala vse. Verjetno smo res razvajani in se želimo do namembnega kraja ali njih več, pripeljati s svojim prevoznim sredstvom. Ker nas je takih veliko, je tudi gneča primerno temu večja. Včasih je družina imela en avto, danes ima vsak družinski član več ali manj vsak svojega. Toliko "pleha" zahteva svoj prostor. In v ranjki domovini je bilo vse "naše", torej smo skupaj uporabljali ta "naš" prostor. Danes je vsaka krpica zemlje tvoja ai moja in seveda nič več ni zastonj. Nekako se bomo morali prilagoditi, kot so se naši EU sotrpini. Kdor ima več pod palcem se v službo vozi z avtom in plača parkirnino. Preostali bomo čedalje bolj uporabljali javna prevozna sredstva. Več nas bo na avtobusu, vlaku.... več bo denarja za bolj kulturen prevoz. Kako veliko nas je na vlakih, vidim po tem, da so zaradi neekonomičnosti ukinili marsikatero progo in še jih bodo. Vidim po sebi. Včasih smo se za izlet v hribe "napokali" na avtobus. Ne, danes smo komot in bi najraje kar pod steno prišli z avtom in tam tudi parkirali.
Staro 04.03.2007, 08:16
skipper Uporabnik skipper ni prijavljen
Pripravnik
Član od: Sep 2006
Sporočila: 103

Citat:
Objavil-a Irina Prikaži sporočila
Pozdravljeni,

prebrala vse. Verjetno smo res razvajani in se želimo do namembnega kraja ali njih več, pripeljati s svojim prevoznim sredstvom. Ker nas je takih veliko, je tudi gneča primerno temu večja. Včasih je družina imela en avto, danes ima vsak družinski član več ali manj vsak svojega. Toliko "pleha" zahteva svoj prostor. In v ranjki domovini je bilo vse "naše", torej smo skupaj uporabljali ta "naš" prostor. Danes je vsaka krpica zemlje tvoja ai moja in seveda nič več ni zastonj. Nekako se bomo morali prilagoditi, kot so se naši EU sotrpini. Kdor ima več pod palcem se v službo vozi z avtom in plača parkirnino. Preostali bomo čedalje bolj uporabljali javna prevozna sredstva. Več nas bo na avtobusu, vlaku.... več bo denarja za bolj kulturen prevoz. Kako veliko nas je na vlakih, vidim po tem, da so zaradi neekonomičnosti ukinili marsikatero progo in še jih bodo. Vidim po sebi. Včasih smo se za izlet v hribe "napokali" na avtobus. Ne, danes smo komot in bi najraje kar pod steno prišli z avtom in tam tudi parkirali.
Staro 04.03.2007, 10:49
Knez Uporabnik Knez ni prijavljen
Mojster
Član od: May 2005
Naslov: ------
Sporočila: 4.026

Jaz v Mariboru hodim z avtobusom v službo, čeprav imam avto.Delam pač v centru, neke poceni variante parkiranja v bistvu ni in bus mi je bolj komot.

Če se ustrezno organiziraš, vse gre.Težava je v tem, da danes ljudje pričakujejo, da bodo lahko parkirali 10 m od tam, kamor so namenjeniin to še zastonj.

V Mariboru se parkiranje čez teden plačuje praktično povsod.Torej ne vem, kaj je tu tako čudnega, če se tudi v LJ plača.
Staro 08.03.2007, 23:38
kekez Uporabnik kekez ni prijavljen
Mojster
Prikazne slike uporabnika/ce kekez
Član od: Oct 2004
Sporočila: 3.612

Citat:
Objavil-a lynxx Prikaži sporočila
vedeti je potrebno, da na obrobju mesta parkirišč NI, razen na Dolgem mostu.
Stran od Dolgega mosta! To je rezervirano zame. Jaz imam namreč podjetniško idejo, da bom parkiral na dolgem mostu, ker menda stane 1€ in dobiš 2 žetona, katera potem prodaš za 1,58€.
Staro 09.03.2007, 06:36
prgrmr Uporabnik prgrmr ni prijavljen
Novinec
Član od: Mar 2007
Sporočila: 5

Citat:
Objavil-a dal Prikaži sporočila
Kaj kompliciraš? Vsedeš se na medkrajevni avtobus (ali na vlak), ki te dostavi direktno v center Ljubljane. Nobenih težav s parkiranjem in izgubljenih živcev.
Ni vedno tako preprosto. Ko sem to poskušal prakticirati, ni bilo šans, da bi se usedel, ampak sem bil vesel, da sem sploh lahko prišel v nabit avtobus in stal pri šoferju.
Staro 09.03.2007, 08:53
mertseger Uporabnik mertseger ni prijavljen
Pripravnik
Prikazne slike uporabnika/ce mertseger
Član od: Apr 2006
Naslov: LJ City
Sporočila: 241

ravnodanes sem bral v delu da bodo v londonu za vsako prevoženo miljo v centru mesta zaračunali 2€
Staro 09.03.2007, 20:07
nattka Uporabnik nattka ni prijavljen
Uporabnik
Prikazne slike uporabnika/ce nattka
Član od: Sep 2004
Sporočila: 1.329

Citat:
Objavil-a mertseger Prikaži sporočila
ravnodanes sem bral v delu da bodo v londonu za vsako prevoženo miljo v centru mesta zaračunali 2€

poleg tega imajo na koncu vpadnic v mesto, tik pred vhodom cestninske postaje, kjer je cestnina bistveno višja, kot na siceršnjih avtocestah ...

pred cestninjenjem pa parkirišča, iz katerih se financirajo busi in taxiji, da so cene dostopne ...

informacijo slišala nekaj dni nazaj od taxista, ki zagovarja tak sistem ... ceste bi se razbremenile, cene taxijev dostopnejše, več kšefta in reda ...

Nazadnje uredil nattka : 11.03.2007 ob 16:03.
Staro 09.03.2007, 22:09
kylomar Uporabnik kylomar ni prijavljen
Novinec
Član od: Mar 2007
Sporočila: 3

Ne bom dosti komentiral, vendar dokler bodo tisti z "nižjim socialnim statusom" vozili kužke na sprehod v Ljubljanski Tivoli z avtom in se potem pritoževali nad parkirnino. Lepo vas prosim, kje je tukaj logika. Če ima nekdo denar za psa (zagotovo) z rodovnikom, ni iz nižjega socialnega sloja in lahko plačuje parkirnino za svoj luksuz. Kdor pa gnarja nima bo peljal psa na sprehod po domačem logu.
Pa lepa hvala.
Staro 10.03.2007, 17:26
mturk10 Uporabnik mturk10 ni prijavljen
Novinec
Prikazne slike uporabnika/ce mturk10
Član od: Jun 2006
Sporočila: 53

Pridite parkirat v Slovensko Bistrico,parkernina je 20 centov

Značke
ljubljani, nova, sramota, tokrat

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 14:39.