Nazaj   Siol.net forumi > Storitve Telekoma Slovenije > Tehnična pomoč

Tehnična pomoč za naročnike storitev...

Odgovori

Orodja za teme
Staro 20.05.2007, 22:40
SpEkTr Uporabnik SpEkTr ni prijavljen
Novinec
Član od: May 2007
Sporočila: 5
Privzeto Shema omrežja

Nisem siguren če paše tole v ta sklop.
V prilogi sem narisal trenutno situacijo naše mreže. Težava je sedaj v tem, ker so vsi switchi in routerji povezani v en router in ta ima občasne težave s sesuvanjem...
Pa to še niti ni problem. Problem je ker se od časa do časa Router A 'disconnecta' potem se pa noče povezati nazaj, kljub temu, da imam opcijo 'Keep alive' vključeno.
Pomaga samo zagon ročne povezave preko setup strani v browserju.

Ker imamo doma še en switch sem mislil, da bi router A malo razbreneil in bi wireless router ter PC1 prilključil direktno na switch potem pa stanovanja 3,4 in 5 na router A.
Jaz sem v stanovanju 5, kjer imam za svoje dva računalnika router B. Ima še kdo kako idejo? Je zakomplicirano al se samo meni zdi? \:\)
Pripete slike
Tip dokumenta: jpg Image1.jpg‎ (34,5 KB, 189 ogledov)
Odgovorite s citatom
Staro 21.05.2007, 13:59
DrOnyx Uporabnik DrOnyx ni prijavljen
Uporabnik
Prikazne slike uporabnika/ce DrOnyx
Član od: Dec 2005
Naslov: New Zeland
Sporočila: 531
Privzeto Re: Shema omrežja

Usmerjevalnik običajno služi povezavi lokalnega omrežja (LAN) v internet (prek modema), večina usmerjevalnikov ima sedaj tudi funkcionalnost stikala, ker imaš vgrajena LAN vrata (2 ali več) ali pa imajo celo že vgrajeno tudi brezžično dostopno točko .

Pri tebi je domnevam dejansko usmerjevalnik samo A, ki je prek DSL povezan v internet.

Usmerjevalnik B verjetno dela samo kot brezžična dostopna točka za PC2 in je predvidevam priklopljen na LAN priključek na usmerjevalniku A. Funkcionalnosti usmerjevalnika C ne razumem (razen če želiš ločiti omrežje PC5 in PC6 od ostalih in recimo koristiš požarni zid v usmerjevalniku C), saj predvidevam, da dela kot navadno stikalo.

Po mojem tu ni problem z preobremenjenostjo katerekoli naprave, ampak je težava ali v DSL modemu in usmerjevalniku A, kakor pa je meni znano, imajo mnogi težave s tem da jim "linija pada", pa nimajo tako "kompliciranega" omrežja.
Staro 21.05.2007, 14:16
SpEkTr Uporabnik SpEkTr ni prijavljen
Novinec
Član od: May 2007
Sporočila: 5
Privzeto Re: Shema omrežja

Ja točno. Sem spregledal da bi PC1 lahko povezal na tisti wireless router in je stvar rešena..ah..kok so včasih enostavne stvari težko vidne :P
Odgovorite s citatom
Odgovori

Značke
omrežja, shema

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Podobne teme
Tema Avtor teme Forum Odgovori Zadnje sporočilo
Programska shema bassoon SiOL TV 29 14.01.2008 18:50
Izpad omrežja oleo Tehnična pomoč 4 07.02.2007 12:26

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 22:13.