Nazaj   Siol.net forumi > Aktualno > Slovenija

Slovenija aktualni politični dogodki v Sloveniji ...

Orodja za teme
Staro 12.05.2007, 06:02
strašljivka Uporabnik strašljivka ni prijavljen
Banned
Prikazne slike uporabnika/ce strašljivka
Član od: Nov 2006
Sporočila: 711
Privzeto Re: Slovenska mračna preteklost

glavn da bo Bahuk za tole spet dobu medaljo, Jancha pa volitve...
Staro 12.05.2007, 08:43
Mowgli Uporabnik Mowgli ni prijavljen
Mojster
Prikazne slike uporabnika/ce Mowgli
Član od: Apr 2002
Naslov: Utopia
Sporočila: 3.754

Citat:
Objavil-a kekez Prikaži sporočila
V času komunizma sem se šolal.
Odkod ti ideja za primerjavo, če si bil takrat brez prihodkov?

Citat:
Danes je kapitalizem. Jaz imam akademsko izobrazbo (moja naložba)
Oprosti, ampak tole ni povsem res! Četudi si si plačal faks sam, so te do tja pripeljali gratis kuponi kombinata SFRJ , ki se je futral iz "tekovina naše nesvstane borbe putem samoupravnog napretka"

BTW; oni kamionar bi zdaj teoretično lahko imel tudi internacionalno d.d., ker si je v pravem času lahko privoščil plačati tuje znanje, ki ga ti še nisi imel. Če se ni "znašel" (kar je lasnost tako stare Juge, kot trenutnih velekapitalistov), ni problem le njegovega pomanjkanja zic ledra...

Staro 12.05.2007, 09:42
kekez Uporabnik kekez ni prijavljen
Mojster
Prikazne slike uporabnika/ce kekez
Član od: Oct 2004
Sporočila: 3.612

Citat:
Objavil-a Mowgli Prikaži sporočila
Odkod ti ideja za primerjavo, če si bil takrat brez prihodkov?
Kdo pravi, da sem bil brez dohodkov?
Imel sem redno delo preko študentskega (zato sem tudi nekoliko predolgo študiral , ampak o tem v eni drugi temi).
Imel sem kar dobro urno postavko za tiste čase (5 DEM/h), vendar je bil financar v Iskri lisjak. Ni mi plačeval redno, ampak z vsaj 2 mesečnim zamikom. Takrat je bilo mojih 5 DEM vrednih samo še 2 DEM ali manj. Zato sem si nekoč privoščil celo štrajk (študent, ki štrajka ), kar je potem kratkotrajno (za 2 meseca) za silo zaleglo. Neuradno sem bil namreč vodja enega projekta v razvoju (študent - vodja projekta ).

Torej, še en dokaz, kako socializem sucks.

Če bi to še dolgo trajalo, bi me najbrž kdo imel tudi poln kufer in bi se morda res nekoč znašel tudi na Golem otoku. Prvič so me poklicali na zagovor k enemu partijskemu sekretarju zaradi prevelike kritike v šolskem spisu že v 80-ih v srednji šoli. Moj foter jih je moral tudi enkrat poslušati na moj račun na občini, ko je prišel samo registrirati avtomobil.
(We have been on big brother's surveillance everywhere all the time.)

E viva il comunismo...
Staro 12.05.2007, 09:49
madmitch Uporabnik madmitch ni prijavljen
Uporabnik
Prikazne slike uporabnika/ce madmitch
Član od: Jul 2006
Sporočila: 1.719

Tole s kritiziranjem me nekako spominja na Patriot Act in podobne neumnosti neke velesile. Očitno tale naš sistem le ni bil tako za luno, če ga taki silni demokrati prepisujejo.

BTW, tudi samoupravljanje so do potankosti preštudirali in ga modificiranega implementirali v multinacionalke.

Staro 12.05.2007, 10:06
Mowgli Uporabnik Mowgli ni prijavljen
Mojster
Prikazne slike uporabnika/ce Mowgli
Član od: Apr 2002
Naslov: Utopia
Sporočila: 3.754

Citat:
Kdo pravi, da sem bil brez dohodkov?
Imel sem redno delo preko študentskega (zato sem tudi nekoliko predolgo študiral , ampak o tem v eni drugi temi).
Imel sem kar dobro urno postavko za tiste čase (5 DEM/h), vendar je bil financar v Iskri lisjak. Ni mi plačeval redno, ampak z vsaj 2 mesečnim zamikom. Takrat je bilo mojih 5 DEM vrednih samo še 2 DEM ali manj. Zato sem si nekoč privoščil celo štrajk (študent, ki štrajka ), kar je potem kratkotrajno (za 2 meseca) za silo zaleglo. Neuradno sem bil namreč vodja enega projekta v razvoju (študent - vodja projekta ).

Torej, še en dokaz, kako socializem sucks.

Če bi to še dolgo trajalo, bi me najbrž kdo imel tudi poln kufer in bi se morda res nekoč znašel tudi na Golem otoku. Prvič so me poklicali na zagovor k enemu partijskemu sekretarju zaradi prevelike kritike v šolskem spisu že v 80-ih v srednji šoli. Moj foter jih je moral tudi enkrat poslušati na moj račun na občini, ko je prišel samo registrirati avtomobil.
(We have been on big brother's surveillance everywhere all the time.)

E viva il comunismo...

Predloga zagrenjenega romana? Ne bi zdaj....

Še vedno imam občutek, da gre za osebno prizadetost, kot posledico nehotenja prilagajanja družbi, kakršna je pač bila. Z izobrazbo si dosegel le to, da se bolj kot ti okolici, zdaj okolica prilagaja tebi.

Sicer sem se pa obregnil le v to, da te je socializem (zakaj tako rad besedo komunizem uporabljaš?) šolal in bi bi bilo higiensko priznati vsaj ta plus minulemu času, ki se bo na tem področju kmalu iztekel.

Staro 12.05.2007, 16:35
DjSparky Uporabnik DjSparky ni prijavljen
Novinec
Član od: May 2007
Sporočila: 1

Tukaj je slovenija nekoč bila, zdaj je tukaj nova Srbija! Zapomn si to! In ne govor tko čez marshala Josipa Broza Tita k je tako razvil trg v sloveniji, da se še zdej vllečmo iz krize vn! Pa te karantanske znake si v tisto domobransko rit zapič! partizani so se med vojno boril za osamosvojitev medtem ko so domobranske p...... ne morm drgač temu rečt sedele po bunkerjih pa pile vino in jedle kruh! Tako da ne bodi kej preveč pametn glede Tita! Aja pa še to če ne veš so ta beli začel državljansko vojno! Domobranci so bili povezani z okupatorjem! Kar ti dane sposlušaš po tistih risankah na televiziji ni pol k.... res zato ne bodi pametn! Tito je bil car in car bo ostal za vedno! Zakaj pa v preteklost ni upal nobeden nič čez nejga reči! Zato k so usi p........ stiskal!
Staro 13.05.2007, 17:12
kapara Uporabnik kapara ni prijavljen
Odvisnik
Prikazne slike uporabnika/ce kapara
Član od: Nov 2003
Naslov: Ponosen sem, da sem Štajerc
Sporočila: 13.142

Citat:
To se vam je res pravljično lepo godilo .

Vendar na čigav račun?
Jaz sem v komunizmu živel precej slabše kot zdaj. So bili trenutki, ko še za kruh ni bilo. Zdaj mi ne manjka nič.
Torej je bilo tisto vaše obilje prej na moj račun?
To se pravi, prej si bil pod prisilo tedanjega režima lepo priden in pošten predvsem pa delomrzneš, sedaj pa ti ta režim omogoča brezdelje in se greš mafijske posle in živiš na račun drugih.

Nazadnje uredil kapara : 13.05.2007 ob 17:41.
Staro 13.05.2007, 17:31
kapara Uporabnik kapara ni prijavljen
Odvisnik
Prikazne slike uporabnika/ce kapara
Član od: Nov 2003
Naslov: Ponosen sem, da sem Štajerc
Sporočila: 13.142

Citat:
Objavil-a Jelengar Prikaži sporočila
Seveda ne. Zato, ker ne bos nikoli vec mlad. lepe nostalgicne spomine pa imas samo zato, ker mladosti nisi prezivel na Golem otoku. . Za zelezno zaveso... stare babe pul'jo rdeco peso...
Seveda da ne. Ker se za politiko nisem brigal.
Nekateri pač celo svoje življenje ne morrejo spoznat, da je politika največja kurwa
Staro 13.05.2007, 17:45
Jelengar Uporabnik Jelengar ni prijavljen
Banned
Prikazne slike uporabnika/ce Jelengar
Član od: Feb 2005
Sporočila: 2.234

Zakaj pa se nisi brigal za politiko? Zakaj pa se zdaj? Pa sploh ves kaj je poliika?
Staro 13.05.2007, 18:02
lila5 Uporabnik lila5 ni prijavljen
Mojster
Član od: Jun 2001
Sporočila: 3.935

Citat:
Objavil-a Jelengar Prikaži sporočila
Seveda ne. Zato, ker ne bos nikoli vec mlad. lepe nostalgicne spomine pa imas samo zato, ker mladosti nisi prezivel na Golem otoku. . Za zelezno zaveso... stare babe pul'jo rdeco peso...
Podobno, kot bi afroameričan nekomu, ki živi v ZDA in ima lepe, nostalgične spomine na šestedeseta leta v ZDA dejal: "To je pa zato, ker mladosti v ZDA nisi preživel kot črnec."

Značke
mračna, preteklost, slovenska

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Podobne teme
Tema Avtor teme Forum Odgovori Zadnje sporočilo
Slovenska vlada - uspešnost ??? yamamoto Slovenija 1613 03.07.2013 20:48
§ Torrent strani in ostalo kar se tiče torrentov weha Računalništvo in internet 488 11.11.2010 09:35
Ema 2007 ... iri Glasba 343 07.02.2007 12:45
Slovenska bob ekipa SlovenskiSlavcek Šport 6 01.12.2006 13:17
Spet konfuzna slovenska zunanja politika Knez Slovenija 12 24.11.2006 13:39

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 14:24.