Nazaj   Siol.net forumi > Aktualno > Slovenija

Slovenija aktualni politični dogodki v Sloveniji ...

Orodja za teme
Staro 14.05.2007, 16:06
kekez Uporabnik kekez ni prijavljen
Mojster
Prikazne slike uporabnika/ce kekez
Član od: Oct 2004
Sporočila: 3.612
Privzeto Re: Slovenska mračna preteklost

Citat:
Objavil-a joe Prikaži sporočila
Življenski standard predstavlja stanovnaje, hiša zdravstvena in pokojninska oskrba.
Jaz upam, da bo zdravstvo kmalu popolnoma samoplačniško in pokojnina zagotovljena res samo v najbolj osnovni višini za vse enako (socialni minimum).

Namreč to bo končno pomenilo, da boš lahko koristil toliko, kolikor boš pripravljen plačati in lahko boš tudi ZAHTEVAL tako storitev, kot jo boš plačal. Zdaj je tako, da vsi plačujemo vsak mesec pavšalno, nekateri od tega vlečejo mastne denarje, storitve so pa vedno bolj nikakve. Odgovoren pa noben. Jaz rad vem, kaj plačujem in kaj za to dobim in tudi zahtevam pošteno storitev za pravično ceno.

Da pa te ravno vsak zdravstveni pretres ne spravi v bankrot, pa morajo poskrbeti zavarovalnice, ki si jih izbereš sam pri polni zavesti in si sam določiš, do kakšne mere in koliko luksuza boš zavaroval. Dokler bodo stvari "brezplačne", mi ne bomo zadovoljni s storitvami, zdravniki ne bodo zadovoljni s plačami, zdravstvo bo hiralo in bo vedno v izgubah.

Seveda pa to spet zahteva neko mero samodiscipline, da takrat ko si zdrav in ko kaj imaš, nameniš tudi za hude čase in ne jamrati potem, ko ti zagusti, da mora dužba (država) poskrbeti zate (in kako krivično je, če ne).
Staro 14.05.2007, 16:27
nattka Uporabnik nattka ni prijavljen
Uporabnik
Prikazne slike uporabnika/ce nattka
Član od: Sep 2004
Sporočila: 1.329

Citat:
Objavil-a kekez Prikaži sporočila
Sarkazem ti prav lepo pristoji.

Izjave pa tudi dobro obračaš. Jaz sem zapisal, da mi danes prav nič ne manjka in sem zelo zadovoljen, da so se stvari spremenile NA BOLJE in tudi na bolj pravično.
pravično ???? ja, za tiste, ki se jim itak ni zgodila nobena krivica ...

vprašaj me ... koliko krivic so mi povrnili????

še do dediščine, ki mi ZAKONITO pripada po starih starših ne morem, ker bi rabila kup nekih nesmiselnih papirjev, za katere normalen človek ve, da ne obstajajo, ker rdeči niso zapisovali v arhiv, komu so kaj vzeli ...

medtem je RKC dobila nazaj kar je njeno in kar ni ...

pokaži mi tu pravico ...
Staro 14.05.2007, 16:39
joe Uporabnik joe ni prijavljen
Pripravnik
Član od: Mar 2006
Sporočila: 153

Citat:
Objavil-a kekez Prikaži sporočila
Jaz upam, da bo zdravstvo kmalu popolnoma samoplačniško in pokojnina zagotovljena res samo v najbolj osnovni višini za vse enako (socialni minimum).

Namreč to bo končno pomenilo, da boš lahko koristil toliko, kolikor boš pripravljen plačati in lahko boš tudi ZAHTEVAL tako storitev, kot jo boš plačal. Zdaj je tako, da vsi plačujemo vsak mesec pavšalno, nekateri od tega vlečejo mastne denarje, storitve so pa vedno bolj nikakve. Odgovoren pa noben. Jaz rad vem, kaj plačujem in kaj za to dobim in tudi zahtevam pošteno storitev za pravično ceno.

Da pa te ravno vsak zdravstveni pretres ne spravi v bankrot, pa morajo poskrbeti zavarovalnice, ki si jih izbereš sam pri polni zavesti in si sam določiš, do kakšne mere in koliko luksuza boš zavaroval. Dokler bodo stvari "brezplačne", mi ne bomo zadovoljni s storitvami, zdravniki ne bodo zadovoljni s plačami, zdravstvo bo hiralo in bo vedno v izgubah.

Seveda pa to spet zahteva neko mero samodiscipline, da takrat ko si zdrav in ko kaj imaš, nameniš tudi za hude čase in ne jamrati potem, ko ti zagusti, da mora dužba (država) poskrbeti zate (in kako krivično je, če ne).

Torej se strinjaš, da bo to država z visokim standardom za izbrnae in z možnostjo šolanja samo tistim, ki imajo dovolj denarja?

Ne pozabi, ti si se šolal kljub temu, da niste imeli veliko denarja.... Danes zagovarjaš ravno nasproten sistem in pozabljaš na tiste, ki nimajo veliko denarja v tem sistemu.

Tvoj oče je invalid, verjetno velikokrat potrebuje tudi zdravniško pomoč. Po tvojem sistemu bo moral to pomoč prekleto plačati, hkrati pa kot invalid verjetno ne zasluži ravno ogromne vsote denarja. Razen če je izjema, ki potrjuje pravilo....

Ni vse črno belo. In tudi v prejšnjem sistemu ni bilo vse slabo.
Staro 14.05.2007, 16:43
biz Uporabnik biz ni prijavljen
Uporabnik
Prikazne slike uporabnika/ce biz
Član od: Nov 2006
Naslov: SLO
Sporočila: 1.337

Nekateri imajo pa res zelo slabe spomine, oziroma v času tita očitno nasploh niso živeli.
Naš drug Tito je umro 4.5.1980
Redukcije pa so se začele šele po 80 letu in po Titovi smrti.
In o železni zavesi - kolikokrat smo hiteli v Avstrijo po nakupe, po banane, pralni prašek, milko itd... koliko kave se je prešvercalo pa še bi lahkoo našteli in to smo lahko vse naredili zato ker smo bili za železno zaveso.
Daj ne bodite smešni v primerjavi z madžari, čehi in ostalimi smo mi bili že takrat na zahodu. In če še ne veš tudi na zahodu so v 70 letih imeli redukcije goriva itd. zaradi kriz. ravno pred kratkim sem na spiegel.de videl sliko iz 1976 leta ko ni bilo bencina za dobiti in je bila avtocesta - PRAZNA, za primerjavo naj povem da so kolone v času počitnic v Nemčiji tudi do skupno 600 in več km dolge.
Kaj je danes na tem pravičnega da delavec za fizično delo dobi 400€ plače medtem ko pa si menedžerji delijo miljonske dobičke, ker so mnenja da delavec rabi menedžerje in ne obratno.

Obiščite tudi http://biz1.blog.siol.net/
Staro 14.05.2007, 16:55
namgyal Uporabnik namgyal ni prijavljen
Uporabnik
Član od: Jun 2004
Sporočila: 951

@ kekez: v ostalo se ne bom obregoval, ob eno trditev pa, ker zelo dobro kaže na tvojo subjektivno hvalo. Ti praviš, da sposobni danes ne morejo slabo (slabše) živeti, če delajo. In - praviš, da bi se samo še v afriški deželi zgodilo, da ima akademik podcenjeno plačo.

E, pa kekec, zeloooo se motiš. S svojim doktoratom in od nedavnega akademsko službo imam ŠE VEDNO nižjo plačo in bistveno nižji standard od mehanika, ki mi šraufa avto - da o tem, kakšno je razmerje med mojo plačo in plačo mojega kolega ekonomista z dvema stopnjama nižjo izobrazbo, sploh ne govorim.

Toliko o tem, koliko je današnji sistem oh in sploh pravičen in oh in sploh ceni sposobne (ja, ceni neke določene sposobnosti, ma samo neke določene, kakšne, pa bom raje tiho).
Staro 14.05.2007, 17:35
kekez Uporabnik kekez ni prijavljen
Mojster
Prikazne slike uporabnika/ce kekez
Član od: Oct 2004
Sporočila: 3.612

Sicer tisto o Afriki je bilo spet spreobrnjeno, jaz sem samo trdil, da je mogoče samo še v Afriki iz BANALNIH stvari delati visoko tehnologijo in s tem obogateti, ker te v normalnem svetu povozi konkurenca.

Zanimivo je predvsem to, da se očitno vsem zdi, da je danes svet narobe sestavljen in samo meni, da je prav. Ampak komaj zdaj imamo možnost, da sami sestavljamo svet, prej te možnosti nismo imeli. In zdaj je narobe sestavljen. Prej so ga sestavljali samo privilegirani izbranci prave barve. Očitno res samo "privilegiranci" znajo vse prav postoriti, ostali pa smo (ste!) tako nesposobni, da vam je žal, ko ni nobene inštance več, ki bi poskrbela za vas namesto vas samih.
Mene to spominja na odnos starši-otroci. Jaz sem se že zdavnaj sprijaznil s tem, da sem foter (čeprav v resnici še nisem tako zelo dolgo). Res pa je, da je fino biti otrok. Tudi jaz bi bil še enkrat.

Načeloma je tudi res, da imajo ekonomisti in pravniki okoli mene tudi vsi višje plače. Ampak "somebody must do the dirty job", jaz njihovega dolgočasnega dela ne grem delat, pa če mi duplo plačajo .
Zaenkrat sem zadovoljen s svojim delom in plačilom, ko bom star in senilen, bom pa morda tudi jaz šef .

Nazadnje uredil kekez : 14.05.2007 ob 17:41.
Staro 14.05.2007, 17:44
joe Uporabnik joe ni prijavljen
Pripravnik
Član od: Mar 2006
Sporočila: 153

Prej ali slej boš ugotovil, da niti ne moreš nekaj extra vplivati in sam sestavljati ta svet. Tako kot nisi mogel včasih.

Če imaš danes denar, da si lahko vse kupiš kar želiš in potrebuješ, moraš biti zelo velik egoist, da se ne vprašaš kako je pa tistim ljudem, ki danes nimajo veliko denarja kljub temu, da delajo praktično cel dan.

Ne živim v pomanjkanju, imam nadpovprečno plačo, pa me vseeno motijo takšne stvari in to zelo.
Čeprav sebe smatram kot egoista.

Glede na to, Kekez, da si včasih živel v pomanjkanju danes pa imaš očitno denarja dovolj ne moreš biti ravno nepristranski za ocenjevanje. Jaz ti povem, ker sem tako včasih kot danes solidno živel in še živim, da se danes večini ljudi godi krivica. Neglede na to, da gre tebi trenutno dobro. Kako dolgo še?
Staro 14.05.2007, 20:30
Merlin58 Uporabnik Merlin58 ni prijavljen
Pripravnik
Prikazne slike uporabnika/ce Merlin58
Član od: Mar 2007
Sporočila: 171

Citat:
Objavil-a nejc Prikaži sporočila
Če te prav razumem, imamo zaradi Tita danes tako "nizek" standard kot ga imamo?
Točno tako je vse to je posledica režima ,ki so ga nam vbijali v glavo več kot 40 let.
Staro 14.05.2007, 20:32
Merlin58 Uporabnik Merlin58 ni prijavljen
Pripravnik
Prikazne slike uporabnika/ce Merlin58
Član od: Mar 2007
Sporočila: 171

Slovenija bi se morala osamosvojiti vsaj 20 let prej kot se je.
Staro 14.05.2007, 20:46
Knez Uporabnik Knez ni prijavljen
Mojster
Član od: May 2005
Naslov: ------
Sporočila: 4.026

In kako bi to izvedli leta 71, ko ej bil Tito pri polnih močeh?

Značke
mračna, preteklost, slovenska

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Podobne teme
Tema Avtor teme Forum Odgovori Zadnje sporočilo
Slovenska vlada - uspešnost ??? yamamoto Slovenija 1613 03.07.2013 20:48
§ Torrent strani in ostalo kar se tiče torrentov weha Računalništvo in internet 488 11.11.2010 09:35
Ema 2007 ... iri Glasba 343 07.02.2007 12:45
Slovenska bob ekipa SlovenskiSlavcek Šport 6 01.12.2006 13:17
Spet konfuzna slovenska zunanja politika Knez Slovenija 12 24.11.2006 13:39

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 14:42.