Nazaj   Siol.net forumi > Storitve Telekoma Slovenije > Tehnična pomoč

Tehnična pomoč za naročnike storitev...

Odgovori

Orodja za teme
Staro 14.02.2009, 11:29
justff Uporabnik justff ni prijavljen
Novinec
Član od: Feb 2009
Sporočila: 4
Privzeto Tezava s pinganjem modema Prospero 632 s strani javnega interneta

Zivjo,

problem se je zacel s tem, ko sem poskusil svojim starsem pomagati pri racunalniki preko VNC-ja.

Imajo staticen IP, tehnicna podpora SiOL-a lahko dostopa do njega, jaz pa ga iz nikjer ne morem niti ping-ati.

Starsa imata opticni dostop do interneta, paket duo in modem Prospero 632.

Ali je ze kdo imel podoben problem in ce ja, kako ga je resil.

V naprej se zahvaljujem za pomoc.

Lep pozdrav!
Odgovorite s citatom
Staro 14.02.2009, 15:20
Dunja Uporabnik Dunja ni prijavljen
Uporabnik
Član od: Jan 2008
Sporočila: 1.019
Privzeto Re: Tezava s pinganjem modema Prospero 632 s strani javnega interneta

če želite dostopati do pc-ja, ki je priklopljen na prosperota(in je prospero nastavljen da deluje kot router-se povezuje na internet) je potrebno odpreti port, ki ga uporablja VNC.

tudi pingat se ga ne da če je nastavljen kot router(je potrebno to ročno omogočiti na prosperotu).

svetujem da se osebno zglasite pri starših in tam uredite nastavitve prosperota pa bo zadeva delovala.

Nazadnje uredil Dunja : 14.02.2009 ob 15:23.
Odgovorite s citatom
Staro 14.02.2009, 15:31
Novinec

Spostovani 080 Dunja,

hvala za odgovor. Ampak jaz ne morem ping-ati niti Prospera z zunaje strani. Port forwarding sem uredil ampak ne pridem niti do Prospera. Ne uspe mi priti s ping-om, niti s tracert-om.

Dokler tega ne uredim niti nima smisla, da poskusam z VNC-jem preko VNC port-a.

Klical sem na SioL-ovo pomoc in so mi rekli, da oni do Prospero-a lahko dostopajo ampak samo z njihovo aplikacijo za nadzor modem-ov. Pingati pa ga tudi on ne morejo.

Zanimivo pa je to, da sem poskusil ping-ati IP-je blizu IP-ja starsev in jih lahko ping-am.

Ne vem - ali je potrebno na Prosper-u karkoli nastaviti, da se sploh odziva na ping?

Lep pozdrav!
Odgovorite s citatom
Staro 14.02.2009, 18:08
Uporabnik

povežite se lokalno na modem. pod ADVANCED SECURITY najprej dodajte "računalnik", recimo: ime računalnika MODEM; ip naslov pa napišete 192.168.1.1
v naslednjem koraku si pod advanced security izberete 2.možnost: "Configure Internet applications here..." nato enable application here med privzetimi aplikacijami poiščete aplikacijo "ping" in jo usmerite na MODEM. tako boste lahko pingali statični ip, ki ga pridobi modem.
če v klicnem centru lahko dostopamo do modema ga lahko tudi pingamo.
Odgovorite s citatom
Staro 14.02.2009, 18:30
lintwer Uporabnik lintwer ni prijavljen
Pripravnik
Član od: Nov 2008
Sporočila: 167

Pingat ga ne moreš ker ima požarni zid in prav ping je za router "rdeča krpa",to pa zato ker preko pinga ga lahko kdorkoli izsledi in če vdre v njega lahko vse nastavitve postavi na glavo.Moj Proteus ima opcijo kjer se lahko dovoli ping.Mislim pa da to ni potrebno.Na obeh računalnikih daj gor TeamViewer s katerim lahko krmiliš oddaljen PC in mislim da lahko greš tudi v router,nisem preveril,ampak krmiljenje na daljavo deluje odlično.Je povsem preprost program in brezplačen za ne komercialno uporabo.Ko ga poženeš ti prikaže ID številko katero sporočiš partnerju in seveda geslo ki se pri vsakem zagonu programa menja,id ostane isti.

P.S. Lahko tudi router nastavljaš sem pravkar preveril,mislim da bolj enostavno ne gre in ni potrebno bilo kaj nastavljat v routerju
in pingat.Ne vem zakaj bi kompliciral če je tako enostavno.To je bil samo predlog ti pa napravi kakor hočeš.

Lp
lintwer

Nazadnje uredil lintwer : 14.02.2009 ob 19:13. Vzrok: dopis
Odgovorite s citatom
Staro 14.02.2009, 18:58
Novinec

Citat:
Objavil-a 080 Dunja Prikaži sporočila
povežite se lokalno na modem. pod ADVANCED SECURITY najprej dodajte "računalnik", recimo: ime računalnika MODEM; ip naslov pa napišete 192.168.1.1
v naslednjem koraku si pod advanced security izberete 2.možnost: "Configure Internet applications here..." nato enable application here med privzetimi aplikacijami poiščete aplikacijo "ping" in jo usmerite na MODEM. tako boste lahko pingali statični ip, ki ga pridobi modem.
če v klicnem centru lahko dostopamo do modema ga lahko tudi pingamo.
Se enkrat - ne vem, ce govorimo o isti stvari. Ko sem bil pri starsih (fizicno) sem nastavil Prospero (modem) na nacin, da mi VNC porte forwardira na pravi racunalnik znotraj mreze (za NAT-om). To je narejeno.

Ko pa sem prisel domov, na noben nacin ne uspem priti do IP-je, ki ga ima Prospero (modem) na zunanji strani (omrezje 193.77.x.y). Ce izberem IP 193.77.x.y-1 (pojma nimam, kdo ta IP ima) pa ga lahko ping-am.

To, da modema ne morete ping-ati so mi povedali na klicnem centru (povedal sem jim uporabnisko ime starsev in njihov IP).

Ce ne morem dostopati do IP-ja 193.77.x.y - potem mi noben port forward (na racunalniku za NAT-om) ne pomaga. Poskusil pa sem ping, tracert, telnet na IP:VNCPort, ... nic ne dela.

Glede na ime (080 Dunja) in glede na status predvidevam, da delate v podpori SiOL-a. Ce obstaja moznost, da vas poklicem se mi zdi, da bova najlazje resila problem.

Lep pozdrav!
Odgovorite s citatom
Staro 14.02.2009, 19:13
Novinec

Citat:
Objavil-a lintwer Prikaži sporočila
Pingat ga ne moreš ker ima požarni zid in prav ping je za router "rdeča krpa",to pa zato ker preko pinga ga lahko kdorkoli izsledi in če vdre v njega lahko vse nastavitve postavi na glavo.Moj Proteus ima opcijo kjer se lahko dovoli ping.Mislim pa da to ni potrebno.Na obeh računalnikih daj gor TeamViewer s katerim lahko krmiliš oddaljen PC in mislim da lahko greš tudi v router,nisem preveril,ampak krmiljenje na daljavo deluje odlično.Je povsem preprost program in brez plačen za ne komercialno uporabo.Ko ga poženeš ti prikaže ID številko katero sporočiš partnerju in seveda geslo ki se pri vsakem zagonu programa menja,id ostane isti.

Lp
lintwer
Najlepsa hvala za nasvet. Malo sem pogledal na temo TeamViewer-ja - z nacinom vzpostavitve povezave (id in passwd) kar cutim probleme pri vzpostavitvi. Govorim o starsih, ki imajo non-stop nekaksne "tezave" na racunalniku, in izgubljam zivce, ko jima poskusam karkoli dopovedati preko telefona - pritisno to, klikni ono, shit - slovenski windows-i, kje je zdaj to, ...

VNC in port forward bi bil idealna resitev (vem, da je malo manj varna, ker lahko nekdo vdre preko odprtega port-a) - ampak glede na njuno znanje racunalnistva sem skoraj preprican, da nimata kaksnih podatkov od NASA-e na disku.

Druga alternativa (boljsa) bi bila VPN. Pa ga Prospero na zalost ne podpira. Na mojem LinkSys-u mi je konfiguriranje VPN-ja in PortForwarding-a vzelo 5 min. Tukaj pa se zaj... ze cel teden.

In nazadnje so me ne klicnem centru usmerili na forum (sem se moral se registrirati, ...). In zdaj sem tukaj, kjer sem.

Se enkrat - mislim, da glede na racunalnisko znanje mojih starsev TeamViewer ni opcija ... Na zalost.

Vseeno hvala!

Lep pozdrav!
Odgovorite s citatom
Staro 14.02.2009, 19:39
Uporabnik

sporočite podatke na ZS...
Odgovorite s citatom
Staro 14.02.2009, 20:32
MIKO Uporabnik MIKO ni prijavljen
Uporabnik
Prikazne slike uporabnika/ce MIKO
Član od: Jun 2008
Sporočila: 638

Poskusi z logmein
Malo si preberi na spletni strani. Še https protokol je.

Bolj kot je to enostavno pa žal res ne gre.
Odgovorite s citatom
Staro 14.02.2009, 21:45
lintwer Uporabnik lintwer ni prijavljen
Pripravnik
Član od: Nov 2008
Sporočila: 167

Seveda gre s TeamViewer,pa še brezplačen je.

Lp
lintwer
Odgovorite s citatom
Odgovori

Značke
632, interneta, javnega, modema, pinganjem, prospero, strani, tezava

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Podobne teme
Tema Avtor teme Forum Odgovori Zadnje sporočilo
[moja] Šola oblikovanja spletnih strani dragos Računalništvo in internet 333 13.08.2014 12:40
Povezava router modema Prospero in routerja Linksys urban9 Tehnična pomoč 0 23.04.2008 11:30
Odvisnost od interneta...bolezen ali slaba navada? freya Zdravje 25 15.02.2008 10:50

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 20:25.