Nazaj   Siol.net forumi > Multimediji > Računalništvo in internet

Računalništvo in internet internet, hardware, software ...

Orodja za teme
Staro 15.08.2010, 19:30
mckeky Uporabnik mckeky ni prijavljen
Uporabnik
Prikazne slike uporabnika/ce mckeky
Član od: Jul 2004
Sporočila: 752
Privzeto omrežni kabel je izključen

Pozdravljeni.

V "popravilo" sem dobil prenosnik Asus pro52L z obrazlozitvijo, da preko zicne povezave ne gre vec na internet. Preden pa je prislo do tega, pa se je menjal operacijski sistem vista za win7.

Seveda sem najprej preveril gonilnik mrezne kartice. Na kar vidim, da je pravilno namescen. Ampak vseeno sem ga preventivno menjal za novejsega. A nic -se vedno, ko pravilno vkljucis mrezni kabel se ne zgodi nicesar -windowsi ne reagirajo oz. se vedno kaze, kod da je mrezni kabel izkljucen ceprav je fizicno vse pravilno!

Okey... ko opazim se, da v primeru vkljucitve kabla ne posvetijo niti lucke na eth portu na routerju, sem sklepal, da je mrezna kartica na prenosniku fizicno odpovedla, ampak ker sem bil skepticen iz razloga, ker so se ravno menjali windowsi poleg tega pa gonilnike popolnoma pravilno zazna sem testiral se z live cdjem od ubuntuja 9.10 kateri je tudi pravilno zaznal gonilnike mrezne in na le tem tudi ni zaznal prikljucitve na kabel,....

Zanima me v bistvu le, ali se ima kdo kaksen predlog kaj poskusit, ali naj pac zakljucim pri tem, da je mrezna kartica na prenosniko fizicno pokvarjena in gre zgolj za naklucje, da ravno ob menjavi operacijskega sistema.

*Lekcij, da naj poskusim menjat kabel ne potrebujem saj tako kot pri lastniku kot pri meni na istem portu routerja in kabla kaksen druk racunalnik deluje popolnoma normalno. Hvala za mnenje. lp
Staro 17.08.2010, 19:23
bogrinc1 Uporabnik bogrinc1 ni prijavljen
Pripravnik
Član od: Jan 2007
Sporočila: 139
Privzeto Re: omrežni kabel je izključen

Poglej v bios če je kartica vklopljena če je potem je vrjetno pokvarjena ker si druge možnosti že sam izključil.
Staro 18.08.2010, 06:38
fazan Uporabnik fazan ni prijavljen
Uporabnik
Prikazne slike uporabnika/ce fazan
Član od: Dec 2005
Sporočila: 729

imaš možnost odpravlanje težav in vzpostavi povezavo .neč ni cknal samo kjukice in gesla pa dela.
Staro 18.08.2010, 18:28
Uporabnik

Citat:
Objavil-a bogrinc1 Prikaži sporočila
Poglej v bios če je kartica vklopljena če je potem je vrjetno pokvarjena ker si druge možnosti že sam izključil.
Slabo berete.. -ce bi bila v biosu izkljucena, potem je tudi windows nebi zaznal kot "vkljuceno" ,kjer pa kaze, da deluje pravilno, ceprav se ob prikljucitvi na router ne zgodi nicesar.. (drugace pa btw v biosu je na enabled )

Nazadnje uredil mckeky : 18.08.2010 ob 18:39.
Staro 18.08.2010, 18:38
Uporabnik

Citat:
Objavil-a fazan Prikaži sporočila
imaš možnost odpravlanje težav in vzpostavi povezavo .neč ni cknal samo kjukice in gesla pa dela.
Kaj ti hasne odpravljanje tezav in vzpostavljanje povezave, ce mrezna kartica oz. racunalnik ne zazna prikljucenega kabla na mrezno kartico...

Geslo potrebujes ob pppoe povezavi, katere pa ob vzpostavitvi prek routerja ne potrebujes posebej nastavlat na racunalniku. Ze od windowsov millenium si stekal kabel brez dodatnih nastavitev, dhcp na routerju pa poskrbi za vse ostalo ,...

Tudi, ce bi povezal preko pppoe ti nic ne hasne, se manj pa odpravlanje tezav, saj NE ZAZNA vtaknjenega kabla!

Ce pa ze vzamem tvoje kljukice -o katerih nastavitvah kljukic sploh govoris (samodejno vzpostavi povezavo, shrani geslo? )
Saj kot pravim -ob povezavi interneta preko routerja povezava ob brezhibnem kablu in pravilnem delovanju routerja, ter omogoceni mrezni kartici z pravimi gonilniki MORA delovati le ob vtaknjenem kablu.
Staro 18.08.2010, 19:07
Vsemogočni Uporabnik Vsemogočni ni prijavljen
Mojster
Prikazne slike uporabnika/ce Vsemogočni
Član od: Dec 2005
Naslov: v Kranju
Sporočila: 3.139

Kaj pa sprašuješ, če na vsako sugestijo veš odgovor
Nobeden ni rekel, da zamenjaj kabel .
Staro 18.08.2010, 19:38
rda Uporabnik rda ni prijavljen
Uporabnik
Član od: Feb 2005
Sporočila: 1.018

Je možno, da je kdo kaj "čudnega" tiščal v ethernet priključek na prenosniku in zvil/zlomil katerega od konektorjev ter zato ni stika?
Staro 18.08.2010, 20:05
rock Uporabnik rock ni prijavljen
Mojster
Prikazne slike uporabnika/ce rock
Član od: Apr 2003
Sporočila: 4.780

Ali pa je krivo kakšno "žgečkanje" elektrike in ga je delno pobralo.
Imam nekaj podobnega na enem starejšem PC. Windowsi vidijo vmesnik (na MB) dela pa ne.
Staro 19.08.2010, 19:22
Uporabnik

Citat:
Objavil-a Vsemogočni Prikaži sporočila
Kaj pa sprašuješ, če na vsako sugestijo veš odgovor
Nobeden ni rekel, da zamenjaj kabel .
Ker je odgovor: nic ni crknal popolnoma neutemeljen se manj logicno pa kljukice in gesla glede na lepo in podrobno razlozen problem.

Citat:
Objavil-a rda Prikaži sporočila
Je možno, da je kdo kaj "čudnega" tiščal v ethernet priključek na prenosniku in zvil/zlomil katerega od konektorjev ter zato ni stika?
Kolikor se da pac videt z ocesom so konektorji (pini) videt nepoškodovani. Sem pa za vsak slucaj se "spihal" zadevo, ceprav mislim, da ne gre za tako fine konektorje,
da bi ravno kak mikroskopski prahec delal tezave, ampak zgubit ni bilo kaj Drugace pa hvala za mnenje, ki je se nekako logicno glede na tezavo.

Citat:
Objavil-a rock Prikaži sporočila
Ali pa je krivo kakšno "žgečkanje" elektrike in ga je delno pobralo.
Imam nekaj podobnega na enem starejšem PC. Windowsi vidijo vmesnik (na MB) dela pa ne.
Lastnik trdi, da racunalnik ni naletel na nevihto, ampak se naj bi zgodilo po menjavi os.

Nazadnje uredil mckeky : 19.08.2010 ob 19:27.
Staro 19.08.2010, 19:44
rambo013 Uporabnik rambo013 ni prijavljen
Uporabnik
Prikazne slike uporabnika/ce rambo013
Član od: Oct 2008
Naslov: Vipavska dolina
Sporočila: 1.677

Če je tole res, zaradi OS ni sama po sebi crknila in je potem očitno kakšne programske težave. V bistvu mi nobena "pametna" stvar ne pride na misel, ampak denimo a je tak problem poizkusit s popravkom sistema ali svežo instalacijo.
A pridobivanje IP-ja imaš vklopljeno na samodejno?
Meni se je tudi enkrat pojavil podoben problem, ampak se ne spomnim kako sem ga rešil, žal. Nekaj sem čaral, pa je zadeva "proradila".

Značke
izključen, kabel, omrežni

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Podobne teme
Tema Avtor teme Forum Odgovori Zadnje sporočilo
omrežni kabel izključen devlin Tehnična pomoč 2 26.07.2010 20:55
HDMI KABEL IN SONY LCD-ni zvoka pogodba SiOL TV 21 22.01.2010 13:36
Siol TV - kako dolgi kabel? ojanez O storitvah 3 18.09.2008 13:00
Elektro - Kabel SloCop Dom in družina 1 11.07.2007 12:07
Kabel do STB Blond SiOL TV 22 20.04.2007 13:17

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 14:53.