Nazaj   Siol.net forumi > Storitve Telekoma Slovenije > O storitvah

O storitvah Informacije o ponudbi storitev Telekoma Slovenije

Odgovori

Orodja za teme
Staro 23.09.2006, 18:29
XcRaZy Uporabnik XcRaZy ni prijavljen
Novinec
Prikazne slike uporabnika/ce XcRaZy
Član od: Jan 2006
Sporočila: 4
Privzeto Re: Oderuške cene SiOL-a....

Da nebi o kvaliteti delovanja SiOL-a. Nekaj mojih kolegov ki so priključeni na eno centralo imajo v v večernih časih tudi do 300ms in več zakasnitve do različnih serverjev, tako da niti kakiga online spila ne mormo zaspilat... Pa so ze najmanj 100krat klicali na SiOL, iz strani SiOL-a pa samo da kao oni ne garantirajo za pinge, temvec samo za prenose...

Toliko o kvaliteti shit*la...
Staro 23.09.2006, 18:31
T-a-d-e-j Uporabnik T-a-d-e-j ni prijavljen
Uporabnik
Član od: Mar 2006
Sporočila: 521

Siol je najdražji v Sloveniji, če maš tukaj 5 cenejših ponudnikov s primerljivo oz. bolj kvalitetno storitvijo je primerjava s tujino nesmiselna. Cene pa od pojava konkurence padajo tudi pri Siolu tako da je evropa ponovno slab izgovor za monopolne dvige cen.
Odgovorite s citatom
Staro 23.09.2006, 18:34
XcRaZy Uporabnik XcRaZy ni prijavljen
Novinec
Prikazne slike uporabnika/ce XcRaZy
Sporočila: 4

Pa kaj pomaga nam uporabnikom ki smo oddaljeni od centrale več kot za ****ino dlako, ker toliko vleče njihov TRIO paket, in bi lahko pripravili vsaj nekoliko hitrejši (SOLO) paket po nekoliko nižji ceni. Res da je ugodno internet, televizija ter telefonija za 11k, samo kaj ko mi tega ne morejo zagotovit... da pa bom za 4Mbit linijo plačeval 10k, ko pa mi pri amisu ponudijo isto linijo za 5.000??????

Ne vem kaj mislijo ti SiOL-ovci...!
Staro 24.09.2006, 07:34
bostov Uporabnik bostov ni prijavljen
Novinec
Član od: Oct 2005
Sporočila: 99

Citat:
Objavil-a XcRaZy
Pa kaj pomaga nam uporabnikom ki smo oddaljeni od centrale več kot za ****ino dlako, ker toliko vleče njihov TRIO paket, in bi lahko pripravili vsaj nekoliko hitrejši (SOLO) paket po nekoliko nižji ceni. Res da je ugodno internet, televizija ter telefonija za 11k, samo kaj ko mi tega ne morejo zagotovit... da pa bom za 4Mbit linijo plačeval 10k, ko pa mi pri amisu ponudijo isto linijo za 5.000??????

Ne vem kaj mislijo ti SiOL-ovci...!
Pri Amisu je 4MB 9.000 SIT. Preverjeno, imam cenik.
Odgovorite s citatom
Staro 24.09.2006, 10:40
G3nius Uporabnik G3nius ni prijavljen
Novinec
Sporočila: 50

Pri Amisu je 4Mbit v primeru, da si šolar, dijak ali študent in da si v bližini njihove centrale internet 5.500 SIT.
Odgovorite s citatom
Staro 24.09.2006, 10:45
Uporabnik

Odvisno kje si. Če si na centrali ki je že nadgrajena oz. bo nadgrajena v kratkem (in teh ni malo, mreža je podobna T-2-jevi) je 4/512 5900. Moj primer je centrala Lenart, kjer Siol nima razvezanega dostopa kljub temu da sta v Lenartu tako Triera kot T-2. Ker sem ven iz Lenarta več kot 2 kilometra je edina "poceni" varianta Amis, ki bo mi do vzpostavitve centrale subvencioniral internet, tako da me bo sedanji megabit pri Siolu za 6300 (študentski+popust) stal 3900. Še copy paste iz mobisuxa glede paketov:

A - amis centrala - nižje cene - stranka verjetno obdrzi telekomov pstn/isdn - SOLO SRD - 3900+ 1mb
B - telco centrala - višje cene - stranka obdrzi telekomov pstn/isdn - partnerski program telekoma - SOLO - 4300+ 256kb
C - amis centrala - nižje cene - nč od telekoma - DUO PRD - 5490+ 1mb + amis telefonija
D - začasno telco centrala ter možni le telco paketi - amis subvencionira do izgradnje kolokacije - nižje cene - stranka obdrzi telekomov pstn/isdn - začasno partnerski program telekoma, kmalu preklop ter možni tudi vmesni paketi - SOLO SRD - 3900+ 1mb
Odgovorite s citatom
Staro 24.09.2006, 11:12
1mb-lol Uporabnik 1mb-lol ni prijavljen
Novinec
Prikazne slike uporabnika/ce 1mb-lol
Član od: Dec 2005
Sporočila: 28

Men pa poteče pogodba pri Siol-u in bom lahko zamenjal ponudnika net-a

Sem mislu, da šele drugo leto pa že drugi mesec :D:D:D Dajmo še drugim priložnost, da se dokažejo

lp
Staro 24.09.2006, 12:20
bostov Uporabnik bostov ni prijavljen
Novinec
Član od: Oct 2005
Sporočila: 99

Ne sme se mešat jabolk in hrušk. Pri nizki ceni je treba primerjat potem enake pakete in ne paketa za fizične osebe primerjat s tistim za študente pri Amisu. Edino taka primerjava je realna. Seveda je potem lahko 5.500 SIT pri Amisu za dijake in študente veliko ceneje, kot paket za fizične osebe pri SiOLu. Razlika za tisočaka pa tudi ne pomeni neke hude razlike.

Nazadnje uredil bostov : 24.09.2006 ob 12:28.
Odgovorite s citatom
Staro 24.09.2006, 12:50
uti Uporabnik uti ni prijavljen
Novinec
Član od: May 2005
Sporočila: 1

Tisočak razlike...

V dveh letih je to 24k....odvisno kaj za nekoga ni velik...
Odgovorite s citatom
Staro 24.09.2006, 14:49
Uporabnik

Citat:
Objavil-a bostov
Ne sme se mešat jabolk in hrušk. Pri nizki ceni je treba primerjat potem enake pakete in ne paketa za fizične osebe primerjat s tistim za študente pri Amisu. Edino taka primerjava je realna. Seveda je potem lahko 5.500 SIT pri Amisu za dijake in študente veliko ceneje, kot paket za fizične osebe pri SiOLu. Razlika za tisočaka pa tudi ne pomeni neke hude razlike.
Za študente je 5500, za ostale 5900. Siol je 4 jurje dražji.
Odgovorite s citatom
Odgovori

Značke
cene, oderuške, siola

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 06:59.