Nazaj   Siol.net forumi > Multimediji > Računalništvo in internet

Računalništvo in internet internet, hardware, software ...

Orodja za teme
Staro 20.02.2011, 16:22
theFREAK Uporabnik theFREAK ni prijavljen
Novinec
Član od: Feb 2011
Sporočila: 2
Privzeto Problem z računalnikom

Včeraj sem nameravala inštalirati program ASDF, to je program, s katerim se naučiš slepega desetprstnega tipkanja. Downloaudala sem ga tukaj: http://mega.ekonomska-mb.org/login/index.php. Ko sem kliknila tole: http://mega.ekonomska-mb.org/login/index.php, se mi je shranilo in odprlo v WinZipu. Tukaj pa je nastal problem. Nisem vedela, kaj moram storiti ter nisem sledila navodilom in sem kar nekaj kliknila. In sicer Open With in sem izbrala program Daemon Tools. Ko sem to naredila mi je napisalo, da je nekakšna napaka, oz. da tega ne morem odpreti (v WinZipu je bilo več datotek). Nato sem WinZip zaprla. Naredilo pa se je naslednje, ikona vsakega programa, ki ga imam na računalniku se je spremenila in sicer v ikono programa Daemon Tools, le da je bila ikona manjša. Ko sem poskušala katerega od teh odpreti, mi je napisalo napaka v opravilni vrstici ali pa mi je odprlo naj izberem program, s katerim želim odpreti.
Videla sem, da sem naredila napako in sem odprla Nadzorno ploščo, najprej kliknila iskanje in odpravljanje težav in mi je napisalo: programa ni mogoče najti. Nato sem poskusila s Preglejte stanje računalnika in kliknila Obnovitev sistema ter dala Odpri obnovitev sistema, pa mi je napisalo, da Obnovitev sistema ni bilo mogoče zagnati.
Mislila sem, da je mogoče narobe to, da imam na računalniku Daemon Tools in zato sem program odstranila. Ni bilo nobene razlike, razen da so izginile ikone, zdaj pa so samo še nekakšni beli listi. Računalnik sem ponovno zagnala in ni bilo sprememb. Tako, da mi ne deluje nič. Nekateri programi delajo, če jih poiščem, pa še to ne vsi. Nemorem jih niti na novo downloaudat, ker mi napiše, da te datoteke ne more najti.
Moj operacijski sistem je Windows 7.
A mi lahko kdo prosim pomaga? Ker res nevem na koga se naj obrnem in kaj naj naredim.
Staro 20.02.2011, 20:03
kissli Uporabnik kissli ni prijavljen
Novinec
Član od: Sep 2006
Sporočila: 87
Privzeto Re: Problem z računalnikom

klikni z desno tipko na ikono ter izberi za odpiranje uporabi...
tam si pa izberi program winzip al kar pač potrebuješ
Staro 20.02.2011, 21:09
theFREAK Uporabnik theFREAK ni prijavljen
Novinec
Član od: Feb 2011
Sporočila: 2

ja sj to vem. to je vredu. samo pa če si recimo nek novi program downloadam, pa mi ga ne odpre oz. napiše, da programa ni mogoče najti. in mi ga sploh ne inštalira.
Staro 20.02.2011, 23:09
Slowhand Uporabnik Slowhand ni prijavljen
Mojster
Prikazne slike uporabnika/ce Slowhand
Član od: Sep 2005
Sporočila: 2.546

ob startu kompa stiskaj F8,pol pa izberi safe mode
ko si v safe modu poženi sistem restore z datumom pred traparijami
če nimaš narejenih obnovitvenih točk (sistem restore izklopljen),bo treba winse najbrž ponovno namestiti

nasvet za v bodoče - čeprav winsi tko lepo ponujajo mapo namizje (desktop) za shranjevanje datotek,si raje ustvari posebno mapo za download in shranjevanje

v mapi desktop (namizje) je pametno met samo tisto,kar je na namizju vidno,to pa so bližnjice do programov

odkod ti pa ideja,da zip fajl odpiraš z daemon tools,je pa spet vprašanje zase

Značke
problem, računalnikom

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Podobne teme
Tema Avtor teme Forum Odgovori Zadnje sporočilo
Problem z dolžino kabla Brusli Tehnična pomoč 25 05.12.2010 18:08
Problem z računalnikom BassMaster Računalništvo in internet 5 12.03.2010 21:24
HP Compaq 610 problem s shutdown Alef Računalništvo in internet 7 14.12.2009 20:19
Problem z računalnikom! Slovenc Računalništvo in internet 5 28.07.2008 14:01
Problem prenosa preko IrDA vrat Jernej_ Mobilna telefonija 1 29.05.2008 22:10

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 01:30.