Nazaj   Siol.net forumi > Storitve Telekoma Slovenije > Tehnična pomoč

Tehnična pomoč za naročnike storitev...

Odgovori

Orodja za teme
Staro 07.01.2015, 08:35
080 Tehnična pomoč Uporabnik 080 Tehnična pomoč ni prijavljen
Svetovalec za tehnična vprašanja
Prikazne slike uporabnika/ce 080 Tehnična pomoč
Član od: Sep 2008
Sporočila: 6.749
Privzeto Re: innbox v50-u

@cveto Obstaja še ena novejša verzija Firmware za V60U innbox modem.

@Protoncek Ko kreirate račun za prijavo, mora biti volumename enak tistemu, ki ga pokaže modem, ko priklopite USB v modem. Nato enostavno z raziskovalcu vpišete IP naslov modema. Za spreminjanje map in vsebin se je nato potrebno še prijavit z prej kreiranim računom.

Lp, Miha G.
Staro 07.01.2015, 19:08
Veron Uporabnik Veron ni prijavljen
Uporabnik
Prikazne slike uporabnika/ce Veron
Član od: Jul 2006
Sporočila: 1.130

Kako na temu modemu odpreti določen port (npr 80)?

Nazadnje uredil Veron : 07.01.2015 ob 20:03.
Odgovorite s citatom
Staro 07.01.2015, 19:50

Citat:
Objavil-a Veron Prikaži sporočila
Kako na temu modemu odpreti določen port (npr 80)?
Port odprete tako, da se preko lokalnega IP naslova (192.168.1.1) povežete na modem, uporabniško ime in geslo za dostop je oboje "user".

Ko ste prijavljeni v vmesnik od modema, na levi strani izberete možnost "Advanced Setup" in nato izberete "NAT".

V osrednjem oknu se vam odpre možnost odpiranja portov, tukaj kliknete na "Add" in nastavite.
Pod možnostjo "Select a Service" lahko izberete že v naprej nastavljene možnosti, če pa izberete "Custom Service" pa lahko sami vpišete za katero aplikacijo odpirate port, potem vpišete še lokalni IP naslov na katerega želite preusmeriti promet, v zadnjem delu pa določite kateri port želite odpreti in kateri protokol boste uporabili (TCP, UDP).

LP
Matej
Staro 15.01.2015, 13:58
telex Uporabnik telex ni prijavljen
Uporabnik
Prikazne slike uporabnika/ce telex
Član od: Nov 2006
Sporočila: 929

Ko na V50 priključim 1TB disk 2,5" (ime diska Medija) mi ga prepozna z imenom usb1_1. Vseeno, če za volumename izberem usb1_1 ali Medija se mi na računalniku odpre mapa Public, katere sploh nimam na disku in je seveda prazna. Če v Public mapo dam neko datoteko in nato disk odklopim, na računalniku ne vidim mape Public niti datoteke, katero sem posnel na disk, vidim pa vse ostale datoteke, katere na modemu ne.

Ali mora biti ta 1TB disk formatiran v kakšnem posebnem formatu in/ali modem,da bi prepoznal datoteke, katere naločim nanj od drugod in ali modem zapisuje na disk v formatu, kateri na Oknih ni berljiv?
Staro 17.01.2015, 22:57
manc Uporabnik manc ni prijavljen
Pripravnik
Prikazne slike uporabnika/ce manc
Član od: Oct 2001
Naslov: Ljubljana
Sporočila: 322

Zanima me, če gre ob vzpostavitvi lastne PPPoE povezave Innbox v50-u avtomatsko v bridge, ali je treba to kje nastavit.
Namreč kot je znano, ima Innbox v50-u težave z port/forwardingom, zato sem to do sesutja računala zaradi SSD počel z PPPoE povezavo in je delovalo. Sedaj pa ne več?
V igri assetto corsa bi rad namreč postavil server.
UDP 9456, TCP 9457 in HTTP 8098 so porti za odpret. V firewall sem dal izjeme in na canyouseeme.org sta TCP in HTTP vidna, UDP pa ne (time out).

Nazadnje uredil manc : 17.01.2015 ob 22:59.
Odgovorite s citatom
Staro 18.01.2015, 05:45

@manc

Če imate naročeni dinamični IP naslov modem z vzspostavljeno PPPoE povezavo te povezave ne bo prekinil, če istočasno vzspostavite PPPoE povezavo preko svojega računalnika. Imeli boste dve hkratni povezavi. Naprave, ki so povezane na modem brez svoje PPPoE povezave bodo delovale pod povezavo modema in za delovanje serverjev,... je treba tem napravam na modemu odpreti porte.

Računalnik, priključen na modem, ki bo vzspostavljal svojo PPPoE povezavo in bo posledično pridobival svoj javni IP naslov se bo izognil vplivom modema na delovanje povezave. Ves internetni promet usmerjen IP naslovu tega računalnika bo prišel do njega. Urediti je treba samo nastavitve požarnega zidu na samem računalniku.

Če imate statični IP naslov imate lahko hkrati vzspostavljeno le eno PPPoE povezavo.

Ko jo imate nastavljeno hkrati na modemu in računalniku se bo povezala le naprava ki bo v nekem trenutku prva posredovala podatke. Drugi pa bo povezavo sistem zavrnil. Če se odločite, da bi PPPoE povezavo vzspostavljali le iz računalnika potem bo samo njemu delal internet ostale naprave na modemu ne bodo imele internetnega dostopa. Da to konfiguracijo obdržite trajno nas kontaktirajte in na modemu vam bomo izključili PPPoE povezavo.

LP
Sandi

Nazadnje uredil 080 Tehnična pomoč : 18.01.2015 ob 06:14.
Odgovorite s citatom
Staro 19.01.2015, 15:07
Veron Uporabnik Veron ni prijavljen
Uporabnik
Prikazne slike uporabnika/ce Veron
Član od: Jul 2006
Sporočila: 1.130

sicer to z odpiranjem portov mi je že prej očitno delal, ampak nisem opazil, ker ne dela na lokalni ravni... Torej sam sebe ne moreš preverit na zunanji ip... super modem :D
Odgovorite s citatom
Staro 19.01.2015, 16:16

Citat:
Objavil-a telex Prikaži sporočila
Ko na V50 priključim 1TB disk 2,5" (ime diska Medija) mi ga prepozna z imenom usb1_1. Vseeno, če za volumename izberem usb1_1 ali Medija se mi na računalniku odpre mapa Public, katere sploh nimam na disku in je seveda prazna. Če v Public mapo dam neko datoteko in nato disk odklopim, na računalniku ne vidim mape Public niti datoteke, katero sem posnel na disk, vidim pa vse ostale datoteke, katere na modemu ne.

Ali mora biti ta 1TB disk formatiran v kakšnem posebnem formatu in/ali modem,da bi prepoznal datoteke, katere naločim nanj od drugod in ali modem zapisuje na disk v formatu, kateri na Oknih ni berljiv?
Pozdravljen,

nam sporočiš na ZS uporabniško ime, da preverimo kako je zadeva zaznana na modemu?

lp Mitja
Staro 01.03.2015, 14:22
Master Yoda Uporabnik Master Yoda ni prijavljen
Novinec
Član od: Mar 2015
Sporočila: 2

Danes mi je crknil modem Prospero632, in sem dobil v zamenjavo Innbox V60U (naj pohvalim to, da sem v nedeljo lahko dobil nov modem) in imam eno vprasanje:

Se lahko Innbox V60U prestavi v bridge nacin, kjer ne deluje kot router ampak samo kot modem ? Ter kje v nastavitvah najdem to?
Odgovorite s citatom
Staro 01.03.2015, 15:05
mnheia Uporabnik mnheia ni prijavljen
Uporabnik
Prikazne slike uporabnika/ce mnheia
Član od: Nov 2011
Sporočila: 854

Izklopiš PPPoE pod Advanced Setup > Internet pa bi moralo biti. Vseeno še pokliči na 080 1000 ali jih klikni, da ti popravijo profil in se ti ne bo ob kakšni nadgradnji postavilo nazaj.
Odgovorite s citatom
Odgovori

Značke
innbox, v50u

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Podobne teme
Tema Avtor teme Forum Odgovori Zadnje sporočilo
Innbox V50U Home Gateway Sawyer Tehnična pomoč 4 17.12.2017 21:42
Innbox V50U Home Gateway Sawyer Tehnična pomoč 150 27.10.2014 13:41
Komunikacijski prehod INNBOX V50 MOBIKING O storitvah 20 30.09.2011 07:36

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 08:58.