Nazaj   Siol.net forumi > Storitve Telekoma Slovenije > Tehnična pomoč

Tehnična pomoč za naročnike storitev...

Odgovori

Orodja za teme
Staro 24.11.2015, 08:31
080 Tehnična pomoč Uporabnik 080 Tehnična pomoč ni prijavljen
Svetovalec za tehnična vprašanja
Prikazne slike uporabnika/ce 080 Tehnična pomoč
Član od: Sep 2008
Sporočila: 6.749
Privzeto Re: innbox v50-u

Citat:
Objavil-a pol3ni Prikaži sporočila
V začetku tedna so mi priklopili optiko.Deluje vse o.k.Imam pa paket modri.
Težava se pojavlja pri uploadu.Speed test pokaže hitrost ki je za ta paket namenjena.
to je 100/20 Mbps.
Ampak pri sejanju torrenta pa je upload minimalen.Tja do par 100 kbs,do 1Mbs pride samo občasno. Ne glede na nastavitve samega programa,ne glede na to koliko pijavk ima določen torrent.
Imam pa innbox v50-u,ki je nastavljen v bridge mode sam pa imam router asus rt ac68u.
Čudno mi je to,ker prej ko sem bil na bakru pa sem moral imeti v utorrentu nastavljeno omejitev uploada da mi ni do konca obremenjevalo linije.
Ali ima kdo rešitev ali je imel mogoče podobno težavo.Hvala
Glede na test, ki ga pokaže speedtest je na priključku vse pravilno nastavljeno, če pa v določenih programih ta hitrost ni ustrezna pa je lahko težava v samem programu/strežniku...

Lp,
Edvard
Staro 06.01.2016, 14:04
-JM- Uporabnik -JM- ni prijavljen
Uporabnik
Član od: Dec 2008
Sporočila: 692

Imam modem innbox v50-u in bi preko rutera WRT54GL, kjer je nameščen proxy server gledal SIOLTV na prenosnih napravah. Ker mi po teh navodilih http://www.oyoy.si/T-2%20TV_DDWRT.html ne uspe dobiti dobrih rezultatov (slika obupno kocka tudi na sd kanalih), me zanima ali je potrebno nastaviti kaj drugače kot je za T2. Pa kako naj pravilno povežem modem in ruter, da bi to delovalo.
Odgovorite s citatom
Staro 03.02.2016, 07:54
harrer Uporabnik harrer ni prijavljen
Novinec
Prikazne slike uporabnika/ce harrer
Član od: Oct 2008
Sporočila: 28

Citat:
Objavil-a 080 Tehnična pomoč Prikaži sporočila
Na modemu Innbox je dostop do naprave, v lokalnem omrežju, omogočen le prek lokalnega IP naprave.

Lp, Pavel
Pozdravljeni!

Zanima me, če se je pri Innbox v60-u ali pri kakšnem drugem modemu že kaj spremenilo glede tega?
Odgovorite s citatom
Staro 04.02.2016, 02:47

Citat:
Objavil-a harrer Prikaži sporočila
Pozdravljeni!

Zanima me, če se je pri Innbox v60-u ali pri kakšnem drugem modemu že kaj spremenilo glede tega?
Pozdravljeni,

do večino modemov v našem omrežju je dostop do naprave, v lokalnem omrežju, omogočen le prek lokalnega IP naprave.

Izjema so trenutno le modemi FRITZ do katerih se lahko poleg lokalnega IP naslova uporablja tudi naslov "http://fritz.box".

Lp
Sandi
Staro 05.02.2016, 16:22
Novinec

Citat:
Pozdravljeni,

do večino modemov v našem omrežju je dostop do naprave, v lokalnem omrežju, omogočen le prek lokalnega IP naprave.

Izjema so trenutno le modemi FRITZ do katerih se lahko poleg lokalnega IP naslova uporablja tudi naslov "http://fritz.box".

Lp
Sandi
Hvala za odgovor, vendar se nisva čisto razumela.
Moje želja je, da bi dostopal do svojega NAS-a ne pa do modema. Ko sem v LAN-u, moram za dostop uporabljati lokalni IP, ker ne morem dostopati z NAS.domena.xx:[port], tako kot dostopam od drugod.

Nekoč, dokler smo gledali še kabelsko namesto IPTV, sem uporabljal Siolov modem izključno kot modem, za router pa Linksys EA4500, ki mi je to funkcionalnost omogočal. Zaradi trunk porta pa sem prešel na Innbox V50-U

LP
Odgovorite s citatom
Staro 05.02.2016, 16:34

Citat:
Objavil-a harrer Prikaži sporočila
Hvala za odgovor, vendar se nisva čisto razumela.
Moje želja je, da bi dostopal do svojega NAS-a ne pa do modema. Ko sem v LAN-u, moram za dostop uporabljati lokalni IP, ker ne morem dostopati z NAS.domena.xx:[port], tako kot dostopam od drugod.

Nekoč, dokler smo gledali še kabelsko namesto IPTV, sem uporabljal Siolov modem izključno kot modem, za router pa Linksys EA4500, ki mi je to funkcionalnost omogočal. Zaradi trunk porta pa sem prešel na Innbox V50-U

LP
Tako do nasa, kot do modema in kateregakoli drugega strežnika lahko lokalno dostopate le prek lokalnega 192.168.1.x IP-naslova. Funkcija, ki bi omogočila to, da bi lokalno šli na NAS prek NAS.domena.xx:[port] ali pa modema prek svojega WAN IP-ja se imenuje NAT Loopback, kot mi je znano se pripravlja za eno izmed bodočih nadgradenj.

Lp, Črt
Staro 06.02.2016, 10:01
mnheia Uporabnik mnheia ni prijavljen
Uporabnik
Prikazne slike uporabnika/ce mnheia
Član od: Nov 2011
Sporočila: 854

Sicer pa tvoj NAS sistem najverjetneje omogoča tudi postavitev lokalnega DNS strežnika, ki ti bo omogočil doseči funkcionalnost, ki jo želiš.
Odgovorite s citatom
Staro 09.02.2016, 21:11
Novinec
Thumbs up Re: innbox v50-u

Citat:
Tako do nasa, kot do modema in kateregakoli drugega strežnika lahko lokalno dostopate le prek lokalnega 192.168.1.x IP-naslova. Funkcija, ki bi omogočila to, da bi lokalno šli na NAS prek NAS.domena.xx:[port] ali pa modema prek svojega WAN IP-ja se imenuje NAT Loopback, kot mi je znano se pripravlja za eno izmed bodočih nadgradenj.

Lp, Črt
Citat:
Objavil-a mnheia Prikaži sporočila
Sicer pa tvoj NAS sistem najverjetneje omogoča tudi postavitev lokalnega DNS strežnika, ki ti bo omogočil doseči funkcionalnost, ki jo želiš.
Hvala obema za nasvet. Zadeva dela.
Če komu pride prav... https://forum.synology.com/enu/viewtopic.php?t=67565
Odgovorite s citatom
Staro 16.02.2016, 21:06
Svizec Uporabnik Svizec ni prijavljen
Novinec
Član od: Oct 2011

Sicer me zanima nekaj glede Innbox V60U, ampak je tako "majhen" problem da si ne zasluži svoje teme

In sicer me zanima ali je možno pri omenjenem modemu odstraniti tisti gromozanski podstavek? Sicer sem poskušal ampak mi ni uspelo, pa bi se rad prepričal da ga je možno odstraniti preden kaj polomim . Hvala za odgovor
Odgovorite s citatom
Staro 17.02.2016, 11:55
asterix Uporabnik asterix ni prijavljen
Novinec
Član od: Nov 2010
Sporočila: 77

Citat:
Objavil-a Svizec Prikaži sporočila
Sicer me zanima nekaj glede Innbox V60U, ampak je tako "majhen" problem da si ne zasluži svoje teme

In sicer me zanima ali je možno pri omenjenem modemu odstraniti tisti gromozanski podstavek? Sicer sem poskušal ampak mi ni uspelo, pa bi se rad prepričal da ga je možno odstraniti preden kaj polomim . Hvala za odgovor

Ja se da odstraniti. Tam sta dva zatiča, ki jih malo privzdigneš z izvijačem da izkočita. Potem samo potegneš podstavek prečno tako kot ti gredo vodila. Malo gre na trdo vendar se da.

lp
Odgovorite s citatom
Odgovori

Značke
innbox, v50u

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Podobne teme
Tema Avtor teme Forum Odgovori Zadnje sporočilo
Innbox V50U Home Gateway Sawyer Tehnična pomoč 4 17.12.2017 21:42
Innbox V50U Home Gateway Sawyer Tehnična pomoč 150 27.10.2014 13:41
Komunikacijski prehod INNBOX V50 MOBIKING O storitvah 20 30.09.2011 07:36

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 01:26.