Nazaj   Siol.net forumi > Storitve Telekoma Slovenije > SiOL TV

SiOL TV Pripombe, predlogi in vprašanja o SiOL TV, BOX, programskih shemah, kanalih, interaktivnih aplikacijah, videotekah.

Odgovori

Orodja za teme
Staro 02.02.2011, 12:28
ebutaljib Uporabnik ebutaljib ni prijavljen
Pripravnik
Član od: Oct 2009
Sporočila: 127
Privzeto Gledanje TV na računalniku zruši vse - zakaj?

Zgodba je takšna...

Imam paket 10 mega - torej odprti so 3 TV kanali, sinhronizacija na http://192.168.1.1/ kaže 11872/1024 kar je tako kot mora biti. Drži?

Do sedaj sem uporabljal samo 2 TV (oba na Sagem-u) in internet na računalniku (preko kabla). Pred nekaj dnevi sem se odločil preizkusiti TV na računalniku. Kabel po katerem je šel internet sem na modemu Sinope568+ R3 prestavil na drug izhod (za video) in nastavil vse tako kot piše tukaj za MulticastTV. Uporabil sem naslednjo playlisto. Zadeva je delovala brez problema pri enem prižganem TV-ju (ne me spraševat zakaj nisem testiral z dvema ). Skratka zadeva je delovala vsaj ob enem prižganem Sagemu, brez kakršnegakoli kockanja in prekinjanja. Nato sem nastavil vse nazaj, tako da je po kablu spet šel internet.

Včeraj sem si nabavil mrežno kartico za brezžični internet in vse nastavil tako kot piše tukaj. Brezžični internet deluje brez problema. Tisti kabel po katerem je prej šel internet sem spet prestavil na video port in vse nastavil tako kot pred dnevi. Vendar pa sedaj zadeva NE DELUJE! Ko zaženem MulticastTV se slika na TV in na računalniku popolnoma zruši in se več ne pobere niti po izklopu Multicasta. Ugasniti moram tudi Sagem, malo počakati, šele nato je gledanje TV spet možno. Tudi, če ni prižgan noben Sagem, se slika na Multicastu po nekaj preklopih med kanali zruši. Opazil sem pa eno stvar - v Multicastu spodaj kaže pretok - pred nekaj dnevi nisem opazil, da bi kdaj bil pretok večji od 3.3 Mbit/s (razen pri HD seveda), v povprečju je bil tam okoli 2.5 Mbit/s. Sedaj pa ga ob preklopu zabije tudi do 9 Mbit/s, nato se sicer zniža, ampak slika se enostavno več ne pobere. In ravno tukaj po moje tiči problem, vendar nimam pojma zakaj je tako. Vse je tako kot pred dnevi, ko je stvar delovala, edina razlika je brezžični internet, ki ga prej ni bilo.

Ali lahko kdo razreši problem? Operacijski sistem je Windows7 64-bit, če to kaj pomaga.
Odgovorite s citatom
Staro 02.02.2011, 12:57
080 Tehnična pomoč Uporabnik 080 Tehnična pomoč ni prijavljen
Svetovalec za tehnična vprašanja
Prikazne slike uporabnika/ce 080 Tehnična pomoč
Član od: Sep 2008
Sporočila: 6.599
Privzeto Re: Gledanje TV na računalniku zruši vse - zakaj?

Prosim za uporabniške in kontaktne podatke na ZS!

LP Jernej
Staro 02.02.2011, 13:31
Pripravnik

Poslano
Odgovorite s citatom
Staro 02.02.2011, 13:35
krepki Uporabnik krepki ni prijavljen
Mojster
Član od: Jan 2006
Sporočila: 2.552

Preveri v multikastu če ti pobira promet z prave mrežne kartice,ker možno je da se je avtomatsko nastavil na novo bezžično kartico.
Odgovorite s citatom
Staro 02.02.2011, 13:50
Pripravnik

Nastavljena je prava kartica, odkljukano pa je "auto".
Odgovorite s citatom
Staro 02.02.2011, 16:08
Uroš1 Uporabnik Uroš1 ni prijavljen
Novinec
Član od: Aug 2010
Sporočila: 84

To je že dolgo znan problem pri Windows 7 in nastane kadar je na računalniku vzpostavljena PPPoE povezava. Problem je povezan z IGMP signalizacijo. Ko se zamenja kanal, se Windows 7 ne odjavi od prejšnega ( ne pošlje "IGMP leave" sporočila), kar ima za posledico, da k upoprabniku nekaj minut prihajaja še prejšni signal. Ko se na ta način linija polnoma "zapolni", se seveda vse zruši.

Nadgradnja na Windows 7 Sevice Pack(SP) 1 naj bi ta problem razrešila. SP Release Candidate 1 se že lahko dobi na Microsoftovih straneh, dokončna verzija pa naj bi bila na voljo v 1/4 tega leta.

Začasno se problem lahko reši tudi tako, da se PPPoE vzpostavi na Sinope 568 modemu. Modem tako postane usmerjevalnik in je zato potem potrebno nekatere nastavitve v zvezi z omrežjem nastavljati na modemu. Njlažje je, da se obkljuka UPnP in omogoči DHCP strežnik.
Odgovorite s citatom
Staro 02.02.2011, 16:20
Pripravnik

Ravno sem hotel napisati, da je problem rešen, pa vidim da si me prehitel. Točno tako kot si zapisal, pri preklopu se spodaj pojavita dve multicast ikoni (kot da bi bil Multicast 2x zagnan) in se celotna zadeva zruši. Rešitev je (tako kot sem prebral nekje drugje) instalacija Service Pack-a.

Torej problem rešen in sedaj zadeva špila tudi, če je vse v uporabi (2 TV na Sagemu + TV na PC + internet + telefon)

Hvala za vaše potrpljenje!

P.S.: Nekaj pa mi še vedno ni čisto jasno. Zakaj ni do tega prišlo, ko sem pred nekaj dnevi testiral zadevo? Takrat sem tudi preklapljal med programi (in to enega za drugim v zelo kratkem času), pa ni nič zakockalo.

Nazadnje uredil ebutaljib : 02.02.2011 ob 16:24.
Odgovorite s citatom
Staro 02.02.2011, 16:56
Uroš1 Uporabnik Uroš1 ni prijavljen
Novinec
Član od: Aug 2010
Sporočila: 84

Citat:
P.S.: Nekaj pa mi še vedno ni čisto jasno. Zakaj ni do tega prišlo, ko sem pred nekaj dnevi testiral zadevo? Takrat sem tudi preklapljal med programi (in to enega za drugim v zelo kratkem času), pa ni nič zakockalo.
Ker je bil kabel povezan v video port, preko katerega se internetne (PPPoE) povezave ne da vzpostaviti. Sedaj pa se povezava vzpostavi preko brezžične kartice.
Odgovorite s citatom
Odgovori

Značke
gledanje, računalniku, vse, zakaj, zruši

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Podobne teme
Tema Avtor teme Forum Odgovori Zadnje sporočilo
MulticastTV - program za gledanje sioltv na računalniku MasterOfPuppets SiOL TV 1968 06.10.2019 17:31
SiOL TV na računalniku za telebane fogy SiOL TV 3289 20.07.2019 12:09
Ruckus na računalniku in 2x wireless pci kartica tomy77 SiOL TV 0 26.02.2009 09:14
Siol TV na računalniku in zaklenjeni programi herzen SiOL TV 2 10.01.2008 13:05
Verjeti ali (z)Vedeti galeb Religija in filozofija 218 25.12.2006 19:50

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 09:48.