Nazaj   Siol.net forumi > Aktualno > Slovenija

Slovenija aktualni politični dogodki v Sloveniji ...

Orodja za teme
Staro 11.10.2007, 15:32
Nevihtar Uporabnik Nevihtar ni prijavljen
Pripravnik
Prikazne slike uporabnika/ce Nevihtar
Član od: Nov 2006
Sporočila: 160
Privzeto Re: Notranja politika Slovenija ali smo v državljanski vojni

Citat:
Objavil-a biz Prikaži sporočila
Natlačen je bil za bana imenovan zaradi vez in poznanstev v najvišjih krogih in ne zato ker je bil eminenten politik, bil je kapitalistični prisklednik in nikoli in nikdar ni deloval za vse Slovence!
Če sodim po številu tistih, ki so se 45 let po vojni vrnili v Slovenijo tako velikega števila Slovencev niti niso pobili - ali nas je bilo pred drugo svetovno vojno kar 10 miljonov?
V drugo pa nisem niti jaz niti nekdo drug rekel da so bili poboji po drugi svetovni vojni opravičeni ampak povedal sem ti samo da nihče od takratne eminentne politike ni prevzel žezla in povedel Slovence skupno v boj proti okupatorju - nobeden. Mali ljudje, ki so resnično bili zavedni Slovenci so se podali v boj proti Goliatu v želji po svoji državi, kjer bodo sami odločali lahko o svoji usodi. Ban Natlačen pa je šel k Mussoliniju prosit - česa? In če je bilo njegovo pismo, ki ga je poslal Mussoliniju resnično ponareto ponatisnjeno v časopisih , zakaj se ni temu zoperstavil, zakaj se domobranci , ki so bili enote teh eminentnih politikov niso borili proti sovražniku ampak proti lastnim lačnim ljudem? Če prej ni vedel ali verjel kaj nameravajo Italjani in Nemci narediti iz Slovenije, je po ponaretem pismu moral najpozneje vedeti kam pes taco moli in bi se moral z svojimi so politiki dogovoriti o načinu upora proti okupatorju - on pa se je samo potegnil nazaj - zakaj, ali je dobil kaj obljubljeno? Koliko in kaj?
Vsa ta vprašanja in še kar nekaj več se odpirajo, ko čitaš vse o teh vrlih eminentnih politikih, ki so ah tako skrbeli za Slovence - nobeden z puško v roki, še manj pa z lopato.
Da so pa morali po vojni bežati so si bili sami krivi, še 1944 so imeli možnost reci gremo skupaj proti njim, ampak niso, hoteli so samo več in več.
Tako so si dejansko sami krivi za gnjev ljudi po drugi svetovni vojni in zgrešenemu načinu verovanja v svobodo. Ljudje so takrat enako verjeli partijskim funkcionarjem, kot so prej verjeli stoletja katoliški cerkvi, ki jim je vedno znova dajala upanje samo upanje v boljše življenje, ki pa ga ni in ni bilo, sedaj so se oprijeli nove bilke in obračunali z zgodovino.
Moja generacija gleda na vse to poplnoma drugače, mnogo bolj neopredeljeno in iz tega zornega kota gledano si ban Natlačen ni nikoli zaslužil nobenega spomenika, prav tako bilo kakšen drugi politik tistega časa, ki je poskrbel zato da se je dogajalo to kar se je moralo dogoditi po drugi svetovni vojni.

Več kot 22. 000 pobitijh Slovencev, od tega velika, velika večina umorjenih, le okrog 3365 jih je padlo v boju, od tega polovica že MED vojno.

Glej nima smisla govoriti več o tem...razumi da ga en del Slovencev, kot ga je že takrat, smatra za simbol njihovega trpljenja povzročenega s strani partizanov.

Morda VAM nič ne pomeni in ga ne marate, NAM pa. Del naroda ni hotel imeti nič z rdečimi takrat, in noče imeti nič danes. Tvoja generacija ni nič kaj mlajša od moje in jaz smatram da si človek spomenik zasluži.
Takrat se nasprotnike še morda dalo utišati za stalno, toda danes se bo Slovenija morala soočiti s tem, da vsi ne sprejemamo partizanščine kot nekaj pozitivnega, njenih žrtev pa ne za zločince. Vse kar lahko doežete je to, da se nas odstrani s foruma... Pa še tu je naš moderator pokončno nevtralen..

Ta debata spet izgublja pomen.Jaz sem svoje povedal in se ne grem več....Fajn bodite.

Nazadnje uredil Nevihtar : 11.10.2007 ob 15:37.
Staro 11.10.2007, 17:04
yamamoto Uporabnik yamamoto ni prijavljen
Mojster
Prikazne slike uporabnika/ce yamamoto
Član od: Feb 2005
Naslov: STO, cona B
Sporočila: 3.641

Citat:
Objavil-a Nevihtar Prikaži sporočila
Več kot 22. 000 pobitijh Slovencev, od tega velika, velika večina umorjenih, le okrog 3365 jih je padlo v boju, od tega polovica že MED vojno.

Glej nima smisla govoriti več o tem...razumi da ga en del Slovencev, kot ga je že takrat, smatra za simbol njihovega trpljenja povzročenega s strani partizanov.

Morda VAM nič ne pomeni in ga ne marate, NAM pa. Del naroda ni hotel imeti nič z rdečimi takrat, in noče imeti nič danes. Tvoja generacija ni nič kaj mlajša od moje in jaz smatram da si človek spomenik zasluži.
Takrat se nasprotnike še morda dalo utišati za stalno, toda danes se bo Slovenija morala soočiti s tem, da vsi ne sprejemamo partizanščine kot nekaj pozitivnega, njenih žrtev pa ne za zločince. Vse kar lahko doežete je to, da se nas odstrani s foruma... Pa še tu je naš moderator pokončno nevtralen..

Ta debata spet izgublja pomen.Jaz sem svoje povedal in se ne grem več....Fajn bodite.
Tukaj si poglej kako so prišli do takih številk tisti, ki vas še vedno vlečejo za nos:
http://www.mladina.si/tednik/200521/....print.html-l2

Staro 11.10.2007, 17:06
Faust Uporabnik Faust ni prijavljen
Administrator
Prikazne slike uporabnika/ce Faust
Član od: Aug 2005
Sporočila: 134

Tu nadaljujete pogovor iz zaklenjene teme. Zato zaklepam tudi to.

In ker ste na tem forumu že prevečkrat dokazali, da se o vojni in spravi ne znate kulturno pogovarjati, bomo vse teme o tem brisali. Ponavljanje brisanih tem se kaznuje s prepovedjo sodelovanja na forumu. Prav tako bo kaznovano tudi preusmerjanje drugih tem na take pogovore.

Značke
državljanski, notranja, politika, slovenija, smo, vojni

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Podobne teme
Tema Avtor teme Forum Odgovori Zadnje sporočilo
Mirovni sporazum o državljanski vojni yamamoto Slovenija 31 10.10.2007 14:06

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 09:24.