Nazaj   Siol.net forumi > Storitve Telekoma Slovenije > Tehnična pomoč

Tehnična pomoč za naročnike storitev...

Odgovori

Orodja za teme
Staro 05.11.2015, 19:30
cveto Uporabnik cveto ni prijavljen
Mojster
Član od: Jan 2010
Naslov: Žalec
Sporočila: 3.056
Privzeto Re: Portal Moj Telekom

Tole pa ne vem ali je napaka ali je pač normalno.?

Nisem polagal dosedaj pozornosti.

Recimo danes pripisane točke so veljavne samo do 31.03.2016 ??

Točke za povezane storitve 05. 11. 2015 veljavno do 31.3.2016

Mesečna poraba Mobitel 05. 11. 2015 veljavno do 31.3.2016

No ta je pa res huda .

lp
Odgovorite s citatom
Staro 06.11.2015, 13:09
tomy11 Uporabnik tomy11 ni prijavljen
Pripravnik
Član od: Aug 2014
Sporočila: 313

Ja normalno je to, vse kar dobiš do konc leta lahko koristiš do 31.3.16 pač do konc marca naslednje leto, vsako leto se z prvim začne novo obdobje točk. Točke pa lahko še koristiš zraven starih tudi nove se pravi imaš konc decembra 500 toč in jih še dobiš do konc marca 400 lahko koristiš konec marca 20 eur popust...
Odgovorite s citatom
Staro 06.11.2015, 15:15
Mojster

Citat:
Objavil-a tomy11 Prikaži sporočila
Ja normalno je to, vse kar dobiš do konc leta lahko koristiš do 31.3.16 pač do konc marca naslednje leto, vsako leto se z prvim začne novo obdobje točk. Točke pa lahko še koristiš zraven starih tudi nove se pravi imaš konc decembra 500 toč in jih še dobiš do konc marca 400 lahko koristiš konec marca 20 eur popust...
To je teorija...

Praksa pa na žalost drugačna. Recimo sem pri tem računu koristil točke za popust in sem na nuli.Se pravi jih bom do konca marca nabral v štirih mesecih cca 250. In evo,ker jih je za popust premalo mi za november in december propadejo...To je pa realnost.

lp
Odgovorite s citatom
Staro 06.11.2015, 16:11
mnheia Uporabnik mnheia ni prijavljen
Uporabnik
Prikazne slike uporabnika/ce mnheia
Član od: Nov 2011
Sporočila: 852

@cveto
Zakaj pa ne izkoristiš teh 250 točk za kakšno drugo ugodnost? Morda kakšen film ali kaj podobnega ...
Odgovorite s citatom
Staro 06.11.2015, 17:22
Mojster

Citat:
Objavil-a mnheia Prikaži sporočila
@cveto
Zakaj pa ne izkoristiš teh 250 točk za kakšno drugo ugodnost? Morda kakšen film ali kaj podobnega ...
Vem,ni težava izkoristiti za kaj drugega..

Najkoristnejše se mi zdi pač porabiti za popust. Že tako je škoda ponavljati da ta sistem za uporabnika pač ni nek presežek. Pač tako je...

Saj tu ne gre za neke extra želje. Enostavno rok zapadlosti podaljšajo do recimo 30.06 naslednje leto. To pa mislim da ni nobena težava in sam telekom ne bi utrpel nobene škode zaradi tega.

lp
Odgovorite s citatom
Staro 06.11.2015, 17:58
telex Uporabnik telex ni prijavljen
Uporabnik
Prikazne slike uporabnika/ce telex
Član od: Nov 2006
Sporočila: 928

Citat:
Objavil-a cveto Prikaži sporočila
...
Saj tu ne gre za neke extra želje. Enostavno rok zapadlosti podaljšajo do recimo 30.06 naslednje leto. To pa mislim da ni nobena težava in sam telekom ne bi utrpel nobene škode zaradi tega.

lp
Takoj, ko je trajanje točk časovno omejeno bi namesto letos naslednje leto naletel na enako težavo. Zopet bi bilo od junija enega leta do junija naslednjega leta premalo časa za nabrati dovolj točk
Staro 06.11.2015, 18:11
Mojster

Citat:
Objavil-a telex Prikaži sporočila
Takoj, ko je trajanje točk časovno omejeno bi namesto letos naslednje leto naletel na enako težavo. Zopet bi bilo od junija enega leta do junija naslednjega leta premalo časa za nabrati dovolj točk
Napačno si razlagaš...
Gre za propad lanskih točk. Zbirajo se od 1.1 do 31.12 koristiš do 31.03. naslednje leto.

Problem je ,da npr.novembra pokoristiš točke ,do 31.03 jih pa nabereš premalo za novo koriščenje. Zaradi tega ti točke nabrane do 31.12. propadejo. Če podaljšajo rok do zapadlosti npr. 31.6 naslednje leto to pomeni da boš lahko recimo teoretično vse do 31.06 naslednje leto še vedno koristil točke iz novembra in decembra prejšnjega leta.
Še bolj enostavno za razumeti ,veljavnost točk iz 15 mesecev se podaljša na 18 mesecev ,kar pa pomeni večji časovni manever.

lp
Odgovorite s citatom
Staro 06.11.2015, 18:50
tomy11 Uporabnik tomy11 ni prijavljen
Pripravnik
Član od: Aug 2014
Sporočila: 313

Citat:
To je teorija...

Praksa pa na žalost drugačna. Recimo sem pri tem računu koristil točke za popust in sem na nuli.Se pravi jih bom do konca marca nabral v štirih mesecih cca 250. In evo,ker jih je za popust premalo mi za november in december propadejo...To je pa realnost.

lp
Ja vem ja kako je z tem, tukaj sem samo primer navedel. Problem je glih to, da se lahko tako naredi da ne moreš za nič pokoristit teh točk in ti propadejo.
Jaz jih na mesec naberem kar nekaj med 150 in 180 tako nekako z tistimi 50-timi ko jih dobim kot povezane storitve, samo kok časa še bo teh 50 dodatnih na mesec pa ne vem, upam da ostanejo...
Odgovorite s citatom
Staro 07.11.2015, 12:47
telex Uporabnik telex ni prijavljen
Uporabnik
Prikazne slike uporabnika/ce telex
Član od: Nov 2006
Sporočila: 928

Citat:
Napačno si razlagaš...
Gre za propad lanskih točk. Zbirajo se od 1.1 do 31.12 koristiš do 31.03. naslednje leto.

Problem je ,da npr.novembra pokoristiš točke ,do 31.03 jih pa nabereš premalo za novo koriščenje. Zaradi tega ti točke nabrane do 31.12. propadejo. Če podaljšajo rok do zapadlosti npr. 31.6 naslednje leto to pomeni da boš lahko recimo teoretično vse do 31.06 naslednje leto še vedno koristil točke iz novembra in decembra prejšnjega leta.
Še bolj enostavno za razumeti ,veljavnost točk iz 15 mesecev se podaljša na 18 mesecev ,kar pa pomeni večji časovni manever.

lp
Glej, če lahko lanske točke koristiš le samostojno in jih je premalo za neko ugodnost, potem je itak vseeno, kdaj propadejo, saj jih ne boš mogel povečati.
Če lahko lanske točke koristiš skupaj s točkami od 1-3 tekočega leta potem jih npr. izkoristiš marca meseca. A sedaj boš imel ob koncu leta za 25% manj točk. Da bi bil na istem, bi jih moral zbirati do junija prihodnje leto, nato do septembra, nato...
Torej podaljšanje obdobja pomaga le eno leto, nato pač ne več.

PS- obstajajo variante, kjer bi komu ustrezalo obdobje 1..6 (npr. eno leto izkoristi 1500 točk, drugo leto 500, nato zopet 1500...) a ti so bolj izjeme kot pravilo.

Značke
moj, portal, telekom

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Podobne teme
Tema Avtor teme Forum Odgovori Zadnje sporočilo
Portal Moj Telekom frrunovc Tehnična pomoč 3 07.10.2014 17:59
Portal Moj telekom frrunovc Tehnična pomoč 2 02.10.2014 20:17
Telekom ID ? muc O storitvah 2 13.12.2013 07:01
Šlamparija, nateg ali pa samo Telekom? vw225n O storitvah 35 17.10.2011 06:52
Telekom naslednje leto ne bo vlagal čisto nič v optiko bond008 O storitvah 24 01.12.2009 12:29

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 09:08.