Nazaj   Siol.net forumi > Storitve Telekoma Slovenije > SiOL TV

SiOL TV Pripombe, predlogi in vprašanja o SiOL TV, BOX, programskih shemah, kanalih, interaktivnih aplikacijah, videotekah.

Odgovori

Orodja za teme
Staro 06.08.2007, 16:35
fogy Uporabnik fogy ni prijavljen
Pripravnik
Član od: May 2006
Sporočila: 197
Privzeto Re: SiOL TV na računalniku za telebane

McSk8r moralo bi delovati tudi na aminotih. žal pa ti ne znam pomagat, ker že meni ni delovalo. če še nisi, se ravnaj po tem vodiču: klik. če ti uspe pa razširi veselje z ostalimi nami tukaj

lp,
grega
Odgovorite s citatom
Staro 18.08.2007, 15:01
dRazor Uporabnik dRazor ni prijavljen
Novinec
Prikazne slike uporabnika/ce dRazor
Član od: Jun 2007
Sporočila: 44

Citat:

ALTERNATIVA DIVX/DVD-PREDVAJALNIKU

Imate računalnik, sposoben predvajanja DivX- in DVD-filmov, nimate pa hišnega DVD/DivX- predvajalnika? Gledanje filmov na majhnem računalniškem zaslonu vam ni ravno v veselje, povezava z video kablom pa zaradi prevelike oddaljenosti PC-ja do televizorja ne pride v poštev? Ste pomislili, da bi za prenos videa uporabili kar omrežni kabel TV-komunikatorja? To je povsem možno, pa tudi preveč zahtevno ni. S programom VLC odpremo želeno datoteko in izberemo možnosti Stream Output in Caching. Zanimajo nas predvsem nastavitve Stream Output, torej kliknemo na Settings. Odpre se nam novo pogovorno okno, izberemo UDP in vanj vpišemo IP-naslov programa Siol TV (239.255.0.200). Zakaj ravno tega? Ker se tam večino časa ne predvaja nič. Izberemo si še video kodek mp2v in avdio kodek mp2a. Pasovno širino (bitrate) oddajanja si glede na kakovost TV-slike poljubno spremenite, vendar pri testu opazne razlike ni bilo.
Ob testiranju PC TV-ja smo večkrat naleteli tudi na težave. Namreč, čeprav je VLC pošiljal podatke, jih komunikator ni predvajal. Pomagali sta zaustavitev VLC-ja in ponastavitev komunikatorja. Preden začnemo pošiljati video tok z VLC-jem, vklopimo komunikator. Izberemo kanal 200 in že lahko vsa družina uživa ob gledanju novega piratskega filma, ki ga še ni v kinu. Khm, sem rekel piratskega, ki ga še ni v kinu? Mislil sem reči, uživa ob gledanju domačih video posnetkov.

Jaz nikakor ne pridem do teh nastavitev, kjer bi vpisal IP in nastavil bitrate,itd. ?!
Odgovorite s citatom
Staro 18.08.2007, 21:58
Pripravnik

preprosto. odpri vlc. pojdi v menu File in tam izberi Open File... Klikni Browse... in poišči filmsko datoteko, ki jo želiš predvajati in potrdi z Open. Če želiš lahko še odpreš datoteko s podnapisi. dodaj kljukico pri Use a subtitles file, klikni browse in poišči datoteko s podnapisi. spet potrdi z Open. spodaj pod Advanced options imaš možnosti za streamanje. dodaj kljukico pri Stream/Save. s tem se je desno omogočil klik na gumbu Settings... klikni ga in zdaj si v nastavitvah, ki si jih iskal. dodaj kljukico pri UDP, vpiši IP naslov kanala in izberi Port 5002. spodaj je še izbira video in audi kodeka. nastavi ju po želji oz. kot piše v vodiču ki si ga citiral.

poročaj o uspehu

lp,
grega.
Odgovorite s citatom
Staro 19.08.2007, 10:26
fast Uporabnik fast ni prijavljen
Novinec
Član od: Aug 2007
Sporočila: 4

super spisana zadeva zanima me samo če je to brezplačno? in če je to legalno (sicer me zadnje ne zanima preveč )

tnx
Odgovorite s citatom
Staro 19.08.2007, 10:55
Pripravnik

Citat:
Objavil-a fast Prikaži sporočila
super spisana zadeva zanima me samo če je to brezplačno? in če je to legalno (sicer me zadnje ne zanima preveč )

tnx
brezplačno je če si lastiš siol tv oz. t-2 tv. če si ne, ti pa itak ne bo delovalo. zakaj bi bilo pa nelegalno? računalnik ima pač vlogo STB-ja, kar pomeni da prihraniš 188 EUR.

lp,
grega
Odgovorite s citatom
Staro 19.08.2007, 12:14
Novinec

@fogy: Mja, sej če bi tutorial bral pozorno bi videl da sm narobe delal. Sem dal IP od kanala 200, kjer ni nič in probla 3 krat ampak ne dela. V VLCju mi kaže da se predvaja ampak na TVju se ne povaji nič. Tudi restart VLCja in Aminot-a ne pomaga. Imam pa povezano 2. mrežno kartico in modem v port 4, v port 3 pa Amino.

Pa še nekaj splošno o VLCju me muči to, da mi prikaže vsak 2 podnapis ni važno kateri rls imam, v BSPlayerju dela normalno.

Mogoče problem v FPSjih Podnapisov, ki so po deafultu na 0.000 ?!
Odgovorite s citatom
Staro 19.08.2007, 12:59
Pripravnik

ne dela streamanje ne, sem že napisal v četrtem postu te teme. možno je da so spremenili ipje in testni kanal nima več tega ki ga vsi vpišemo za streaming. opremo maš pa povezano pravilno.
kar se tiče podnapisov ti nebi znal svetovat, ker sam z njimi nimam teh težav. poskusi ponastaviti vse nastavitve v vlc-ju. pritisni kombinacijo Ctrl+S za nastavitve in tam spodaj klikni gumb Reset All. ne pozabi potem ponovno nastaviti vse kar je potrebno za aditeyo.

lp,
grega
Odgovorite s citatom
Staro 19.08.2007, 20:16
Novinec

EDiT: SUBe sem poštimal in delujejo.

Torej nemorem gledati filmov iz PCja na TVju razen če bi dobil IP od kanala, ki ne predvaja nič?! PC TV pa še rihtam. (:
Odgovorite s citatom
Staro 20.08.2007, 09:03
Pripravnik

Citat:
Objavil-a dRazor Prikaži sporočila
Torej nemorem gledati filmov iz PCja na TVju razen če bi dobil IP od kanala, ki ne predvaja nič?!
tako je.

lp,
grega
Odgovorite s citatom
Staro 20.08.2007, 12:05
Novinec

Kanal 222 je Testni Kanal. Če dobim IP tega kanal, bi delovalo oz. če je kdo spobal, deluje?
Odgovorite s citatom
Odgovori

Značke
kako, nedelovanje, preko, prevelikega, programovsioltv, računalnika, računalniku, siol, spremljat, telebana, telebane, večine

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Podobne teme
Tema Avtor teme Forum Odgovori Zadnje sporočilo
Siol TV na računalniku bluemax SiOL TV 75 05.02.2008 20:18
SIOL TV povezava TV in VCR deepsplash SiOL TV 0 26.11.2006 00:22
SiOL tv na računalniku nehala delovat rocco199 SiOL TV 2 22.09.2006 10:14

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 13:55.