Nazaj   Siol.net forumi > Multimediji > Računalništvo in internet

Računalništvo in internet internet, hardware, software ...

Orodja za teme
Staro 15.10.2007, 13:46
randius Uporabnik randius ni prijavljen
Novinec
Član od: Oct 2005
Sporočila: 37
Privzeto Re: instant internet - za zdaj le prek gprsa. da ali ne?

Spoštovani g. administrator,

najlepša hvala za prestavitev mojega spisa

2-way SAT.NET: edina trenutna rešitev za 'pozabljene'

v mojo že od prej odrto temo

instant internet - za zdaj le prek gprsa. da ali ne

Tako mi nekdo, ki bi lahko kaj povedal na temo dvosmernega satelitskega interneta, in ga recimo Mobitel instant internet debata sploh ne zanima in te teme sploh ne bo pogledal, mojega izčrpnega besedila ne bo zasledil.

glede na to, da na vašem forumu nisem opazil še nobene konkretne debate na temo dvosmernega satelitskega interneta, pa je vaša odločitev še toliko bolj nerazumljiva.

hm, morda se pa o tem ne sme govoriti, ker se utegnejo enim favoriziranim podjetjem občutno znižati prihodki in jim je ta dokaj cenovno ugoden satelitski internet trn v peti.

Lep pozdrav,
esejist randius
Staro 15.10.2007, 14:25
Aldebaran Uporabnik Aldebaran ni prijavljen
administrator
Prikazne slike uporabnika/ce Aldebaran
Član od: Sep 2006
Sporočila: 1.950
Privzeto Re: Instant Internet / satelitski internet - predlogi, ponudba, vprašanja in podobno

randius:
glede na to, da se je v prejšnji temi debatiralo o satelitskem internetu sem obe temi združil v eno!
naslov teme je preimenovan tako, da se vidi, da je govora o instant in satelitski alternativi obstoječim xDSL zemeljskim priključkom...

V bodoče pa v kolikor imate kakšen problem mi napišite zasebno sporočilo...
Lep pozdrav
Aldebaran

Tu mai nei nga toa e!!!
Staro 15.10.2007, 16:25
Novinec
Privzeto Re: Instant Internet / satelitski internet - predlogi, ponudba, vprašanja in podobno

no, se opravičujem, če sem nastopil preveč agresivno.

in seveda hvala za neke vrste povrnitev nove teme.

lp
Staro 16.10.2007, 07:53
Aldebaran Uporabnik Aldebaran ni prijavljen
administrator
Prikazne slike uporabnika/ce Aldebaran
Član od: Sep 2006
Sporočila: 1.950

Malenkost... no tole je pa moj post, v katerem sta dva linka do več informacij o satelitskem internetu:
Citat:
No upam, da bosta tile dve povezavi v pomoč :
klikni prvič in drugič
pa če se ne motim je Snif izbrskal še osnovni cenik za tole alternativo...

lp in srečno pri iskanju nadaljnih informacij

Tu mai nei nga toa e!!!
Staro 31.10.2007, 11:12
Novinec

vnaprej se opravičujem, saj so gotovo odgovori na moja sledeča vprašanja že omenjeni na forumih. a dokler en dial-up-ovec do njih pride zna bit včasih umetnost.

glede dvosmernega satelitskega interneta… v naši vasi sem kot rezultat neke vrste predstavitve vsakemu sosedu posebej prejel pozitivne odgovore. tako nas je kot kaže 5 skoraj že dokončno reklo DA astra2connect, ki bi ga pričeli uporabljati z decembrom. a kot vedno, ostane nekaj dilem:

KOLIKO UPORABNIKOV
nagibamo se k temu, da bi vzeli trije skupaj. tako bi na žalost dva izvisela, saj ne bi bila pripravljena sama iti v še en tak naročniški paket. če se le zgodi, da nas bo na koncu teh 5 na eni hitrosti 1024/512: menite, da je to zaradi verjetno kar znižanih hitrosti prenosa na osebo sploh še smiselno? škoda, da nas ni 6, saj bi s tem takoj rešili zadevo z 2x po tremi uporabniki. 5 je na žalost max možno število. v sosednji vasi, ki edina blizu ter tudi nam vidna, žal ni interesa.

DOSTOP DO INTERNETA
pri meni bo vsa satelitska oprema. ali bodo lahko preostali dostopali do interneta na svojih računalnikih, ko moj ne bo prižgan? je pogoj zgolj non-stop prižgan satelitski modem pri meni kot tudi vse ostalo, kar pomembno za internetno povezavo do drugih?

NAČIN INTERNETNE POVEZAVE MED NAMI
če bomo 3: sta oddaljenosti dveh sosedov od mene 15 oz. 20 metrov, nobenih fizičnih ovir. naj naredimo wireless ali žično povezavo? če nas bo 5: dodatni dve hiši sta oddaljeni od mene 25 ter 50 metrov. ta bližnja meni vidna, brez ovir. ta druga se z naše hiše nikakor ne vidi. do nje bi bilo od mene najbrž najbolje potegniti neposredno povezavo po žici, ne? kakorkoli že, uredili bi tisto interno povezavo, ki ima višje razmerje kakovost/cena, ki jo manj ovira slabo (katero?) vreme.

UPORABNOST
z tako internetno mrežo lahko vsi hkrati koristimo iste usluge interneta, npr. e-komunikacija? na tisti 'zamik' ping bomo že potrpeli, kakih e-iger se (upam) ne bo igralo…a dejansko lahko vsak koristi vse usluge interneta kot če bi imeli ADSL? nekje sem zasledil, da znajo tekom dneva hitrosti down- in up-load-a kar močno variirati. je kaj na tem? pa menda naj bi bil dostop mogoč povsod, ker gre prek satelita. zakaj potem na internetni strani hrvaškega ponudnika dostopa (http://www.vodatel.hr) navedeno: ADSL je dostupan na cjelom području Republike Hrvatske gdje je dostupan satelitski signal Astra 3 (23.5 E).'? torej res ni povsod al' je tak le pri njih?

VPLIV VREMENA
ker gre za specifičen dostop do interneta, bi rad da mi končno kdo pove: a slabo vreme vpliva na kvaliteto delovanja? kaj izmed mraza, snega, deža, vetra, pa še česa drugega, zna bit problem ter v kolikšni meri? na enem forumu je namreč navedeno: 'tudi prek satelita se kar močno pozna na hitrosti če je slabo vreme'. drugje dobil odg: 'Prenos podatkov ni moten, če uporabljate krožnik premera 80cm'.

naslednjič pa vprašanja o enosmernem sat.net-u + gprs-u

hvala za pomoč
Staro 11.11.2007, 15:09
SiKiLi Uporabnik SiKiLi ni prijavljen
Novinec
Član od: Nov 2007
Sporočila: 4

Lp. Imam Instant internet, ki mi deluje dokaj hitro. Signal je približno 4,5 črtic podpira mi pa EDGE. Me pa zanima če ostajajo kakšne antene ali kaj drugega ki bi povezavo še pospešilo?
Staro 11.11.2007, 21:47
Stane Uporabnik Stane ni prijavljen
Pripravnik
Sporočila: 224

Citat:
Objavil-a SiKiLi Prikaži sporočila
Lp. Imam Instant internet, ki mi deluje dokaj hitro. Signal je približno 4,5 črtic podpira mi pa EDGE. Me pa zanima če ostajajo kakšne antene ali kaj drugega ki bi povezavo še pospešilo?
Katero napravo (kartico/modem) pa uporabljaš?
Staro 12.11.2007, 15:35
SiKiLi Uporabnik SiKiLi ni prijavljen
Novinec
Sporočila: 4

Citat:
Objavil-a Stane Prikaži sporočila
Katero napravo (kartico/modem) pa uporabljaš?
Uporablja Huawei modem. Huawei. HUAWEI mobile connect 3g modem.
Staro 12.11.2007, 23:40
Stane Uporabnik Stane ni prijavljen
Pripravnik
Sporočila: 224

Nisem siguren, da obstaja kakšna ojačitev, malo pogooglaj.

Ampak očitno si na tistih 28% Slovenije s slabim signalom.
Staro 13.11.2007, 15:59
Snif Uporabnik Snif ni prijavljen
Nakladač
Prikazne slike uporabnika/ce Snif
Član od: Jan 2003
Naslov: Anglija (UK)
Sporočila: 46.683
Privzeto Re: 2-way SAT.NET: edina trenutna rešitev za 'pozabljene'

Citat:
Objavil-a randius Prikaži sporočila

Vprašanja:

Imam prav v tem sestavku? sem kje 'usekal' mimo?
A je ravno ta dvosmerni Sat.net že možen v Sloveniji? ker je v primerjav z enimi drugimi rešitvami two-way satelitskega interneta dosti cenejši…
je boljše vse urediti direkt z tujino?
koliko ste ter kje tisti, ki astra2connect že koristite plačali za nabavo same opreme ter za vse preostalo (priključnina, montaža, zagon)?
bi bil sposoben sam montirati zadevo ali je to bolje prepustiti mojstrom?
a ta dnar za naročnino.. komu se to plačuje? je možno pridobiti kompletno opremo z daljšo vezavo (npr. 2 leti) za občutno nižjo ceno oz. jo v tem obdobju odplačevati mesečno? menda v Nemčiji možno. prebral sem drugje:
…….Ker ponudnik FILIAGO posluje tudi s Slovenijo, bo stvar verjetno dosegljiva tudi pri nas…..The end user equipment - necessary to use the service - consists of an interactive satellite antenna as well as a low-cost and easy-to-install satellite modem. The costs for the internet access range from 19.95 Euro to 49.95 Euro for a 256 kbit/s, 512 kbit/s or 1024 kbit/s flatrate plus a registration fee of 99.95 Euro. The hardware equipment can be either purchased for 319.95 Euro or leased for 9.95 Euro per month. ASTRA2Connect will also support Voice over Internet Protocol (VoIP) services.

bo 2sat.net primeren za rešitev mojih pričakovanj, ki sem jih navedel v pričetku tega spisa pod 1. moje potrebe? kaj od tega morda ne deluje dobro ali sploh ne?
katere so – če so - pomanjkljivosti sat.neta, ki ste jih zaznali v praksi?
so dejanske hitrosti vaših paketov OK in kolikšne so?
Ker gre prek satelita, menda ni motenj pri dostopu. res?
kaj pa res slabo vreme? mraz, sneg, veter?
kako bi omenjeno vplivalo na wi-fi med hišami? na kaj paziti pri morebitni žični povezavi med nami, da ne bo motenj? so ta deljenja interneta možna pri satelitskem internetu?
da ne bom samo črnogled: kaj so njegove, v praksi pokazane, dokazane, dobre stvari oz. prednosti?

hvala za pomoč in lp
Pri slabem vremenu kot npr močno deževje bo težava že pri sprejemu signala. (lahko pričakuješ tudi od 1-2uri oz. več) Tako, da tudi, če bo WIFI delal sprejem s satelita ne bo. Motnja bo tudi ko bo izpadel transponder (verjetno je določen transponder za i-net in ko ta izpade poomje preklopijo na drugega). Imaš link za dvosmerni sat v Slo. Je to one way ali two way i-net? Ker cena je precej nizka in mogoče boš moral obdržati klicni dostop.

I don't need to walk around in circles,
Walk around in circles, walk around in circles,
Walk around in...

Nazadnje uredil Snif : 13.11.2007 ob 16:02.

Značke
instant, internet, podobno, ponudba, predlogi, satelitski, vprašanja

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 23:18.