Nazaj   Siol.net forumi > Aktualno > Religija in filozofija

Religija in filozofija razprave o religiji in ....

Orodja za teme
Staro 19.05.2008, 20:53
Black Uporabnik Black ni prijavljen
Mojster
Prikazne slike uporabnika/ce Black
Član od: Jan 2006
Naslov: Blacklands
Sporočila: 4.140
Privzeto Re: Stari- Novi dokazi o obstoju Gospoda oz Boga?

ta imperična izkustva so le doživetja in občutki....spet pride samo do tega s čim si neka individualna oseba lažje razlaga zadeve...kako asociira...če je nekdo na osnovi neke trditve dokazal da bog je ker je imel on tako in tako izkušnjo in je naenkrat čutil mogočno prisotnost nečesa večjega....si je lahko prav tako nekdo svojo prav tako izjemno imperično izkušnjo razlagal na drug način....in v končni fazi pridemo do tega..da pač ena stran si lažje razlaga s tem da asociira z nekim božanstvom..druga pa z nečim kar ni božanstveno...

nekako bi bilo to verjetno lahko spisat takole:

BOG JE MRTEV (by nietzsche)

nietzsche JE MRTEV (BY BOG)

na kratko....argument z argumentom spodbijat lahko vsak malo bolj spreten govorec....nek dejanski dokaz predložiti pa...no...do sedaj ga še ni bilo....kajne

in ja..tudi to drži kar si povedal.tudi moje spisano je kar teoretiziranje....vaše ni nič kaj boljše...

kaj in kako si zadeve razlagam nimam ravno namena tu debatirat...saj je že prevečkrat prišlo do konflikta zaradi nerazumevanja....zatorej se bom česa več kot tega kar sem napisal vzdržal..
Staro 19.05.2008, 21:19
Mojster

dragi pandan....to je le tvoja razlaga da so te zadeve meni tuje in neznane...nerad izgubljam čas s tem da moram kaki individualni osebi sebe razlagat popolnoma nepotrebno....sprejmi moje mnenje ali pa ga ignoriraj....ne se pa spotikat samo zato ker te je nekaj v celotnem textu sprovociral...kar se mene tiče..sva zaključila..lep večer ti želim
Staro 19.05.2008, 21:37
Mojster

mi je znano kar nekaj okoli teh t.i. kozmoloških ipd dokazovanjih...se opravičujem ker sem te napačno razumel...rekdo kdaj naletim pri tovrstnih debatah na koga kateri je celo razumevajoč in odprte miselnosti....
..vendar bom moral vstrajati pri že povedani količini...saj se bojim ponovnih konfliktov raznih....da ne rečem kakih....uporabnikih s katerimi sem že imel slabe izkušnje

kljub vsemu
se veselim prihodnjega razglabljanja...na morebiti malce bolj ožji ravni..kajti priznati moraš..da če se spustiva na vsa ta področja....bo tema kar precej porazgubila nek srž katerega lahko kdo dojame..
Staro 19.05.2008, 21:53
Adolf Uporabnik Adolf ni prijavljen
Novinec
Član od: May 2007
Sporočila: 32

Pa recimo, da je vse neomejena množica bitij, izmed katerih vsako živi le končno mnogo časa. Vsako živo bitje "sproducira" tistega, ki je za njim, torej nihče ne obstaja iz sebe(kot temu praviš). Ne vidim kaj je v tem protislovnega. Neskončnost časa? Neskončno števila nekih objektov? To pač ni protislovje. Sicer pa-takšnih bitij sem srečal že veliko, kakšnega iz sebe obstoječega boga pa še ne.
Staro 19.05.2008, 22:38
Adolf Uporabnik Adolf ni prijavljen
Novinec
Član od: May 2007
Sporočila: 32

Lahko potemtakem poveš kje moje sklepanje napačno? Če ni sem dokazal nasprotno, kar se v resnih znanostih ne more zgoditi.
Preden začnem iskati bitje iz sebe me boš moral prepričati, da to obstaja-kakšno Nobelovo nagrado pa podeljujejo za to ?
Staro 21.05.2008, 20:10
Barossa Uporabnik Barossa ni prijavljen
Novinec
Član od: May 2008
Sporočila: 18

Boga enega samega ni! Bogovi smo mi vsi!
Staro 22.05.2008, 02:48
Mojster

Citat:
Objavil-a Barossa Prikaži sporočila
Boga enega samega ni! Bogovi smo mi vsi!
lepo povedano
Staro 22.05.2008, 22:36
humanist Uporabnik humanist ni prijavljen
Novinec
Prikazne slike uporabnika/ce humanist
Član od: Apr 2008
Sporočila: 40

Nevem zakaj toliko filozofiranja okoli tega, ali bog je, ali boga ni. To je le stvar osebnega prepričanja in osebe, ki veruje.
Po mojem bi jih moralo biti več. Kaj ste pozabili na druge vere in vernike.
Tudi v Sloveniji je več ver in kar nekaj bogov.

Bo že boljš ob Svetem Nikol...
Staro 23.05.2008, 08:03
ARP Uporabnik ARP ni prijavljen
Pripravnik
Član od: Feb 2008
Sporočila: 188

Citat:
Objavil-a humanist Prikaži sporočila
To je le stvar osebnega prepričanja in osebe, ki veruje.
Mar res? Hmm, nisem povsem prepričan, da je tako. Kaj pa zakoni, ki temeljijo na verskih prepričanjih? Kaj pa samomorilski napadi? Aha, to so ekstremi. Vendar, ali bi do teh ekstremov sploh prišlo če vere, ki učijo take bedarije (npr. 42 devic v raju) sploh ne bi bilo?

Če verjamem v škrate samo jaz še ni problem, če iz tega napravim religijo in prepričam par tisoč ljudi, ki organizirajo shode in proteste, pa postane problem tudi ostalih...

lp
Staro 23.05.2008, 11:36
humanist Uporabnik humanist ni prijavljen
Novinec
Prikazne slike uporabnika/ce humanist
Član od: Apr 2008
Sporočila: 40

Citat:
Objavil-a ARP Prikaži sporočila
Mar res? Hmm, nisem povsem prepričan, da je tako. Kaj pa zakoni, ki temeljijo na verskih prepričanjih? Kaj pa samomorilski napadi?
lp
Mislim, da nobena vera ne uči slabo, a to da verniki obugajo verske pastirje na
zemlji , ki pa gledajo svoje interese je pa druga stvar. Osebno ločujem vero in cerkvene ustanove, ki svoje zakone prilagajajo svojim interesom.
lp

Bo že boljš ob Svetem Nikol !

Značke
boga, dokazi, gospoda, novi, obstoju, stari

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Podobne teme
Tema Avtor teme Forum Odgovori Zadnje sporočilo
Ali je bog ali ga ni II? legenda Religija in filozofija 371 03.08.2007 22:58
Evropsko prventsvo U-20 v Novi Gorici in stari Gorici maksimum Šport 13 15.07.2007 18:08

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 03:56.