Nazaj   Siol.net forumi > Aktualno > Slovenija

Slovenija aktualni politični dogodki v Sloveniji ...

Orodja za teme
Staro 18.12.2008, 19:38
Dalmatinec Uporabnik Dalmatinec ni prijavljen
Uporabnik
Prikazne slike uporabnika/ce Dalmatinec
Član od: Dec 2005
Sporočila: 1.065
Privzeto Re: Rdeča luč Hrvaški na poti za EU, kaj pomeni

Mislim da iz vsega skupaj ne bo kaj hudega, na koncu se bodo itak dogovorili. Sem pa glasoval za 9. opcijo, mogoče so konfliktne situacije, predvsem na hrvaškem primorju, pa tudi tu pa tam kakšna v Sloveniji.
Staro 18.12.2008, 19:40
plebs Uporabnik plebs ni prijavljen
Pripravnik
Član od: Apr 2007
Sporočila: 110

no ja .. ta pregovor se uporablja v precej drugacnem kontekstu npr. ce se nekdo ne drzi besede, in hoces povedati da ne das nic na njegovo besedo in ne da bi izrazil da beseda na splosno ne pomeni nicesar zavezujocega - misim da mi imamo tudi nekaj takega, tako da ni za pretiravat.
Staro 18.12.2008, 20:23
Merlin58 Uporabnik Merlin58 ni prijavljen
Pripravnik
Prikazne slike uporabnika/ce Merlin58
Član od: Mar 2007
Sporočila: 171

Ma teli hrvati se pa stalno neki napihujejo.Upam,da ne bodo naši politiki začel popuščat.
Staro 18.12.2008, 20:41
mrki62 Uporabnik mrki62 ni prijavljen
Pripravnik
Prikazne slike uporabnika/ce mrki62
Član od: Feb 2007
Sporočila: 287

Citat:
Objavil-a Merlin58 Prikaži sporočila
Ma teli hrvati se pa stalno neki napihujejo.Upam,da ne bodo naši politiki začel popuščat.
Vsi se preseravajo , eni in drugi .
Dejmo malo logike ,..... 1991 se Slovenija osamosvoji - odcepi od bivše Yu ,....... danes smo leta 2008 - državne meje še niso urejene !
Mar so res samo Hrvatje krivi zaradi določanja mejnih črt ?
Ok, Hrvati so trmasti , z njimi se ne da , arogantni so , napihnjeni so in bla bla,............. ampak , kaj je Slovenski vrh do sedaj naredil glede meja ?
Zakaj se iz dosedanjih Vlad nihče ni drznil , pa pravico poiskal na mednarodnem sodišču ?
Očitno je da temu niti Janša ni bil kos ( v času svojega mandata ).

Aha,....... da , da ne pozabim = Hrvati so krivi , ne , ne morejo Janezi biti krivi , ne , to nikakor
Staro 18.12.2008, 21:06
tokyo Uporabnik tokyo ni prijavljen
Banned
Član od: Dec 2008
Naslov: Hrvaška, vaša južna soseda
Sporočila: 31

Citat:
Objavil-a yamamoto Prikaži sporočila
Imam en odgovor, ki ga ni v anketi. Hrvaška bo vsak trenutek bankrotirala in sploh ne bo več imela pogojev za sprejem v EU.

eno vprašanje
želeti da "sosedu crkne krava"
je evropska ali pa balkanska mentaliteta?

Citat:
Objavil-a yamamoto Prikaži sporočila
Če pa sem resen, se mi zdi popolnoma neresno od ene države, ki ima toliko morja, da hoče drugi, iz hudobije, preprečiti odprt dostop do mednarodnih voda.
ali poznaš zakone mednarodnog prava...nobena država ne sme prepovedati drugoj deželi da ne sme priti do odprtoga morja

preberi malo zakone mednarodnog prava o morju prej nek loopiš
Staro 18.12.2008, 21:12
Vsemogočni Uporabnik Vsemogočni ni prijavljen
Mojster
Prikazne slike uporabnika/ce Vsemogočni
Naslov: v Kranju
Sporočila: 3.139

Citat:
Objavil-a Babi2 Prikaži sporočila
Ne, ne morem jih pokazat, ker nisem "pri koritu", ampak saj je zelo preprosto:

Državi sta se že večkrat dogovorili, da je izhodišče za pogajanja stanje na datum osamosvojitve. Hrvatska je po tem datumu naredila številne dokumente (npr. prepisi iz zemljiške knjige Piran v zemljiško knjigo Buje), ki so takratno stanje povsem ignorirali in s tem "prestavljali" mejo. Naša država zahteva, da se Hrvati držijo dogovora in vse hrvaške dokumente, ki so nastali po tem datumu, razveljavi.

Predvsem je potrebno najprej rešiti, kaj je bilo na: 14. izredni seji Odbora Državnega zbora Republike Slovenije za zunanjo politiko, ki je potekala dne 25. julija 2001 ter 05. septembra 2001 v velikem salonu v poslopju Državnega zbora Republike Slovenije.

Če je res kar je zapisano na spletni strani SSN, potem so naši politiki šenkali ta del ozemlja in se ne morejo več boriti zanj. V tem slučaju imajo hrvati prav, to je njihovo. Če je ta zapis 14. izredne seje, sestavljen lažnivo, potem se imamo vso pravico boriti za svoj teritorij.

V vsakem slučaju pa čestitam vsem našim politikom, da so končno enkrat zavzeli enotno stališče (kar je njihova naloga in bi vedno moralo biti tako, ne pa eden drugega pod***avati) in pokazali, tisto, kar leta in leta niso upali. Seveda je vajenim hrvatom, da pokleknemo pred vsako njihovo zahtevo in željo, ter njihovim uspešnim močnim lobiranjem povsod v svetu, to dvignilo pokrov in si niti v sanjah niso predstavljali, da se bodo naši politiki enkrat končno zbudili in se preoblikovali iz hlapcev v izterjevalce in enotne zagovornike svoje pravice. To je za nekoga, ki ni vajen tega težak udarec, ki traja kar nekaj časa, da se sprijazni z njim. Koncu koncev, pa bodo čez čas pošteno premislili, bodo dali našim politikom prav. Oni svoje interese brezkompromisno uveljavljajo že ves čas.
Vsekakor pa je treba čestitati hrvatom za njhovo domoljubnost, katere mi nimamo niti za ščepec s tisoč in sto izgovori! (razen peščice slovencev, pa s tem ne mislim Jelinčičevih ljudi)
Staro 18.12.2008, 21:15
Banned

Citat:
Citat:
Objavil-a tokyo Prikaži sporočila

mi lahko ko tudi pokaže te dokumente v katerimi Hrvaška prejudicira mejo? kaj pripovedaju vaši politiki?
Ne, ne morem jih pokazat, ker nisem "pri koritu",

kot ih buš mogel pokazat se lahko diskutirava daleč

Citat:
ampak saj je zelo preprosto:

Državi sta se že večkrat dogovorili, da je izhodišče za pogajanja stanje na datum osamosvojitve. Hrvatska je po tem datumu naredila številne dokumente (npr. prepisi iz zemljiške knjige Piran v zemljiško knjigo Buje), ki so takratno stanje povsem ignorirali in s tem "prestavljali" mejo. Naša država zahteva, da se Hrvati držijo dogovora in vse hrvaške dokumente, ki so nastali po tem datumu, razveljavi.
to nima nikarkakšne zveze z temom...

to se treba urediti v bilateralnih pogajanjov ali pak na mednarodnem sudišču (arbitraža)
Staro 18.12.2008, 21:20
Vsemogočni Uporabnik Vsemogočni ni prijavljen
Mojster
Prikazne slike uporabnika/ce Vsemogočni
Naslov: v Kranju
Sporočila: 3.139

Kar ni vam všeč, je za vas tako vedno vse brez veze in se ne znate več pogovarjati, ampak samo iščete kako se maščevati, ker ni po vaše! In je čisto jasno zakaj sta se Sanader in .... tako dobro zastopila Čisti balkan!
Staro 18.12.2008, 21:36
kapara Uporabnik kapara ni prijavljen
Odvisnik
Prikazne slike uporabnika/ce kapara
Član od: Nov 2003
Naslov: Ponosen sem, da sem Štajerc
Sporočila: 13.142

Dobro si prečitajte resnico o Istri, prevarantsko -špekulativni Hrvaški in o manipulaciji nekdanje komumnistične Jugoslavije.

http://www.promin.si/zgodovina.htm
http://www.hervardi.com/istra.php

Nazadnje uredil kapara : 18.12.2008 ob 21:39.
Staro 18.12.2008, 21:37
Banned

Citat:
Objavil-a Rocky__ Prikaži sporočila
Slovenija je zaradi zelja Italije in Avstrije ob vstopu v unijo veliko popuscala in celo spreminjala ustavo! Hrvaska pa zeli, da clanica unije popusca njim.
Hrvaška ne želi da joj EU v ničem ne popušča

ampak zarad tega kaj ste vi imeli težave z Austrijo in Italijom tole frustracije zdaje "lečite" na Hrvaškoj?
zelo europski
26 članic EU je prižgale zelenu luč edino Slovenija rdeču...kaj to pomeni?
pomeni da Slovenija ne želi Hrvašku v EU
zelo inteligentno nimam besed

kaj pa je sa slovenskim investicijama in podjetjim v Hrvaški? in zaštite slovenskih interesov v Hrvaški či istu želi ostaviti na Balkanu

prvo ulaskom v EU Hrvaška bu kod na pladnju za Slovence ki bu ju mogli kupovat in velike pare zaradit

primer Ljubljanske banke takoj...da je isplačila doge starim štedišama do zdaj bi desetkrat povrnila vloženo (ekonomska istraživanja v kljub temo govoriju)
i tako na prej................
če Hrvaška ostaje zunaj EU zarad politikov z Slovenije tega 4 milionov prebivalcev Hrvaške nigdar ne pozabilo kaj je naredila Slovenija
tega si želite?
zarad neki map ki ne postoje v dokumentov v predpristupanju Hrvaške?

Citat:
Dali smo Hrvaski dovolj casa da resimo nesporazume okrog meje medsebojno.
Ker ni slo se bo pac vmesala EU.
umešala se Slovenija ne EU..
EU je jasno povedala da je to bilateralno vprašanje in da to treba rešiti bilateralno oziroma arbitražno

Citat:
Nase ozemlje se je ze prevec razprodalo po 2. sv. vojni in tudi prej. Hrvaski politiki so mislili ves cas da nas bodo izsiljevali, ker nimamo j...c da bi jih pritisnili.
vem...ampak tu Hrvaška ni kriva...ili je Hrvaška kriva zdaj za sve na ovoj planeti v slovenskim glavama?

Citat:
E moda imamo in zdaj imate kaj ste iskali.
pretnje i ucene...veoma europski...
zarad čega?
sosede si bumo navek... in taka nota od Slovenije Hrvaškoj je samo jasno koliko mržnja ima vpliva v Sloveniji proti Hrvaške kaj je po mnogočem balkansko kod evropska mentaliteta

Citat:
Zelim da nasa politika vztraja pri tem kar je zacela. Kar je vase nocemo, nasega pa NE DAMO!
to kaj vi menite da je vaše i a mi menimo kaj je naše...nije zdaj ničije...
čije je bumo vedli posle arbitraže

Citat:
Hrvatje ne placujejo za razgradnjo NEK a veselo notri "delajo" in se sklicujejo na pravico da je polovica zaposlenih Hrvatov, ceprav sem na lastne oci dozivel da ne delajo notri nic drugega kot cakajo penzijo (vsaj 80 % je taksnih). Ne spostujejo nobenih dogovorov in vsak razumen clovek (pa magar Hrvat) mora videt kdo resnicno bremza vstop Hrvaske v EU. To so dragi Hrvatje vasi politiki ki ne spostujejo podpisani sporazumov. V Evropi pa je to bistveno!
Jaz bom se naprej veselo hodil na Hrvasko morje saj mi je tam zares lepo. Ni krivo morje ter turisticni delavci tudi ne ce imate za politike prevarante.
no comment
zelo europski ...zelo...

PS jaz sem prišel sem diskutirat z argumenti kot človek ...nisem došel sim slišat ljudje kje nemaju osnove kulture kot ti

Značke
hrvaški, kaj, luč, pomeni, poti, rdeča

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 07:59.