Nazaj   Siol.net forumi > Aktualno > Slovenija

Slovenija aktualni politični dogodki v Sloveniji ...

Orodja za teme
Staro 23.10.2009, 17:43
Vsemogočni Uporabnik Vsemogočni ni prijavljen
Mojster
Prikazne slike uporabnika/ce Vsemogočni
Član od: Dec 2005
Naslov: v Kranju
Sporočila: 3.139
Privzeto Tudi to je Slovenija

Ne podpiram takih birokratskih absurdov, zato pošiljam naprej.

KATASTROFA!

"Torej, moj sin je star 9 let in hodi v četrti razred. Lani je bil torej osemletnik, katerega vzgajam v ekološkem duhu. Zato ga tudi učim
ločevanja odpadkov. Ker nimam veliko finančnih sredstev, sva se skupaj odločila, da bova zbirala papir, ko pa se ga bo dovolj nabralo, ga
bova peljala v Surovino prodat in si bo iz tega lahko kupil kakšno igračo ali čokolado. Vsem bližjim sva povedala, da Gregor zbira papir,
dvoji sosedje, moja sestra, prijateljica in mi doma. Vsi smo zvezovali in shranjevali ta papir zanj, ko pa se je nabralo za poln avto sva ga
skupaj odpeljala. Kako je bil ponosen, da je dal svoje osebne podatke in svojo davčno številko.

Dobil je 20 evrov, odbili so le normirane stroške in akontacijo dohodnine.

Letos januarja sem dobila še izpis za napoved dohodnine, seveda sem v napoved tudi vpisala njegov znesek. Zdaj, pri izračunu pa sem
ugotovila, da so mi hčerko upoštevali za vzdrževanega člana, njega pa ne. Seveda sem poklicala. In katastrofa. Ker je v lanskem letu dobil
20 evrov za papir, ga ne smatrajo kot vzdrževanega člana, imel je pač svoj dohodek. Tako mi je na davčnem uradu razložila ena od zaposlenih.
Taki so zakoni. Ja, lahko dam ugovor na izračun, ampak če bodo njega tudi upoštevali kot vzdrževanega člana, bo to samo za 11 mesecev.
Tisti mesec, ko sva prodala papir ima svoj dohodek in ne sodi v mojo oskrbo, ampak se je pač preživljal sam.

Ne vem, ali bi človek jokal, ali bi s sredincem kazal ..."

Ker se mi je zdela stvar zelo nenavadna, sem preverila na DURS-u in dobila tole pojasnilo:

Navedeni dohodek je "dohodek iz drugega pogodbenega razmerja", ki se po zakonu šteje v isto skupino kot dohodek iz zaposlitve (to določa
38. čl. ZDoh-2 in ni stvar tolmačenja posamezne davčne izpostave niti DURS-a kot celote). Kakor hitro dobi DURS obvestilo od izplačevalca,
da ima nekdo take dohodke, črtajo to osebo iz seznama vzdrževanih družinskih članov. To pa JE samovoljna razlaga DURS-a, spet pa ne
posamezne izpostave, saj tako naredijo vse izpostave.

Čas vzdrževanja družinskih članov lahko določiš samo na mesec (čas vzdrževanja od 1 do 12 - mišljeno mesecev). Torej v zgornjem primeru
mora mama nujno napisati pritožbo (jaz bi dodala še obrazložitev), da ji bodo priznali olajšavo vsaj 11 mesecev. Nič več ne vpisujemo zneska
lastnih sredstev vzdrževanih članov, kot je bilo po Zakonu o dohodnini ZDoh-1, pa še tam smo vpisovali samo obdavčljive dohodke. Meni se je
to zdelo bolj pravično kot sedanji sistem. Ker je vsak zakon (tudi Zdoh-2) malo nejasen, potem birokrati določijo neka pravila, ki niso
nujno dobra.

Zato predlagam, da če vaš otrok zasluži kaj s starim papirjem, železom ali s kako nagradno igro, dajte raje svojo davčno številko, ne
otrokovo.

So pa navedeni prihodki oproščeni dohodnine, kadar jih organizira šola (zbiranje starega papirja n.pr.).

P.S.: Prosim, da razpošljete mail naprej in s tem opozorite vse znance na take absurde, da se izognejo takim nepravičnostim države.

lp, neva

Imam podobne izkušnje.
Vso kartonsko embalažo od novo nabavljenih omar sem zbasal v avto in 2x odpeljal na odpad. Saj veste, ekološka osveščenost, dvorišče pred večstanovansjko stolpnico naj bo urejeno, ne pa onesnaženo z vsemi mogočimi in nemogočimi navlakami. Dobil sem penezov ravno toliko, da sem imel pokrito porabo bencina, če bi hotel sebi nazdraviti s pivcem, ker tako skrbim za okolje in ne puščam vsepovsod nesnage, bi moral še nekaj dodati iz lasnega fonda.

In štrafunga.
Pred dohodninsko napovedjo, sem dobil izpisek, kjer je bil zaveden tisti drobižek in tega sem moral potem zapisati v dohodnino.
In mene ne čudi več, zakaj v naravi, gozdičkih po grmovju toliko navlake. Včasih si pri oddaji materiala na odpad dobil še kak spodoben prejemek v SIT in nikoli ni bilo potrebno ničesar nikamor vpisovati. Danes za zavest in dobro izvršeno namero dobiš udarec direktno v denarnico, tako, da se samo enkrat vprašaš: "Le zakaj še".

Nazadnje uredil Vsemogočni : 23.10.2009 ob 17:45.
Staro 23.10.2009, 19:13
kartako Uporabnik kartako ni prijavljen
Uporabnik
Sporočila: 1.676
Privzeto Re: Tudi to je Slovenija

Nekateri smo takih udarcev že navajeni, ostali pa bodo z izkušnjami prišli do nesmislov v naši državi, ki so pokriti z nekimi zakoni ,ki jih sprejemajo v paketih in se sploh ne ve kaj obsegajo dokler ne dobiš računa. C.i.g.a.n.i, in nekateri so izvzeti, ker imajo potrdilo, da jim je to edini vir dohodka. Vozijo se pa z Audi, mečkom itd.
Staro 25.10.2009, 05:33
king16 Uporabnik king16 ni prijavljen
Uporabnik
Član od: Mar 2007
Sporočila: 1.215

Citat:
Objavil-a kartako Prikaži sporočila
Nekateri smo takih udarcev že navajeni, ostali pa bodo z izkušnjami prišli do nesmislov v naši državi, ki so pokriti z nekimi zakoni ,ki jih sprejemajo v paketih in se sploh ne ve kaj obsegajo dokler ne dobiš računa. C.i.g.a.n.i, in nekateri so izvzeti, ker imajo potrdilo, da jim je to edini vir dohodka. Vozijo se pa z Audi, mečkom itd.
kar nekajkrat semže pisal o slabi zakonodaji v RS, o nestrokovnosti piscev teh zakonov, o plačilih, ki jih prejemajo za pisanje zakonov itd.
Tudi na tem področju se vidi sprijenost naše politike, ki naroča pisanje zakonov prijateljem, znancem in drugim vezam ( seveda zaradi lepih zaslužkov ) ali pa ljudem v raznih ministerstvih, ki pa itak niso nikakršni strokovnjaki ampak so prišli na položaje po politični poti.
Staro 27.10.2009, 23:02
yamamoto Uporabnik yamamoto ni prijavljen
Mojster
Prikazne slike uporabnika/ce yamamoto
Član od: Feb 2005
Naslov: STO, cona B
Sporočila: 3.641

Citat:
Objavil-a king16 Prikaži sporočila
kar nekajkrat semže pisal o slabi zakonodaji v RS, o nestrokovnosti piscev teh zakonov, o plačilih, ki jih prejemajo za pisanje zakonov itd.
Tudi na tem področju se vidi sprijenost naše politike, ki naroča pisanje zakonov prijateljem, znancem in drugim vezam ( seveda zaradi lepih zaslužkov ) ali pa ljudem v raznih ministerstvih, ki pa itak niso nikakršni strokovnjaki ampak so prišli na položaje po politični poti.
Posledica takega ravnanja pa ni samo zakonodaja zaradi katere so žrtve na slabšem od lopovov, temveč tudi dvakrat preveč zaposlenih v državnih službah.
Če bi se kdo upal narediti red v državni štali, ne bi bilo potrebno krasti upokojencem, lahko bi pošteno plačali dobre zdravnike in tudi tistih 150 k€ bi našli da bi našo okupacijsko vojsko lahko pripeljali iz Afganistana.

Staro 28.10.2009, 07:30
LinkSyS Uporabnik LinkSyS ni prijavljen
Pripravnik
Član od: Aug 2007
Sporočila: 285

Jezus, kakšne bogokletne besede.
In vse to so za***ali v štirih letih črnuhi, po letih zgodbe o uspehu!

FAIL
Staro 28.10.2009, 10:45
mona36 Uporabnik mona36 ni prijavljen
Novinec
Član od: Oct 2009
Sporočila: 1

No ja, zaj...alo se je že davno prej - po moje
Staro 28.10.2009, 18:55
Mojster

Citat:
Objavil-a LinkSyS Prikaži sporočila
Jezus, kakšne bogokletne besede.
In vse to so za***ali v štirih letih črnuhi, po letih zgodbe o uspehu!

FAIL
To ti praviš.
Jaz pa trdim, da se je gnoj v štali začel nabirati že z DEMOSom. Kar spomnimo se na 30.000 baby upokojencev, ki sta jih sproducirala Peterle in Janša, ker so bili za novo pravoverno državno upravo preveč rdeči. Luknjo je bilo treba nadomestiti z novimi kadri, katerimi le?
Potem je prišla lila pikčasta koalicija, ki je imela spet armado zaslužnih in žlahte. In tako naprej z vsako vlado na novo.

Staro 28.10.2009, 19:05
kartako Uporabnik kartako ni prijavljen
Uporabnik
Sporočila: 1.676

Gnoj se je nabral že pred 90 tim. Že 85-ga so se upokojevali z 50 leti, državne službe pa precej mlajši- tudi z 38timi. Tako da vsega ne gre Demosu naprtiti. Pred Demosom, so jim celo leta plačali itd....
Staro 28.10.2009, 19:11
Mojster

Citat:
Objavil-a kartako Prikaži sporočila
Gnoj se je nabral že pred 90 tim. Že 85-ga so se upokojevali z 50 leti, državne službe pa precej mlajši- tudi z 38timi. Tako da vsega ne gre Demosu naprtiti. Pred Demosom, so jim celo leta plačali itd....
Jaz sem mislil, da smo z Jugoslavijo že opravili. Zdaj se pogovarjamo o Sloveniji, ki naj bi bila drugačna, boljša....

Staro 28.10.2009, 20:16
Kajtimar Uporabnik Kajtimar ni prijavljen
Mojster
Prikazne slike uporabnika/ce Kajtimar
Član od: Dec 2004
Sporočila: 2.961

Citat:
Objavil-a yamamoto Prikaži sporočila
Jaz sem mislil, da smo z Jugoslavijo že opravili. Zdaj se pogovarjamo o Sloveniji, ki naj bi bila drugačna, boljša....
Ja, res bi bilo treba te danes vsevprek skregane nekdanje osamosvojitelje zbobnati skupaj in jim postaviti čisto enostavno vprašanje: "Kje je zdaj ta drugačna, cenejša in boljša država, ki ste nam jo obljubljali tik pred plebiscitom?"

Lep večer vsem skupaj...

A. Einstein

Značke
slovenija, tudi

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Podobne teme
Tema Avtor teme Forum Odgovori Zadnje sporočilo
Avtomobilizem - novice avalanche Avtomobilizem 370 25.09.2011 20:11
Je peticija za javno šolstvo manipulacija? biz Slovenija 201 15.01.2008 11:29
Je Slovenija res vse manj varna? king16 Slovenija 25 05.11.2007 17:13
Slovenija v plamenih Nevihtar Slovenija 100 06.12.2006 12:10

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 22:29.