Nazaj   Siol.net forumi > Aktualno > Slovenija

Slovenija aktualni politični dogodki v Sloveniji ...

Orodja za teme
Staro 29.10.2009, 03:56
king16 Uporabnik king16 ni prijavljen
Uporabnik
Član od: Mar 2007
Sporočila: 1.215
Privzeto Re: Tudi to je Slovenija

Citat:
Objavil-a Kajtimar Prikaži sporočila
Ja, res bi bilo treba te danes vsevprek skregane nekdanje osamosvojitelje zbobnati skupaj in jim postaviti čisto enostavno vprašanje: "Kje je zdaj ta drugačna, cenejša in boljša država, ki ste nam jo obljubljali tik pred plebiscitom?"

Lep večer vsem skupaj...
A ni to tipično Slovensko?
Vse vredu, vse naredimo, vsi prijetelji, ko pa se gre za premoženje, denar in njuno delitev, ali kdo bo kaj dobil, potem pa kreganje, zamere, tožbe, grožnje itd itd.
In prav na ta način so delovali in še delujejo razni Bavčarji in Janšisti.
Staro 29.10.2009, 04:03
Uporabnik

Citat:
Objavil-a kartako Prikaži sporočila
Gnoj se je nabral že pred 90 tim. Že 85-ga so se upokojevali z 50 leti, državne službe pa precej mlajši- tudi z 38timi. Tako da vsega ne gre Demosu naprtiti. Pred Demosom, so jim celo leta plačali itd....
Se ne spomnim primera, da bi se pred Demosom gdo upokojil pri 38 letih, iz časa Demosa pa jih poznam kar nekaj.
za časa juge so se res upokojevali nekateri že pri 50 ali malo starejši, pač odvisno od benificiranega staža, ampak vsak od teh je nabral najmanj 30 let efektivne delovne dobe, ter toliko časa tudi plačeval v blagajno SPIZ-a. Takrat ni bilo izigravanja s strani delodajalcev, da bi si kdo upal neplačat prispevkov, država pa bi še vstran gledala, tako kot danes.
Staro 29.10.2009, 04:22
Dalmatinec Uporabnik Dalmatinec ni prijavljen
Uporabnik
Prikazne slike uporabnika/ce Dalmatinec
Član od: Dec 2005
Sporočila: 1.065

Neverjetno, kako zbirokratizirana država smo ratali , kar je opisano je dobesedno tragikomedija! Z 20 evrov ne leto je mulo torej že sposoben vzdrževati sam sebe...Še en birokratski nesmisel nečlovške, neživljenjske in zbirkokratizirane države. Pfuj!!!
Staro 29.10.2009, 06:14
Kajtimar Uporabnik Kajtimar ni prijavljen
Mojster
Prikazne slike uporabnika/ce Kajtimar
Član od: Dec 2004
Sporočila: 2.961

Citat:
Objavil-a kartako Prikaži sporočila
Gnoj se je nabral že pred 90 tim. Že 85-ga so se upokojevali z 50 leti, državne službe pa precej mlajši- tudi z 38timi. Tako da vsega ne gre Demosu naprtiti. Pred Demosom, so jim celo leta plačali itd....
A res? To pa prvič slišim! Že kar nekaj časa sem na svetu pa ne poznam nikogar, ki bi se v '80. letih upokojil z 38. leti, kot neke vrste nagrado. Ne vem, mogoče pa ne živim v pravem svetu... Bi nam postregel s kakšnimi številkami, linkom, ki potrjuje tvoje navedbe, ali pa so te napisane kar tako, brez vsake osnove, zgolj "za slepitev sovražnika"?

Lep dan vsem skupaj...

A. Einstein
Staro 29.10.2009, 06:42
Mojster

Citat:
Objavil-a Dalmatinec Prikaži sporočila
Neverjetno, kako zbirokratizirana država smo ratali , kar je opisano je dobesedno tragikomedija! Z 20 evrov ne leto je mulo torej že sposoben vzdrževati sam sebe...Še en birokratski nesmisel nečlovške, neživljenjske in zbirkokratizirane države. Pfuj!!!
Diletantsko spisan zakon, ob nastajanju in sprejemanju katerega ni nihče predvidel, da bi lahko prišlo do takih anomalij. Ta pojav opazujem že od osamosvojitve naprej. Večino prejšnje zakonodaje so pametnjakoviči najprej "sesuli" in jo nato spisali čisto na novo, mi se pa čudimo, da je nova zakonodaja spisana kot, "da bi jo imeli otroci v vrtcu za ročno delo", polna biserov in cvetk (nekaterih tudi čisto namernih)! Namesto da bi prejšnjo samo prilagodili novonastalim razmeram... Očitno smo inovativno naravnana družba, polna "inovatorjev", ki hočejo na vsak način na novo izumiti toplo vodo in smodnik. Honorarčki, ki se pri tem izplačujejo, niso ravno zanemarljivih vrednosti...

Lep dan vsem skupaj...

A. Einstein
Staro 30.10.2009, 06:07
LinkSyS Uporabnik LinkSyS ni prijavljen
Pripravnik
Član od: Aug 2007
Sporočila: 285

Ni kaj, 60 let kardeljanskih izkušenj....
Staro 31.10.2009, 05:33
Mojster

Citat:
Objavil-a LinkSyS Prikaži sporočila
Ni kaj, 60 let kardeljanskih izkušenj....
Zakaj pa ravno kardeljanskih?
Jaz v tem vidim tipične poteze prebujajočega se malomeščanstva.

Lep dan vsem skupaj...

A. Einstein

Nazadnje uredil Kajtimar : 31.10.2009 ob 05:37.
Staro 02.11.2009, 06:08
LinkSyS Uporabnik LinkSyS ni prijavljen
Pripravnik
Član od: Aug 2007
Sporočila: 285

Ma daj. 2 leti je bil Demos na oblasti in je vse za***al. In to tako, da Drnovši in cel cvet LDS niso mogli nič popravit do leta 2004. Potem pa je itak še vse do nule Janši z***al, ne?
Staro 02.11.2009, 08:05
freestar Uporabnik freestar ni prijavljen
Banned
Prikazne slike uporabnika/ce freestar
Član od: Jun 2008
Sporočila: 124

Jaz sem imel drugačno izkušnjo. Sinček je dobil v dar čisto navadno plastično žogo. Nekoč sva povsem naključno, ob pohajkovanju po BTC v neki trgovini z igračami oddala nagrdni kupon. Pa je sin prejel priporočeno pošiljko z davčno napovedjo oz. opozorilom darovalca (podjetja), da gre za darilo za katerega je potrebno plačati davek. Me je skoraj kap. Žoga je bila po moji oceni vredna kakšnih 5 EUR. Pa še to je zelo dobra cena. Od takrat ne izpolnjujem nobenih kuponov, obrazcev, ali kaj podobnega. Razen onih na občini, ali v uradih državne uprave. Pa še te popreje temeljito preberem. Čeprav me uradniki-ce malce postrai gledajo in se nestrpno presedajo. Če so preveč nervozni pa jim zatežim s kakšnim vprašanjem, da imam potem mir. Sj so več ali manj sami lenuhi, ki menijo, da so mi tam zaradi njih in ne obratno.
Staro 03.11.2009, 12:08
Uporabnik

Citat:
Objavil-a freestar Prikaži sporočila
Jaz sem imel drugačno izkušnjo. Sinček je dobil v dar čisto navadno plastično žogo. Nekoč sva povsem naključno, ob pohajkovanju po BTC v neki trgovini z igračami oddala nagrdni kupon. Pa je sin prejel priporočeno pošiljko z davčno napovedjo oz. opozorilom darovalca (podjetja), da gre za darilo za katerega je potrebno plačati davek. Me je skoraj kap. Žoga je bila po moji oceni vredna kakšnih 5 EUR. Pa še to je zelo dobra cena. Od takrat ne izpolnjujem nobenih kuponov, obrazcev, ali kaj podobnega. Razen onih na občini, ali v uradih državne uprave. Pa še te popreje temeljito preberem. Čeprav me uradniki-ce malce postrai gledajo in se nestrpno presedajo. Če so preveč nervozni pa jim zatežim s kakšnim vprašanjem, da imam potem mir. Sj so več ali manj sami lenuhi, ki menijo, da so mi tam zaradi njih in ne obratno.
No, kar se izkušenj z uradniki tiče moram reči, da zadnja leta nimam slabih izkušenj z njimi. Prijazni, potrpežlivi, tudi dovlj strokovni.
Moram reč, pravo nasprotje s časom v Jugi, ko pa sem imel podobne izkušnje kot ti sedaj.

Značke
slovenija, tudi

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Podobne teme
Tema Avtor teme Forum Odgovori Zadnje sporočilo
Avtomobilizem - novice avalanche Avtomobilizem 370 25.09.2011 20:11
Je peticija za javno šolstvo manipulacija? biz Slovenija 201 15.01.2008 11:29
Je Slovenija res vse manj varna? king16 Slovenija 25 05.11.2007 17:13
Slovenija v plamenih Nevihtar Slovenija 100 06.12.2006 12:10

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 07:30.