Nazaj   Siol.net forumi > Storitve Telekoma Slovenije > SiOL TV

SiOL TV Pripombe, predlogi in vprašanja o SiOL TV, BOX, programskih shemah, kanalih, interaktivnih aplikacijah, videotekah.

Odgovori

Orodja za teme
Staro 22.04.2010, 17:00
Hejaho Uporabnik Hejaho ni prijavljen
Pripravnik
Član od: Apr 2008
Sporočila: 270
Privzeto Vprašanja

V bližnji prihodnjosti bom dobil trio,zato me zanima naslednje. Ali se da nastaviti avtomatski format slike,ali so filmi ki so posneti dolbi digital 5.1 zvok tudi dejansko predvajani zvočno kot so original ?Ali tv ambient dela v hd tudi če nimam optike ali kako drugače kakšen film na adsl+ povezavi.ps torej kaj moram imeti za zvok ni treba razlagati in kakšen televizor in kable za hd hvala za odgovore
Odgovorite s citatom
Staro 22.04.2010, 17:19
rambo013 Uporabnik rambo013 ni prijavljen
Uporabnik
Prikazne slike uporabnika/ce rambo013
Član od: Oct 2008
Naslov: Vipavska dolina
Sporočila: 1.664
Privzeto Re: Vprašanja

Glede zvoka je zaenkrat kolikor sem razbral le stereo. Glede slike, kar se mene tiče priklop prek hdmi in nastavitev v razmerju 16:9 nastavljeno na EDID, boljše kot ostale nastavitve, vsaj pri meni. Ambient nimam nastavljen, zato ne bom pametoval. Kolikor sem razbral si na bakru, tako da hd lahko (zaenkrat) kar pozabiš, razen če bi imel odprta 2 kanala za tv bi lahko spremljal mini slo v hd, kot so bile OI in naj bi bilo sv.prvenstvo v nogometu.
Staro 22.04.2010, 17:36
Pripravnik

kako to misliš dva kanala in mini slo v hd?
Odgovorite s citatom
Staro 22.04.2010, 17:47
Uporabnik

Linija za tv. Z dvema kanaloma lahko gledaš istočasno denimo na tv slo1 prek pc slo2. Seveda moraš imeti dovolj zmogljivo linijo, da ti pelje 2xtv. Denimo ob netu 1/256 se mora modem sinhronizirati nakako pri 7.5 mega.
Siol je vklopil pred OI slo hd program (testni slo program v hd oddajanju). "Polno različico" so lahko spremljali prek optike, saj je program potreboval 15 mega pasovne širine. Za bakraše so nato pripravili mini hd (hd stistnjen na 5 mega), kjer je bil pogoj odprta 2 tv kanala oz.liniji, s tem si imel sinhronizacije nekako 7 mega in si lahko spremljal ta program.
Upam, da sem ti nekako dovolj dobro razložil, ker pa ne posedujem dveh kanalov ti ne morem razložiti razlike, po pripovedovanju drugih forumašev je bila slika odlična napram mpeg4, katerega smo deležni bakraši.
Staro 22.04.2010, 19:14
Pripravnik

Sam ne razumem kje dobit 2 kanala.Drgač naj bi imel poleg tv-ja še max 10/768 interneta
Odgovorite s citatom
Staro 22.04.2010, 19:51
Uporabnik

Tule spreminjaš storitve (hitrost interneta, št. tv linij...)
https://moj.siol.net/Creawf2asp/page...oneNumber.aspx
oziroma klic na 080 8000

Ob taki sinhronizaciji ne bi smel imeti problema če bi vzel npr. 4/512 in 2xtv.
Moraš pa paziti pri spremembi oz. naročilu dodatnega kanala da označiš pravilno št. komunikatorjev v kolikor ne želiš imeti dveh.

Priporočam klic na zgoraj omenjeno št. v kolikor se odločiš za spremembo paketa.
Staro 22.04.2010, 20:32
Pripravnik

Citat:
Objavil-a rambo013 Prikaži sporočila
Tule spreminjaš storitve (hitrost interneta, št. tv linij...)
https://moj.siol.net/Creawf2asp/page...oneNumber.aspx
oziroma klic na 080 8000

Ob taki sinhronizaciji ne bi smel imeti problema če bi vzel npr. 4/512 in 2xtv.
Moraš pa paziti pri spremembi oz. naročilu dodatnega kanala da označiš pravilno št. komunikatorjev v kolikor ne želiš imeti dveh.

Priporočam klic na zgoraj omenjeno št. v kolikor se odločiš za spremembo paketa.
Sinhronizacijo še ne morem preverit ker bom dobil storitev sredi maja.Torej kot razumem je naročiti storitev za 2 tv, torej ali je to ista cena ? kakor sem obveščen če že hočeš priklop na drugo tv moraš samo kupiti sagem z enkratno ceno in to je to ? Sicer mislim kasneje res po 2 mesecih brezplačne poizkusne storitve na internet 4/512 ,potem mogoče bo šlo
Odgovorite s citatom
Staro 22.04.2010, 21:56
080 Tehnična pomoč Uporabnik 080 Tehnična pomoč ni prijavljen
Svetovalec za tehnična vprašanja
Prikazne slike uporabnika/ce 080 Tehnična pomoč
Član od: Sep 2008
Sporočila: 6.508

Pri hitrosti interneta 10/768 in enemu TV kanalu, bo hitrost na modemu zadostna za predvajanje SLO HD kanala. Kadar se bo ta predvajal, se bo maksimalna hitrost interneta znižala za cca. 1-2mbit.

Če pa ne želite tega zmanjšanja, je potrebno naročiti dodatni TV kanal. Spremeni se samo hitrost, TV komunikatorja v tem primeru ne potrebujete in tako z dodatnim kanalom nimate nobenih dodatnih stroškov. Spremembe lahko urejate sami preko spletnega obrazca ali s klicem na naš naročniški oddelek na telefonsko številko 080 8000.

Lep pozdrav,
Matjaž
Odgovorite s citatom
Staro 23.04.2010, 06:35
Pripravnik

Citat:
Objavil-a 080 Tehnična pomoč Prikaži sporočila
Pri hitrosti interneta 10/768 in enemu TV kanalu, bo hitrost na modemu zadostna za predvajanje SLO HD kanala. Kadar se bo ta predvajal, se bo maksimalna hitrost interneta znižala za cca. 1-2mbit.

Če pa ne želite tega zmanjšanja, je potrebno naročiti dodatni TV kanal. Spremeni se samo hitrost, TV komunikatorja v tem primeru ne potrebujete in tako z dodatnim kanalom nimate nobenih dodatnih stroškov. Spremembe lahko urejate sami preko spletnega obrazca ali s klicem na naš naročniški oddelek na telefonsko številko 080 8000.

Lep pozdrav,
Matjaž
Fajn ja sam da bo res tolk hitrosti kot so mi obljubili. Torej kot razumem vklop drugega tv-ja je potrebno takrat kadar je nizka int.hitrost da prva tv ne šteka,če pa je internet dovolj zmogliv se pa lahko gleda mini hd tv,ki je na v sklopu programske sheme al kako,dajte me popravit ali vse to potrdit ,da bom vedu če kaj vem.
Odgovorite s citatom
Odgovori

Značke
vprašanja

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Podobne teme
Tema Avtor teme Forum Odgovori Zadnje sporočilo
Informacije & vprašanja + pripombe iri Filmi 461 30.04.2014 00:45
Instant Internet / satelitski internet - predlogi, ponudba, vprašanja in podobno randius Računalništvo in internet 36 03.03.2010 14:46
Centri za socialno delo - vprašanja, delo, pripombe ... monster Dom in družina 285 22.12.2009 21:46
vprašanja na intervjuju za delo kalin Gospodarstvo 124 01.08.2006 10:13
Pravila & Pogosta vprašanja JohnnyEnglish Izobraževanje in šola 0 06.02.2005 00:04

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 11:53.