Nazaj   Siol.net forumi > Storitve Telekoma Slovenije > Tehnična pomoč

Tehnična pomoč za naročnike storitev...

Odgovori

Orodja za teme
Staro 24.01.2012, 09:12
gresakm Uporabnik gresakm ni prijavljen
Novinec
Član od: Apr 2011
Sporočila: 6
Privzeto Wifi Samsung android

Pozdravljeni!

Imamo modem sinope 568 r2 na katerem uporabljamo wifi internet. Vse naprave (od računalnikov do ps3) se na internet preko wifi povezujejo brez težav. Uporabljam zaščito Wpa2. Sedaj sem si kupil novi telefon samsung z naloženim androidom 2.2. froyo, ki se na internet preko wifi-ja ne uspe povezati. Modem sem testiral tudi z drugimi android telefoni Galaxy s2 in HTC vendar se noben ne uspe povezati na internet. Imam vklopljen DHCP in tudi ne bi rad ročno ponastavljal IP-jev. Imate mogoče kdo kakšne informacije o tej težavi in kaj predlagate?

Hvala za pomoč.
Odgovorite s citatom
Staro 24.01.2012, 09:42
pal Uporabnik pal ni prijavljen
Uporabnik
Član od: Oct 2007
Naslov: Bovec
Sporočila: 854
Privzeto Re: Wifi Samsung android

izklopi modem iz električnega omrežja za par sekund
Odgovorite s citatom
Staro 24.01.2012, 10:00
Novinec

To je bila prva stvar, ki sem jo naredil in reši problema.
Odgovorite s citatom
Staro 24.01.2012, 10:11
alex1 Uporabnik alex1 ni prijavljen
Pripravnik
Član od: Dec 2005
Sporočila: 452

Ko sem še imel tale modem sem tudi sam zaznal, da po določenem času - več dnevih wifi ni sprejel novih naprav. Zdej če je DHCP vklopljen in po vklopu potrjen ( save ), potem bi moralo po ponovnem zagonu modema to delovati.
Odgovorite s citatom
Staro 07.02.2012, 17:00
jvrbo Uporabnik jvrbo ni prijavljen
Novinec
Član od: Feb 2012
Sporočila: 4

hoj

@gresakam, a si že kaj pogruntal
sam imam podobne težave z tabličnim računalnikom povsod drugje lahko uporabljam internet doma pa na sinope568 r3 ne gre. računalnik kaže da ima odličen signal in se tudi poveže z modemom samo strani pa ne odpre. kaj je lahko problem??
Odgovorite s citatom
Staro 08.02.2012, 14:06
080 Tehnična pomoč Uporabnik 080 Tehnična pomoč ni prijavljen
Svetovalec za tehnična vprašanja
Prikazne slike uporabnika/ce 080 Tehnična pomoč
Član od: Sep 2008
Sporočila: 6.508

Citat:
Objavil-a gresakm Prikaži sporočila
Pozdravljeni!

Imamo modem sinope 568 r2 na katerem uporabljamo wifi internet. Vse naprave (od računalnikov do ps3) se na internet preko wifi povezujejo brez težav. Uporabljam zaščito Wpa2. Sedaj sem si kupil novi telefon samsung z naloženim androidom 2.2. froyo, ki se na internet preko wifi-ja ne uspe povezati. Modem sem testiral tudi z drugimi android telefoni Galaxy s2 in HTC vendar se noben ne uspe povezati na internet. Imam vklopljen DHCP in tudi ne bi rad ročno ponastavljal IP-jev. Imate mogoče kdo kakšne informacije o tej težavi in kaj predlagate?

Hvala za pomoč.
Pozdravljeni,

na ZS nam sporočite vaše uporabniško ime in kontaktno številko.

Lep pozdrav
Sašo
Staro 08.02.2012, 19:08
Novinec

Citat:
Objavil-a jvrbo Prikaži sporočila
hoj

@gresakam, a si že kaj pogruntal
sam imam podobne težave z tabličnim računalnikom povsod drugje lahko uporabljam internet doma pa na sinope568 r3 ne gre. računalnik kaže da ima odličen signal in se tudi poveže z modemom samo strani pa ne odpre. kaj je lahko problem??
evo preko teh navodil mi je uspelo sedaj dela vse...

I had purchased a ASUS RT-G32 wifi router from www.ebay.in for using it with my Superpad 2. I connected the WAN port of the router to my desktop and then opened a browser. In the address bar I typed http://192.168.1.1 and supplied the user ID admin and the password admin when a web based configuration page of the router was opened. Firstly I changed the LAN IP to 192.168.1.8 to avoid IP clash with the modem. I created a wifi connection by naming it as MyWifi and enabled WAP - Wireless Access Protected - and supplied a password. I had also enabled the MAC filtering and supplied the MAC number of the superpad 2 which can be found out from Settings -> Status -> wifi MAC address. I had enabled a wifi connection on the Superpad 2 by supplying a password. The superpad 2 had detected the MyWifi automatically. Afterwards I connected the modem with an ethernet cable to the computer and the router was connected with a cable from one of the LAN ports to one of the LAN ports of the Modem. These steps lead to successfull connection of wifi and internet. I have written all the details so that this information is usefull to someone.
Odgovorite s citatom
Staro 10.02.2012, 08:26
Novinec

Hm... Bom tudi sam poskusil s temi navodili. Sicer mi tale del ni čisto jasen: "Afterwards I connected the modem with an ethernet cable to the computer and the router was connected with a cable from one of the LAN ports to one of the LAN ports of the Modem. These steps lead to successfull connection of wifi and internet. I have written all the details so that this information is usefull to someone. "

Ampak tudi sam vem, da z ročno dodelitvijo IP-jev in filtriranjem MAC - ov dosežemo boljšo kompatibilnost, vendar je spet problem priključevanja dodatnih naprav, ki jih je potem vedno potrebno ročno vnašati. Sam si tega ne želim in sem strmel h kakšni drugi rešitvi.
Odgovorite s citatom
Staro 10.02.2012, 11:08
Novinec

hoj
saj stvar je delala en dan sedaj pa spet ne več....
tudi po ponovnem postopku od prej stvar ne dela več.....
čakam na drugo rešitev...
Odgovorite s citatom
Staro 10.02.2012, 14:00
Novinec

Pozdravljen!

Pri meni z vklopljenimi DHCP - ji pomaga ponovni zagon modema. Tudi remote restart pomaga. Potem se, če imam srečo, kakšen dan ali dva normalno povezujem na wifi tudi z mobilnim telefonom. Vendar tudi vsakodnevno ponvno zaganjanje modema n ravno v mojem interesu.
Odgovorite s citatom
Odgovori

Značke
android, samsung, wifi

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Podobne teme
Tema Avtor teme Forum Odgovori Zadnje sporočilo
P: Samsung Galaxy Tab P1000 16GB WiFi t-800 Mali oglasi 0 19.01.2012 22:31
samsung galaxy s2 in Wifi maum Tehnična pomoč 6 15.07.2011 09:56
Sinope WiFi in ZTE Blade, Android Froyo 2.2 schnapsi Tehnična pomoč 2 26.03.2011 21:05

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 23:11.