Nazaj   Siol.net forumi > Multimediji > Računalništvo in internet

Računalništvo in internet internet, hardware, software ...

Orodja za teme
Staro 29.02.2012, 00:57
Vsemogočni Uporabnik Vsemogočni ni prijavljen
Mojster
Prikazne slike uporabnika/ce Vsemogočni
Član od: Dec 2005
Naslov: v Kranju
Sporočila: 3.139
Privzeto Canon tisklanik in UPN nalogi

Kupil sem program za tiskanje UPN nalogov. Vpisal sem podatke in nastavil tiskanje na A4 format papirja, z dvema nalogoma.
Zdaj nastopi problem, če je že kdo to reševal ali ve kje nastaviti tiskalnik, prosim za pomoč.

Naloge tiskam preko notesnika HP 6820s z WIN7 in tiskalnikom iP4000.
Pri izpisu sem nastavil tiskalnik, da mi brezhibno izpiše zgornji nalog. Medtem, ko spodnjega zamakne za eno vrstico navzdol. Kar pomeni, da natisne vse izpise v spodnjem nalogu za eno vrstico pod okence, v katere bi moral natisniti.
Prodajalec programa, mi je povedal, da je za ta zamik verjetno kriv gonilnik tiskalnika. Močno sem dvomil v to, saj kljub 4 letni, kar veliki uporabi tiskalnika, še nikoli nisem imel težave z njim.
Da se prepričam, sem instaliral v namizni računalnik s WIN_XP isti program in instaliral tiskalnik HP LaserJet 5L, ter natisnil UPN nalog. Po nastavitvah robov v programu, mi je oba naloga izpisal brezhibno, kar pomeni, da je imel prodajalec programa prav, ko je rekel, da nekaj ne štima s Canonovimi gonilniki.
Še za en test, sem na računalnik z WIN_XP priključil iP4000 tiskalnik, ki pa je natisnil podatke na drugi nalog malo boljše, vendar še vedno za 3/4 vrstice prenizko-izven okenc v katere je potrebno natisniti podatke.

Zdaj me zanima, kje in kaj naj v tiskalniku iP4000 nastavim, da bo spodnji nalog natisnjen pravilno? Na netu sem iskal druge gonilnike za tiskalnik, pa jih ni.
Staro 29.02.2012, 08:43
Slowhand Uporabnik Slowhand ni prijavljen
Mojster
Prikazne slike uporabnika/ce Slowhand
Član od: Sep 2005
Sporočila: 2.546
Privzeto Re: Canon tisklanik in UPN nalogi

kaj lahko storiš ?
najbrž si že,pa naredi vseeno še enkrat - deinstalacija tiskalnika,restart kompa,ponovno instalacija tiskalnika točno po proceduri,kalibracija glav in natis preskusne strani
namesti gonilnik,ki si ga dobil zraven tiskalnika

če še pol ne bo delovalo kot je treba,al tiskalnik v kanto al program v maloro
Staro 01.03.2012, 10:22
Mojster

win 7 brez sp1 majo en bug povezan ravno s tiskanjem,da ni to vzrok
odpraviš ga z instalacijo sp1
Staro 03.03.2012, 11:18
Mojster

Zdaj sem priklopu HP LaserJet 5L in zadeva deluje, seveda z adapterjem iz PTR na USB (16,51 EUR).

SP1 imam instaliran, potem bo resnično potrebno vreč dol driverje za Canona in na novo instal, pa da vidim če bo kaj boljše. Hm, v smeti pa ne, dela drgač k urca printer, kartuše so pocen, tko, da bo še kar ostal pri hiši, hi.

Hvala za pomoč
Staro 03.03.2012, 19:03
Mojster

boš pa obrazce na pošti kupu,pa bo
Staro 18.03.2012, 12:55
Mojster

Obrazce na A4 sem kupil v knjigarni, na laserja natisnil brez problema in plačal na pošti, da sem potrdil pravilnost izpisa naloga. Kajti, če bi plačal preko linka, bi dal za stroške plačila položnice 0,31 EUR, tako sem pa moral dati 0,98 EUR.

De in Instalacije Canona pa še nisem opravil. To me še čaka. V glavnem vedno namestim gonilnike, ki so priloženi določeni aparaturi.

Značke
canon, nalogi, tisklanik, upn

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 05:49.