Nazaj   Siol.net forumi > Storitve Telekoma Slovenije > O storitvah

O storitvah Informacije o ponudbi storitev Telekoma Slovenije

Odgovori

Orodja za teme
Staro 01.09.2014, 01:26
marko2222 Uporabnik marko2222 ni prijavljen
Pripravnik
Član od: Feb 2013
Sporočila: 249
Privzeto Re: seznam klicel v moj.telekom

kolikor vem je to, da ne vidiš cele št, stvar zakonov in ne tkja
Odgovorite s citatom
Staro 01.09.2014, 08:34
-JM- Uporabnik -JM- ni prijavljen
Uporabnik
Član od: Dec 2008
Sporočila: 686

Citat:
Objavil-a marko2222 Prikaži sporočila
kolikor vem je to, da ne vidiš cele št, stvar zakonov in ne tkja
Pri tušmobilu (moj tušmobil) so prikazane celotne št. za odhodne klice
Odgovorite s citatom
Staro 01.09.2014, 08:36
mnheia Uporabnik mnheia ni prijavljen
Uporabnik
Prikazne slike uporabnika/ce mnheia
Član od: Nov 2011
Sporočila: 852

Prikaz podatkov o prometu na spletnih straneh je v skladu z Zakonom o elektronskih komunikacijah (ZEKom-UPB1) in Zakonom o varstvu osebnih podatkov (ZVOP-1-UPB1).

Zakon o spremembah in dopolnitvah Zakona o elektronskih komunikacijah (ZEKom-B)

Citat:
Za šestim odstavkom 91. člena se doda nov sedmi odstavek, ki se glasi:

>>(7) Operater izda razčlenjeni račun višje stopnje s takšno stopnjo členitve klicanih in klicočih oseb, pri kateri ni mogoče razpoznati njihove identitete, tako da izpusti oziroma izbriše zadnja tri mesta telefonskih številk. Celotno telefonsko številko klicane in klicoče osebe sme operater razkriti le na izrecno zahtevo naročnika, ki ji ta priloži pisno soglasje te osebe. Identitete klicanih in klicočih oseb operaterju ni potrebno prikriti v primerih razčlenjenega računa za klice med telefonskimi številkami istega naročnika. Razčlenjeni račun višje stopnje operater izda v elektronski obliki, razen če naročnik ne zahteva drugače.<<.
Če pa potrebuješ več podatkov ali lažjo obrazložitev lahko brezplačno pokličeš na APEK oziroma po novem AKOS - njihova telefonska številka je 080 2735.

Nazadnje uredil mnheia : 01.09.2014 ob 08:44.
Odgovorite s citatom
Staro 01.09.2014, 16:43
Pripravnik

Citat:
Objavil-a -JM- Prikaži sporočila
Pri tušmobilu (moj tušmobil) so prikazane celotne št. za odhodne klice
tušmobil krši še en zakon, kdo bi si mislil
Odgovorite s citatom
Staro 02.09.2014, 20:33
Deflektor Uporabnik Deflektor ni prijavljen
Uporabnik
Član od: Jun 2007
Sporočila: 580

Tole z zvezdicami na koncu je tako ali tako že ob uveljavitvi bila neumnost brez primere in še zmeraj je. Le zakaj ne bi smel videti številk ljudi, ki so te klicali in si jih klical? Saj ima le naročnik vpogled v te podatke.
Odgovorite s citatom
Staro 03.09.2014, 10:32
Pripravnik

neumnost je, ampak tako pač je in ne vem zakaj bi se eni držali eni pa ne

meni je tudi neumnost da ne morem prodajat lsdja, pa še ne pomeni da lahko to ignoriram
Odgovorite s citatom
Staro 03.09.2014, 11:24
mnheia Uporabnik mnheia ni prijavljen
Uporabnik
Prikazne slike uporabnika/ce mnheia
Član od: Nov 2011
Sporočila: 852

Sem vprašal informacijsko pooblaščenko kako je s tem ker je preveč informacij, da bi se navaden državljam iz tega razumel.

So si res vzeli čas in pripravili zelo izčrpen odgovor. Bom kot novinar naredil samo krajši izvleček.

Citat:
Pooblaščenec opozarja, da je bil konec leta 2012 sprejet nov zakon o elektronskih komunikacijah, zato določbe ZEKom-B niso več veljavne. Ureditev razčlenjenega računa opredeljuje Zakon o elektronskih komunikacijah (Uradni list RS, št. 109/2012 in 110/13 - ZEKom-1A; v nadaljevanju ZEKom-1), natančneje 139. člen, ki določa naslednje in iz katerega je razvidno, pod katerimi pogoji se izpustijo ali prekrijejo zadnja tri mesta klicanih telefonskih številk.
Citat:
Predvidevamo, da se vaša vprašanje nanaša na situacijo, ko je naročnik potrošnik, kar pomeni, da na zahtevo naročnika operater izda razčlenjeni račun pri čemer mu klicanih številk ni treba prikriti – operater torej v teh primerih ne krši določb 139. člena ZEKom-1. Navedeno se po mnenju Pooblaščenca nanaša tudi na dohodne klice, ki jih prejme naročnik, ki je potrošnik.

V izogiba nesporazumom Pooblaščenec dodatno pojasnjuje, da določbe, ki se nanašajo na izpuščanje ali prekrivanje zadnjih treh mest klicanih telefonskih številk niso namenjene naročnikom kot fizičnim osebam oziroma kot potrošnikom, temveč se nanašajo predvsem na situacije, kjer bi delodajalci želeli nadzirati komunikacije zaposlenih v smislu, kdo od zaposlenih je kdaj koga klical in ne z namenom preverjanja pravilnosti obračuna. Razčlenjeni račun, katerega namen je preverjanje pravilnosti obračunavanja klicev, ni namenjen nadzorovanju komunikacij zaposlenih, izjemi iz 1. in 3. točke 4. odstavka 139. člena pa rešujeta situacije, ko bi zakrivanje številk onemogočilo preverjanje pravilnosti obračunavanja klicev. Navedeno je razvidno tudi iz obrazložitve 139. člena iz gradiva ob sprejemu ZEKom-1 (glej str. 251):
http://imss.dz-rs.si/imis/4b3098a98cbcdb7fb285.pdf
Tako, da predlagam, da Telekom Slovenije pošlje vprašanje svojim pravnikom in neha skrivati številke ker očitno to več ni potrebno.

Nazadnje uredil mnheia : 03.09.2014 ob 11:42.
Odgovorite s citatom
Staro 03.09.2014, 17:09
Pripravnik

Čisto offtopic na uradu informacijske pooblaščenke jih je za pohvalit, si res vzamejo čas za napisat podrobne odg.

ps
bom pa prodajal kup drugih lisergamidov, ki so v slo legalni
Odgovorite s citatom
Staro 03.09.2014, 17:10
Deflektor Uporabnik Deflektor ni prijavljen
Uporabnik
Član od: Jun 2007
Sporočila: 580

Lepo si se potrudil Telekom, vaš odgovor?
Odgovorite s citatom
Odgovori

Značke
klicel, mojtelekom, seznam

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Podobne teme
Tema Avtor teme Forum Odgovori Zadnje sporočilo
Seznam klicev uporabniško ime SiOL telefonija 1 27.05.2009 16:30
Karl May - seznam knjig (timeline) MIKO Kultura in literarni kotiček 5 29.04.2009 07:44
Seznam klicanih številk mare2 O storitvah 6 03.01.2009 19:20
Nova verzija VLC-ja 0.9.6 in spremenjen seznam predvajanja?! kikus20 SiOL TV 7 28.11.2008 18:11
Vse pripombe in ostalo Goody Pripombe in komentarji 579 25.10.2006 14:06

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 02:28.