Nazaj   Siol.net forumi > Storitve Telekoma Slovenije > SiOL TV

SiOL TV Pripombe, predlogi in vprašanja o SiOL TV, BOX, programskih shemah, kanalih, interaktivnih aplikacijah, videotekah.

Odgovori

Orodja za teme
Staro 02.09.2014, 14:57
rock Uporabnik rock ni prijavljen
Mojster
Prikazne slike uporabnika/ce rock
Član od: Apr 2003
Sporočila: 4.780
Privzeto Re: hd programi

niti ne, če prav vprašaš
je pa odvisno kake volje je "komar"

kakšno pa imaš konfiguracijo PC-ja?
Morda mu malo zmanjkuje. Ti sicer HD vsebine z diska predvaja tekoče.
Kar se multicasta tiče se zadeve rešuje z različnimi verzijami knjižnic. Komar tam kar precejkrat napiše probaj starejši VLC. In kot skrbniku mu verjetno ni ravno povšeči vsakemu novemu naročniku odgovarjati enako. Sicer pa le sporoči tu ali tam če ti bo zadeva delala. Ker, če ne "gre več čez" me ne vidijo na optiki.

@Tine1
Tudi tu so najobsežnejše teme posvečene težavam.
Staro 02.09.2014, 16:11
kibtu Uporabnik kibtu ni prijavljen
Novinec
Član od: Sep 2007
Sporočila: 67

REŠIL ZADEVO s HD na Multicast tv!!!

Navedel bom vrstni red, kaj sem naredil. Ne vem pa, kaj od tega je krivo in kaj nima vpliva. Se mi ne da zdaj klikat vseh variant.

1. posodobil sem VLC
2. v Multicast greš na možnosti >> nastavitve >> razno (zgoraj zavihek)
2.1. izhodni video modul dal na "directx"
2.2. dal kljukico pri DXVA
3. reset programa

Nisem strokovnjak na tem področju in se opravičujem, če sem kakšno traparijo tukaj napisal. Ampak meni deeeelllaaaaa!!!!! Ha ha ha!

Imam pa mini pc ION 330 ASRock. To je bolj švoh in kar nekaj let stara mašinca. Ampak, ej, meni dela vse.

Moram priznat, da sem res malo presenečen, da je meni uspelo to zrihtat v par minutah, ko sem se zadeve lotil, pa se na te stvari ne spoznam. Na forumih pa se ta tema melje celo večnost in toliko besed ... pa nič. Vsi pišejo o tem, kako bi morale mašine imeti vsaj 2,8 G nevemčesa ... (moja ziher nima).

Upam, da bom komu s tem pomagal.
Odgovorite s citatom
Staro 05.09.2014, 22:16
zeleniboki Uporabnik zeleniboki ni prijavljen
Novinec
Član od: Mar 2013
Sporočila: 59

Pozdravljeni, na pogodbi za siol imamo, tako kot verjetno mnogi, napisano, da nam zagotavljajo za 4tv-je. Sedaj pa me zanima kaj to konkretno pomeni ? 4x sd, ali 2 x hd + 2xsd ? Do sedaj ni bilo problema, ker smo imeli na siolu samo dve televiziji, sedaj pa bomo priključili še dve, kateri sta bili do sedaj na kabelsko pri lokalnem operaterju in se nam zdi brezveze še tam plačevati 18.5 € za kabelsko, če lahk mamo vse 4 na siolu. Komunikatorja pa tudi že imamo 2 doma, saj smo pred dobra pol leta presedlali na boxa, tako sta nam sagema ostala.
No uglavnem, da ne dolgovezim, me zanima konkretno za te 4 tv, ki nam pripadajo kako je to mišljeno glede razporeditve hd/sd ? renutno imamo sinhronizacijo 15.7mb kar je pri dveh tv-jih dovolj, pri 4 pa praktično 1hd/3sd več že teško + nekaj malega še internet požere. želja je, da bi se lahko gledalo v hd na 2 tvjih. Paket je top trio 15/1 (več baje n šlo) s mega hd dodatkom.

Nazadnje uredil zeleniboki : 05.09.2014 ob 22:36.
Odgovorite s citatom
Staro 05.09.2014, 22:37
goran1111 Uporabnik goran1111 ni prijavljen
Uporabnik
Član od: Mar 2007
Sporočila: 962

Citat:
Objavil-a zeleniboki Prikaži sporočila
Pozdravljeni, na pogodbi za siol imamo, tako kot verjetno mnogi, napisano, da nam zagotavljajo za 4tv-je. Sedaj pa me zanima kaj to konkretno pomeni ? 4x sd, ali 2 x hd + 2xsd ? Do sedaj ni bilo problema, ker smo imeli na siolu samo dve televiziji, sedaj pa bomo priključili še dve, kateri sta bili do sedaj na kabelsko pri lokalnem operaterju in se nam zdi brezveze še tam plačevati 18.5 € za kabelsko, če lahk mamo vse 4 na siolu. Komunikatorja pa tudi že imamo 2 doma, saj smo pred dobra pol leta presedlali na boxa, tako sta nam sagema ostala.
No uglavnem, da ne dolgovezim, me zanima konkretno za te 4 tv, ki nam pripadajo kako je to mišljeno glede razporeditve hd/sd ? renutno imamo sinhronizacijo 15.7mb kar je pri dveh tv-jih dovolj, pri 4 pa praktično 1hd/3sd več že teško. Se pa, kolikor je možno gleda v hd na nekje 2 tvjih. Paket je top trio 15/1 (več baje n šlo) s mega hd dodatkom.
Za HD program računaj 5,5 Mb podatkov, za SD pa 2,8 Mb. Po tej računici so 4 SDji 11,2 Mb, 3 SDji in 1 HD je 13,9 Mb, 2 SDja in 2 HDja pa 16,6 Mb. Tako, da boš moral paziti, da neboš vklapljal 2 HDjev hkrati. Seveda, če vse 4 televizije delajo. Po moje so 4 zagotovljene televizije v pogodbi pač 4 televizije. Brez HD...
Odgovorite s citatom
Staro 05.09.2014, 23:04
080 Tehnična pomoč Uporabnik 080 Tehnična pomoč ni prijavljen
Svetovalec za tehnična vprašanja
Prikazne slike uporabnika/ce 080 Tehnična pomoč
Član od: Sep 2008
Sporočila: 6.508

Citat:
Objavil-a zeleniboki Prikaži sporočila
No uglavnem, da ne dolgovezim, me zanima konkretno za te 4 tv, ki nam pripadajo kako je to mišljeno glede razporeditve hd/sd ? renutno imamo sinhronizacijo 15.7mb kar je pri dveh tv-jih dovolj, pri 4 pa praktično 1hd/3sd več že teško + nekaj malega še internet požere. želja je, da bi se lahko gledalo v hd na 2 tvjih. Paket je top trio 15/1 (več baje n šlo) s mega hd dodatkom.
Hm... predlagam, da mi zaupaš uporabniško ime na ZS, nastavil ti bom vse linijske atribute za delovanje štirih televizij (če še niso). Tako boš lahko opravil test preden se odločiš za nakup novih BOX - ev, ter se prepričal da vse dela bp.

Lp Jernej
Staro 05.09.2014, 23:37
zeleniboki Uporabnik zeleniboki ni prijavljen
Novinec
Član od: Mar 2013
Sporočila: 59

Citat:
Objavil-a 080 Tehnična pomoč Prikaži sporočila
Hm... predlagam, da mi zaupaš uporabniško ime na ZS, nastavil ti bom vse linijske atribute za delovanje štirih televizij (če še niso). Tako boš lahko opravil test preden se odločiš za nakup novih BOX - ev, ter se prepričal da vse dela bp.

Lp Jernej

Boxe že imamo in jih uporabljamo na 2 televizijah, na drugih 2 je še zaenkrat kabelska, bomo pa ta 2 priklopili na sagema, katera pa tudi že imamo doma, saj sta nam ostala od prej, kot sem dejal pred cca. pol leta smo šli iz starega tria na top trio vzeli 2 boxa, sagema pa smo shranili v omaro, sedaj pa bi jih uporabili, saj se nam zdi brez veze plačevati še extra za kabelsko(drugi operater) če to ni potrebno. Bomo pa še druga 2 tv-ja priklopili, čez kakšen teden, saj so trenutno starši na dopustu, oni pa so nosilci kabelske, no saj se ne mudi. Tako, da tudi nemorem stestirati, kako bo delovalo na 4 tv, saj sta trenutno priključena samo 2.
Za 4 kanale linijo kolikor vem že imamo vključeno in trenutmo, ko sta vezana na siol 2 tv-ja lahko spremljš oba hkrati v hd, tako da 4x sd bi šlo. Ubistvu pa me bolj zanima če bo možno gledati 2hd + 2 sd hkrati
Vam bom pa poslal up ime na zs da preverite.

hvala

Nazadnje uredil zeleniboki : 05.09.2014 ob 23:44.
Odgovorite s citatom
Staro 07.09.2014, 10:41
sulicar Uporabnik sulicar ni prijavljen
Novinec
Član od: Aug 2012
Sporočila: 29

Mi pa imamo optiko in mi je zadnjič gospa rekla da lahko priklopimo 8 TV,kako je to izvedljivo,če pa imam 4izhode na modemu?
Odgovorite s citatom
Staro 07.09.2014, 10:51
rock Uporabnik rock ni prijavljen
Mojster
Prikazne slike uporabnika/ce rock
Član od: Apr 2003
Sporočila: 4.780

s stikalom razširiš št. priključnih mest
če boš kupoval ne vzemi najcenejšega ker zna zabavati
Staro 07.09.2014, 10:52
krepki Uporabnik krepki ni prijavljen
Mojster
Član od: Jan 2006
Sporočila: 2.552

Kupiš switch in lahko uporabiš na modemu samo en izhod.
https://www.mimovrste.com/mrezna-opr...D%5B%5D=SWITCH
Odgovorite s citatom
Staro 07.09.2014, 11:55
cveto Uporabnik cveto ni prijavljen
Mojster
Član od: Jan 2010
Naslov: Žalec
Sporočila: 3.056

Citat:
Objavil-a sulicar Prikaži sporočila
Mi pa imamo optiko in mi je zadnjič gospa rekla da lahko priklopimo 8 TV,kako je to izvedljivo,če pa imam 4izhode na modemu?
Kolikor je meni znano je to mišljeno malo drugače. Odpreš lahko do osem tv kanalov,kjer pa moraš upoštevati da lahko box porabi dva kanala.

Tako da v praksi je to bolj mišljeno kot brezhibno delovanje štirih televizorjev.

lp
Odgovorite s citatom
Odgovori

Značke
programi

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Podobne teme
Tema Avtor teme Forum Odgovori Zadnje sporočilo
Kabelska TV - analogni programi mepa SiOL TV 14 24.01.2012 15:26
Slovenski programi! Kiowa SiOL TV 1 07.10.2010 18:09
Pink programi na SiOL TV krepki SiOL TV 64 05.10.2010 09:20
Tv programi problem AndreJ17 SiOL TV 0 06.07.2009 20:22
Siol TV mpeg2 določeni programi ne delujejo več rahonet SiOL TV 1 29.05.2009 06:09

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 17:49.