Nazaj   Siol.net forumi > Multimediji > Računalništvo in internet

Računalništvo in internet internet, hardware, software ...

Orodja za teme
Staro 05.12.2007, 22:44
sax Uporabnik sax ni prijavljen
Novinec
Član od: Sep 2002
Sporočila: 12
Privzeto Kateri prenosnik za 1KEUR in kdaj kupiti?

Kupujem prenosnik za cca 1000EUR, pa me zanima kaj mi svetujete?
Nekaj v stilu 17', Intel Core 2 Duo, RAM 2G , vsaj 160G HD, ATI ločena grafika.
Zanima me tudi ali se splača kupiti pred božičnimi prazniki, med božičnimi prazniki ali po njih? Pravijo, da neumni kupujejo med božičnimi prazniki?

lp SaX
Staro 05.12.2007, 23:12
amadej Uporabnik amadej ni prijavljen
Pripravnik
Prikazne slike uporabnika/ce amadej
Član od: Apr 2006
Naslov: Over river Mura moving cake =)
Sporočila: 276
Privzeto Re: Kateri prenosnik za 1KEUR in kdaj kupiti?

po mojem je po praznikih bolje zaradi razprodaje starih zalog...vsja tako mi je svetoval prodajalec v big bangu
Staro 06.12.2007, 07:20
Blednik Uporabnik Blednik ni prijavljen
Pripravnik
Član od: Feb 2006
Naslov: Hrastnik
Sporočila: 137

Sem kupil Acer Aspire 5920g, pa sem zaenkrat zadovoljen. Samo formatirat ga je bilo treba, ker je bil okužen z visto.
Staro 06.12.2007, 08:13
nejc Uporabnik nejc ni prijavljen
Mojster
Prikazne slike uporabnika/ce nejc
Član od: Dec 2004
Sporočila: 3.060

@sax: Ko Blednik ravno omenja Visto. Če misliš na prenosnik namestiti Xpje, potem kupi FREE DOS varjanto. Je cenejša od različice z prednameščeno Visto.
Staro 06.12.2007, 12:30
Novinec

Ja seveda ne mislim obdržati Viste (XP-ji so zaenkrat še zakon), sam malo je težko dobiti brez prednaložene Viste, oz. se dobijo samo nekateri modeli.
Staro 06.12.2007, 13:22
biz Uporabnik biz ni prijavljen
Uporabnik
Prikazne slike uporabnika/ce biz
Član od: Nov 2006
Naslov: SLO
Sporočila: 1.337

Citat:
Objavil-a sax Prikaži sporočila
Ja seveda ne mislim obdržati Viste (XP-ji so zaenkrat še zakon), sam malo je težko dobiti brez prednaložene Viste, oz. se dobijo samo nekateri modeli.
Če že nisi freak in želiš imeti vedno najnovejše, je najbolje vedno počakati na CEBIT ker potem "starejše" modele prodajajo po nižjih cenah tako lahko prihraniš tudi do 200€. Drugače pa spremljaj cene, zna se zgoditi da med prazniki naletiš na super ponudbo (praznjenje skladišče, pred inventuro) vsekakor pa ti predlagam vzeti HP-ja, Toshibo ali Sony-ja, pogojno še Acer so najbolj zanesljivi, je pa to vedno stvar okusa.

Obiščite tudi http://biz1.blog.siol.net/
Staro 06.12.2007, 14:13
nejc Uporabnik nejc ni prijavljen
Mojster
Prikazne slike uporabnika/ce nejc
Član od: Dec 2004
Sporočila: 3.060

Citat:
Objavil-a sax Prikaži sporočila
V firmi smo za več ljudi v zadnjih 2 mesecih vezli HP Compaq 6720s FREE DOS. Cena je med 700 in 800 eurov, driverje za Xp so tudi že objavili(pred dvema mesecoma jih še ni bilo). Če bi kupoval notebooka za lastno uporabo, bi si kupil model s freedos. Zakaj bpa bi plačeval licenco(niti ne poceni) za nekaj, kar bom takoj zavrgel?
Staro 07.12.2007, 07:32
Novinec

Full hvala za nasvete!
Zanima me pa še ali izbrati 15/15,4'' ali 17''. Vem da je 17'' bol požrešen glede baterije, ampak bom občasno pogledal tudi kak film in ali vzeti bright screen ali ne?
Kako je pa kaj z nakupi v tujini (Avstrija, Italij, Hrvaška)?
Kakšne so kaj vaše izkušnje?
Staro 07.12.2007, 08:22
dzuko Uporabnik dzuko ni prijavljen
Moderator
Član od: Apr 2003
Sporočila: 7.888

Jaz imam 15'4" in skoz gledam na prenosniku filme..zaslon je ponavadi še malo prevelik, ker ga moram čist na konc nog porint, da ti ni treba glave premikat ko bereš podnapise..
Staro 07.12.2007, 08:28
dzuko Uporabnik dzuko ni prijavljen
Moderator
Član od: Apr 2003
Sporočila: 7.888

Citat:
Objavil-a biz Prikaži sporočila
Če že nisi freak in želiš imeti vedno najnovejše, je najbolje vedno počakati na CEBIT ker potem "starejše" modele prodajajo po nižjih cenah tako lahko prihraniš tudi do 200€. Drugače pa spremljaj cene, zna se zgoditi da med prazniki naletiš na super ponudbo (praznjenje skladišče, pred inventuro) vsekakor pa ti predlagam vzeti HP-ja, Toshibo ali Sony-ja, pogojno še Acer so najbolj zanesljivi, je pa to vedno stvar okusa.
Acer ponuja za svojo ceno pomoje največ, izvedba pa ni pol moškega organa vredna..zaslon mi je razpadel po dobrem letu (enostavno je plastika razpadla na stikih kjer se odpira pa zapira - so priznali kot reklamacijo)...leva tipka na "miški" je nehala delat po pol leta, čeprav jo redko uporabljam..adapter dela pa ne dela.morš kable prav obrnit...usb vhodi, utp vhod in vhod za polnilec so čist razmahani..pa tam kjer roke držiš na prenosniku se je cela zgornja plast zdrgnila in zgleda spolirana..

Moj naslednji prenosnik bo Dell ali HP...

Značke
1keur, kateri, kupiti, prenosnik

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 23:24.