Nazaj   Siol.net forumi > Družba > Potovanja

Potovanja potovanja, izleti, nasveti, potopisi ...

Orodja za teme
Staro 29.08.2006, 06:11
UrbyBiser Uporabnik UrbyBiser ni prijavljen
Uporabnik
Član od: Jan 2004
Sporočila: 676
Privzeto

nimam pojma kaka je cena, ker nisem kupoval.... sem pa bral da so kar cenejši!
Staro 30.08.2006, 01:28
petersnice Uporabnik petersnice ni prijavljen
Novinec
Član od: Aug 2006
Sporočila: 3
Privzeto Re: Tajski otoki

Stranski efekti lariama so ponavadi bolj psihološke narave - depresija, zmeda ipd. s čimer pa sam nisem imel težav. Da bom na potovanju depresiven? Na letalu nazaj že, sicer pa bolj težko. Več o lariamu: www.netdoctor.co.uk/medicines/100001462.html
Antimalariki so ponavadi res cenejši v krajih z malarijo, a si jih vseeno raje priskrbim doma, sploh pa jih je treba začeti jemati že pred odhodom. Ponavadi grem po lariam v Italijo (ker mi je blizu) - imajo ga skoraj v vsaki lekarni, vendar pa ga nočejo izdajo brez recepta, zato prej stopite do svojega zdravnika. Slovenski recept je v Italiji OK.

Nazadnje uredil petersnice : 30.08.2006 ob 13:15.
Staro 05.09.2007, 10:41
NAT Uporabnik NAT ni prijavljen
Novinec
Član od: Jun 2005
Sporočila: 4
Red face Indonezija

Zanima me, če ima kdo izkušnje z Indonezijo - konkretno Bali, Lombok v decembru.
Imeli smo namen iti tja v sredini decembra, pa me skrbi monsunsko obdobje. Kakšne izkušnje s tem?
Staro 25.10.2007, 08:46
jjj Uporabnik jjj ni prijavljen
Novinec
Član od: Mar 2007
Sporočila: 5
Privzeto Tajska

Pozdravljeni!

V drugi polovici januarja ali pa prvi polovici februarja se odpravljam na Tajsko.
Dobrodošle bi bile kakršnekoli informacije in izkušnje tistih, ki ste že bili. (kaj vzeti seboj kar se oblačil tiče, koliko denarja potrebulem za 3 tedne - prenočišča in hotili že plačani, kako je s hrano, varnost.....)

Hvala.
Staro 10.11.2007, 09:50
Uporabnik
Privzeto Re: Tajska, tajski otoki, Kambodža, Laos

hej, kaj prenočišča si si že tu uredil/la....
kakorkoli, jaz grem marca spet tja in glede na to da sem lani porabil približno 600€ pričakujem da jih bom letos malo več (na mesec seveda) računam nekje 800€ ampak to bo šlo predvsem na račun alkohola pa čaganja.......

glede hrane je tak da če ješ na ulici je poceni recimo 50 thb obrok, v restavracijah je očutno dražje sploh zahodna hrana.

Z oblačili je tak da če nisi kaj ekstra velik al pa malo obilnejši jih dobiš za zelo mali denar in ponavadi je kar dobra kvaliteta.
jaz predlagam da ne jemlješ preveč zraven, ker konec koncev majo tam tudi pralnice ki ti operejo stvari za mali denar in hitro.
Jaz osebno sem se počutil varnega.....

smem vprašat kak zgleda tvoj načrt potovanja glede na to da maš nočišča že plačana?

ker drugače je na tajskem to popolnoma nepotrebno ker so hostli na vsakem koraku, bungalovi na otokih so tudi na tone in če prideš tja maš možnost ogleda sobe in kopalnice pa če ti ni všeč pač greš naprej.....

LP
Staro 12.11.2007, 00:02
misswho Uporabnik misswho ni prijavljen
Novinec
Prikazne slike uporabnika/ce misswho
Član od: Jan 2007
Sporočila: 89

Citat:
Objavil-a UrbyBiser Prikaži sporočila
hej, kaj prenočišča si si že tu uredil/la....
kakorkoli, jaz grem marca spet tja in glede na to da sem lani porabil približno 600€ pričakujem da jih bom letos malo več (na mesec seveda) računam nekje 800€ ampak to bo šlo predvsem na račun alkohola pa čaganja.......
A lahko samo poveš, na katerih otokih si bil? Pa še nekaj me zanima: a je res, da je voda zelo plitka? Kako je pa glede hrane na ulicah...a prevladuje morska hrana? Mal me skrbi, ker mi morska hrana ne diši...

Pa hvala za odgovore!
Staro 12.11.2007, 07:15
Uporabnik

bil sem na vzhodni strani: koh samui, koh pha ngan, ko tao in še pol v obmorskem mestecu hua hin, ki je vsaj meni izredno všeč. Pri plažah je tak da je treba ugotovit kdaj je katera plaža lepa.... ker ene so včasih res izredni plitve, to pa iše v lonely planetu. meni je blo to sicer vseeno, ker mi je ponavadi en dan plaže čist dovolj, je pa na otokih dovolj drugih stvari ki te zaposlijo in zabavajo.
hrana na ulici je raznovrstna, karkoli ti srce poželi. od navadne "goveje" juhe z noodli, do pekočih juh, preko morske hrane, perutnine do govodeine in svinjine, pa če ti še to ne paše najdeš tudi ščurke in razne bube :D

v glavnem vse in zelo dobro, uporabljajo pa dost zelenjave in seveda riža.
Staro 19.11.2007, 19:53
mravlja Uporabnik mravlja ni prijavljen
Pripravnik
Član od: Nov 2007
Sporočila: 185
Privzeto Bali

Naslednje poletje odhajava na Bali, a je že kdo bil in kaj je pomembno vedeti. Hvala
Staro 26.12.2007, 13:36
Mighty Uporabnik Mighty ni prijavljen
Uporabnik
Prikazne slike uporabnika/ce Mighty
Član od: Jun 2005
Naslov: Tamo daleko
Sporočila: 910
Privzeto Re: Tajska, tajski otoki, Kambodža, Laos, Indonezija

eko drug konec januarja pičimo za 3 tedne na tajsko. plan je sledeč: najprej dan mogoče 2 v BKK nato na sever in čang maj. treking in par dni bo minilo (verjetn v totalu že teden ). nato pot proti jugu. v planu je nočni vlak - spalnik. verjetno potem odprava proti ko samuju (eni ga zaradi prevelike turističnosti odsvetujejo?) in ostanek preživeti na morju. ker sva 2 para in 2 zabave željna študiram,da bi parčka nekaj časa preživela na sosednjih bolj umirjenih otočkih. nato povratek v bkk in zadnje par dni preživeti tam. ženske šoping do onemoglosti mi pa pivo in striptiz

zanima me kaj predlagate za prevoz razen letala - vlak ali bus?
no nekdo je pisal za cote pri njih -sam sem dosti večji in težji od njih (190cm, kg hmmm) bo problem kaj nabavit? namen imamo vzeti zlo mal s seboj in vse dol nabavit -da ne bom pol v eni majčki skoz okol skako

kako se vam zdi naš plan - tisti ki ste že bili dol? je ko samui res portorož? potem gremo raje na drug otok.

lp
Staro 30.07.2008, 12:20
brabrabranc Uporabnik brabrabranc ni prijavljen
Pripravnik
Član od: Jul 2006
Sporočila: 186
Privzeto Nakupovanje tehnike na Tajskem

Odpravljam se na daljše potovanje po Tajski in želim to obdobje izkoristiti tudi za kakšen šoping. Ker berem, da je tehnika občutno cenejša kot pri nas, me zanima, kako bi zadeve 'spravil' v slovenijo.
V mislih imam tehniko, kot je mobilni telefon, laptop, pobožne želje so tut kakšen TV ali dva. Mobi in laptop lahko s sabo nosim, bolj me zanima kako je s transportom kakšnega večjega paketa (carinjenje? je kakšna varka, izkušnje, itd)?

Lp,
brane

Značke
indonezija, kambodža, laos, otoki, tajska, tajski

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 19:25.