Nazaj   Siol.net forumi > Aktualno > Evropska unija

Evropska unija vaše mnenje o EU, o vstopu Slovenije ...

Orodja za teme
Staro 14.09.2006, 21:51
slehernik Uporabnik slehernik ni prijavljen
Uporabnik
Član od: Nov 2005
Sporočila: 504
Privzeto Re: Euro valuta.

Citat:
Objavil-a Nincha II.
Joj, sej tako al tako nikol ni vsem prav.
Meni je pac vsec. Ce me bo kdo vprasal, kdo je to na kovancu, mu bom pa z veseljem razlozila.
Bo še vedno grd. Saj dokler ga niso tudi zares kovali, je še šlo. Zdaj pa je shrljivo... :D Slika3Mb

Citat:
Si videl ostale evro kovance, kako "originalni" so?
Videl.
Ni jim treba biti originalni. So pa predvsem naši 'originalni', edini smo sledili italijanskemu konceptu različnih kovancev. Vendar Italijan je hotel ponazoriti bogastvo italijanske umetniške dediščine, Slovenec pa? Nobene rdeče niti, ne grafičnega koncepta, ne državnih simbolov. Ima morda še kdo tako raznorodne podobe? Misliš, da jih ne bi mogli imeti, da ne bi zmogli tolikšne 'originalnosti'?

Kaj pa drugi kanditati za evro?
Estonija
Latvija
Litva
Malta
Slovaška
Staro 14.09.2006, 22:03
Nincha II. Uporabnik Nincha II. ni prijavljen
Uporabnik
Prikazne slike uporabnika/ce Nincha II.
Član od: Dec 2005
Naslov: Köln (schäl Sick)
Sporočila: 1.669

Citat:
Objavil-a slehernik
Bo še vedno grd. Saj dokler ga niso tudi zares kovali, je še šlo. Zdaj pa je shrljivo... :D Slika3Mb

Videl.
Ni jim treba biti originalni. So pa predvsem naši 'originalni', edini smo sledili italijanskemu konceptu različnih kovancev. Vendar Italijan je hotel ponazoriti bogastvo italijanske umetniške dediščine, Slovenec pa? Nobene rdeče niti, ne grafičnega koncepta, ne državnih simbolov. Ima morda še kdo tako raznorodne podobe? Misliš, da jih ne bi mogli imeti, da ne bi zmogli tolikšne 'originalnosti'?

Kaj pa drugi kanditati za evro?
Estonija
Latvija
Litva
Malta
Slovaška
Meni je se vedno vsec, ne glede na to, koliko slik bos se objavil. Vem, kako so videti nasi bodoci evro kovanci. Tebi niso vsec, meni so. Amen. Pac razlicni okusi.

Aja, si videl nemske kovance?
Oni imajo tut vec razlicnih. Imajo hrastov list, brandenburska vrata, in orla.
Skratka, simbole nemstva. Meni se zdijo njihove podobe na kovancih primerne in "raznorodne", kot ti pravis.
Staro 14.09.2006, 22:03
Uporabnik

Citat:
Objavil-a kekez
Evrskih kovancev je že zdaj ene 20 vrst (od prav toliko držav).
Ne vem, zakaj bi morali obstajati manjši kovanci od 1 centa? Menda se še ta po večini držav opušča (največja izjema je Nemčija). Kaj pa dobiš za 1 cent?
Več vijakov na primer.

Kovance za 1 cent in 2 centa so odpravili samo na Finskem v prvem tednu obtoka, ker so zračunali, da so stroški zaradi vrst pri blagajnah zaradi privajanja na novo valuto večji od (protiinflacijskih) koristi malih apoenov.

Tehnično gledano obstajajo kovanci, manjši od 1 centa, ampak nimajo evrske imenske vrednosti. Vse valute, ki jih je nadomestil evro, so namreč dejansko postale evro. Tako so njihovi kovanci uradno nekakšni 'podkratniki' evra, izraženi z drugačno imensko vrednostjo. Recimo, med 1999 in 2002 so bili v Nemčiji v obtoku kovanci za en pfennig (0,5 centa), ki je bil dejansko zgolj drugo ime za že tedaj edino obstoječo valuto, evro. In še zdaj veljajo. Tako bo tudi s tolarjem 1. januarja.
Staro 14.09.2006, 22:29
kekez Uporabnik kekez ni prijavljen
Mojster
Prikazne slike uporabnika/ce kekez
Član od: Oct 2004
Sporočila: 3.612

Meni je edino žal, da so taki analfabeti delali naše kovance.
Kovanec za 50 centov ima namreč kar dve slovnični napaki. Na njem piše: Oj Triglav moj dom.
Pravilno je: Oj, Triglav, moj dom

Nazadnje uredil kekez : 14.09.2006 ob 22:31.
Staro 14.09.2006, 22:32
Uporabnik

Citat:
Objavil-a Nincha II.
Meni je se vedno vsec, ne glede na to, koliko slik bos se objavil.
Zakaj bi objavil več kot eno?
Citat:
Vem, kako so videti nasi bodoci evro kovanci.
Večkrat ljudje gledajo zgolj neke sicer dobre risbe, zdaj pa so kovance tudi že kovali. In so nekateri videti 'samosvoji'.

Citat:
Tebi niso vsec, meni so.
Nasprotno. Meni so vnaprej najlepši, ker so slovenski. Bi pa lahko bili lepši ...

Citat:
Aja, si videl nemske kovance?
Oni imajo tut vec razlicnih. Imajo hrastov list, brandenburska vrata, in orla.
Skratka, simbole nemstva. Meni se zdijo njihove podobe na kovancih primerne in "raznorodne", kot ti pravis.
Simbol nemškega naroda, nemške enotnosti in nemške suverenosti vsak v svoji seriji (po 3 serije motivov je mdr. izbrala večina držav)? Vsebinsko in grafično domišljeno ter državotvorno. Zelo primerno, zelo NEraznorodno.
Staro 17.09.2006, 14:24
kopron Uporabnik kopron ni prijavljen
Pripravnik
Prikazne slike uporabnika/ce kopron
Član od: Jun 2006
Sporočila: 472

Evropa tudi ropa . Brez imena Božjega je vseskupaj bolj žalost, in ni prave prihodnosti .
Staro 27.09.2006, 10:48
Jelengar Uporabnik Jelengar ni prijavljen
Banned
Prikazne slike uporabnika/ce Jelengar
Član od: Feb 2005
Sporočila: 2.234

Citat:
Objavil-a kekez
Sicer je pa evro prav malo vreden. Za eno našo enoto (jurja ) moraš dati kar 4 evre. :D
Ze ze, ampak za 4 € moras dati 958 tolarjev.
Staro 28.09.2006, 09:59
Rusy Uporabnik Rusy ni prijavljen
Mojster
Član od: May 2006
Naslov: Postojna
Sporočila: 2.232
Wink Re: Euro valuta.

jst sam povem tole da od evrov bojo vsaj vredni kovanci ane ti naši tolarji ki maš preveč po žepu pa nič vredno pa malo pomislite kok bi moral met sloveskih kovancev to mislim tolar za jurja mislim to je lepi šop kovancev a v evrih pa sam 4.17€ to pa skoraj nič v primerjavi z tolarji ki moreš ment kr veliko kovancev. Tko se mi zdi fajn da se uvede evro.. po drugi strani me je pa strah za kok bodo šle cene hrane in ostalega... Tko to je moje mnenje o evru..
Staro 28.09.2006, 10:13
kekez Uporabnik kekez ni prijavljen
Mojster
Prikazne slike uporabnika/ce kekez
Član od: Oct 2004
Sporočila: 3.612

A niso tolarski kovanci vredni približno enako?
Jaz imem v denarnici kar nekaj tolarskih kovancev po 500 SIT (~2 evra), 100 SIT (~pol evra), 50 SIT ...
Res, da ekvivalent za 1 evro ne obstaja.

Res je tudi, da pri evrih ni manjših od 2,4 SIT in še tisti so redki.
(Tudi pri nas so kučani že izginili iz obtoka)
1 kučan je 50 stotinov Zakaj? Ker je velika podobnost, je majhen, siv in nič vreden. :D
Staro 28.09.2006, 10:30
D' Andre Uporabnik D' Andre ni prijavljen
Uporabnik
Član od: Dec 2005
Sporočila: 677

Komaj čakam, da bodo zaokrožali cene... Artikel, ki sedaj košta recimo 1.72 evra, bo potem kar naenkrat 1.99 in podobne fore... Bodo plače tudi zaokrožili navzgor?

Značke
evroforija, evru, razmišljanja, vsa

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Podobne teme
Tema Avtor teme Forum Odgovori Zadnje sporočilo
€ kalkulator in evro Mowgli Slovenija 48 24.12.2006 20:38

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 20:28.