Nazaj   Siol.net forumi > Aktualno > Gospodarstvo

Gospodarstvo podjetništvo, gospodarstvo, borza, finance, denar...

Orodja za teme
Staro 31.07.2007, 10:24
Kahla Uporabnik Kahla ni prijavljen
Mojster
Prikazne slike uporabnika/ce Kahla
Član od: Sep 2003
Naslov: District 01
Sporočila: 4.582
Privzeto Re: vrnitev plačila za telefonski priključek

Si se morda oglasil kaj na UE? Kolikor je meni znano, obstajajo neki poimenski seznami, ki visijo na oglasnih deskah po UE. Vem, da je šel moj oče tja pogledat. In če si na seznamu, se mi zdi, da je do konca avgusta (oz. do nekega datuma, ki je tam naveden) potrebno oddati vlogo za vračilo denarja za vlaganje v telekomunikacijsko omrežje. Žal pa ne vem natančno, za katero obdobje velja to. Mi smo, se spomnim, telefon takrat dobili v začetku l. 1990, se pravi, da smo financirali pred tem letom. Lahko pa malo pobrskam, če najdem kaj več. Upam, da sem vsaj malo pomagala.

Morda pa najdeš še kaj tule

Nazadnje uredil Kahla : 31.07.2007 ob 10:28.
Staro 04.08.2007, 19:03
šurda Uporabnik šurda ni prijavljen
Novinec
Član od: Nov 2004
Sporočila: 19

prosim te če lahko pogledaš.sem iz okolice kranja. krajevna skupnost šenčur.
lp sašo
Staro 04.08.2007, 21:06
Kahla Uporabnik Kahla ni prijavljen
Mojster
Prikazne slike uporabnika/ce Kahla
Član od: Sep 2003
Naslov: District 01
Sporočila: 4.582

Hja tole boš moral iti na svojo UE sam pogledat, ker je te sezname možno dobiti/videti samo na glasnih deskah.
Staro 20.08.2007, 14:19
Sergent Uporabnik Sergent ni prijavljen
Novinec
Prikazne slike uporabnika/ce Sergent
Član od: Jan 2007
Naslov: Francija
Sporočila: 44
Privzeto Taxi

Pozdravljeni,
mene pa zanima od A do Ž kako postati taxist oz. samostojni taxist? Ali mi lahko kdo obrazloži?
Hvala.

LP
Staro 20.08.2007, 21:35
Arc Uporabnik Arc ni prijavljen
Pripravnik
Prikazne slike uporabnika/ce Arc
Član od: Mar 2005
Sporočila: 467
Privzeto Re: Taxi

Sicer ne poznam zelo tega področja, ampak sam bi najprej prebral Zakon o prevozih v cestnem prometu http://www.uradni-list.si/1/ulonline...131&dhid=86228:

3. člen
1. »avtotaksi prevoz« je prevoz enega potnika ali povezane skupine potnikov z motornim vozilom, ki ima poleg voznikovega sedeža največ osem sedežev in ki se v celoti opravi po enem naročilu za eno plačilo prevoznine;

56. člen (avtotaksi)
(1) Avtotaksi prevozi se opravljajo na podlagi dovoljenja, ki ga izda občina ali več občin skupaj, če je taka obveznost uvedena s predpisom take občine oziroma občin. Avtotaksi prevoznik ne sme prevzemati potnikov v občini, v kateri nima veljavnega dovoljenja, če je občina uvedla dovoljenja za avtotaksi prevoze, lahko pa jih vanjo prepelje.
(2) Dovoljenje izda pristojni organ občine podjetju, ki izpolnjuje naslednja pogoja:
– ima veljavno licenco za avtotaksi prevoze,
– ima zaposlene voznike, ki poznajo območje samoupravne lokalne skupnosti, če je tak pogoj določen v predpisu samoupravne lokalne skupnosti.
(3) Občine ne smejo omejevati števila izdanih dovoljenj za avtotaksi prevoze, jih vezati na pogoj, da avtotaksi prevoznik ne opravlja teh prevozov v drugi samoupravni lokalni skupnosti ali na pogoj sedeža oziroma stalnega prebivališča v samoupravni lokalni skupnosti ali na katere koli druge diskriminacijske oziroma omejevalne pogoje.
(4) V občinah, ki niso uvedle dovoljenja za avtotaksi prevoze, se ti prevozi opravljajo na podlagi licence za avtotaksi prevoze.
(5) Občine lahko predpišejo standarde kakovosti izvajanja storitev avtotaksi prevozov, pri čemer ne smejo določati takih standardov glede videza in opreme vozila, ki bi onemogočali, da avtotaksi prevoznik pridobi dovoljenje tudi v drugi občini. Občine lahko določijo tudi avtotaksi postajališča in skladno z zakonom tudi način njihove uporabe.

Kako pridobiš licenco piše v zakonu.

Toliko za začetek o teoriji. Praksa na ulici je pa najbrž še marsikaj drugega...
Staro 06.09.2007, 09:03
John2005 Uporabnik John2005 ni prijavljen
Novinec
Član od: Sep 2007
Sporočila: 4
Privzeto Podjetja

Živjo.

Ali obstaja kje na internetu ažuriran spisek mesečno ali pa recimo polletno na novo ustvarjenih podjetij v sloveniji ( s.p. in d.o.o. ). Ali se ga da pridobiti tudi iz kakega drugega vira?

Lp
Staro 06.09.2007, 09:05
pinky Uporabnik pinky ni prijavljen
VIP član
Prikazne slike uporabnika/ce pinky
Član od: Mar 2002
Naslov: v rožcah....
Sporočila: 107.037
Privzeto Re: Podjetja

v vsakem uradnem listu so vpisi po zakonu o gospodarskih družbah
Staro 06.09.2007, 09:40
John2005 Uporabnik John2005 ni prijavljen
Novinec
Sporočila: 4

To vem...ampak ali kje obstaja že kakšen izluščen seznam
Staro 27.09.2007, 10:12
banch80 Uporabnik banch80 ni prijavljen
Novinec
Sporočila: 1

Zanjima ali obstaja baza podjetji ki so na prodaj. Zanimajo me mala podjtja do 50 zaposlenih
Staro 01.10.2007, 11:11
bosky25 Uporabnik bosky25 ni prijavljen
Novinec
Član od: Oct 2007
Sporočila: 2
Privzeto Iskanje zaposlitve

Pozdravljeni!

Sem nov na vaših forumih. Zatorej mi oprostite za kakšno neumnost, ki jo še kot novopečeni uporabnik lahko zagrešim.

Pa k stvari! Pred časom sem dokončal študij, in zdaj vročično iščem službo. Net sem dobil šele pred kratkim (pač živim v nekih ruralnih predelih slovenije, kjer je moderna tehnologija širokopasovnega dostopa do neta le scanje proti vetru), zato vas naprošam, če mi lahko posredujete kakšne zaposlitvene strani!

Sam sem našel le dve:
http://www.idejnik.si

in tole od Zavoda RS za zaposlovanje (prijazna referentka mi je dala link).

lp,
Bošky

Značke
akontacija, aprila, borza, dogajanje, dohodnine, državah, izobraževanje, kratka, nakup, nalivki, naprodaj, nasveti, neto, nevladnem, obrt, placa, podjetniška, popoldanska, predavanja, prodaja, proizvodnja, sava, sektorju, seminar, študent, tretjih, ustanovitev, vprašanja, žganjem

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Podobne teme
Tema Avtor teme Forum Odgovori Zadnje sporočilo
vprašanja, nasveti,potopisi + opozorila za popotnike + iščem sopotnike ... Girl16 Potovanja 362 18.09.2016 20:51
kratka vprašanja, informacije ... Šumar Ostalo 69 04.09.2014 15:38
hitri nasveti, vprašanja, info ... Soleil Dom in družina 80 10.03.2011 02:30
Kratka vprašanja, info, seminarske, ankete ... veska Izobraževanje in šola 94 27.03.2007 13:43
Pravila & Pogosta vprašanja JohnnyEnglish Izobraževanje in šola 0 06.02.2005 01:04

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 13:01.