Nazaj   Siol.net forumi > Storitve Telekoma Slovenije > Tehnična pomoč

Tehnična pomoč za naročnike storitev...

Odgovori

Orodja za teme
Staro 10.01.2012, 08:49
afna1972 Uporabnik afna1972 ni prijavljen
Novinec
Član od: Aug 2010
Sporočila: 7
Privzeto innbox v50-u

pozdrav, zanima me uporaba innbox v50u.kaj pomenita gumba spredaj,če ga ugasnem desni tipki za izklop in ponovno prižgem se ne poveže, kaj je leva tipka,tudi zanimajo me priklopi zadaj,baje je neki utp priklop hitrejši,ostali pa hitrejši!!! prosim za pojasnila, še bolje sklikovni materijal...hvala.l.p
Odgovorite s citatom
Staro 10.01.2012, 09:08
mnheia Uporabnik mnheia ni prijavljen
Uporabnik
Prikazne slike uporabnika/ce mnheia
Član od: Nov 2011
Sporočila: 852
Privzeto Re: innbox v50-u

Lep pozdrav,

Leva tipka spredaj je za brezžični WPS. Desna tipka spredaj je za vklop in izklop naprave (power-cycling).

Na zadnji stran imaš možnost priklopa dsl, dveh telefonov, štiri 10/100 M porte in en GB port, ki je v lokalnem omrežju hitrejši. Tukaj je še priklop za FTTH (optiko) ter en USB port in priklop za električno omrežje.

Nazadnje uredil mnheia : 04.12.2014 ob 17:53.
Odgovorite s citatom
Staro 16.01.2012, 13:21
Sawyer Uporabnik Sawyer ni prijavljen
Mojster
Član od: Feb 2006
Sporočila: 2.093

tota siol oprema je bol tak tak, kot je vedno bila. Zdaj sem mogo modem resetirat da mi je ping nehal nabijati. tolko o tem.
Odgovorite s citatom
Staro 17.01.2012, 12:33
Uporabnik

Citat:
Objavil-a Sawyer Prikaži sporočila
tota siol oprema je bol tak tak, kot je vedno bila. Zdaj sem mogo modem resetirat da mi je ping nehal nabijati. tolko o tem.
Vprašaj kaj je bilo krivo, da si moral ponovno zagnati modem. Je pa res, da tudi sam opažam, da je zadnje čase se prepustnost omrežja zmanjšala. Tudi sam sem bil nekako prisiljen zmanjšati paket, da lahko storitve sploh uporabljam.
Odgovorite s citatom
Staro 17.01.2012, 13:42
Sawyer Uporabnik Sawyer ni prijavljen
Mojster
Član od: Feb 2006
Sporočila: 2.093

nevem kaj je bilo krivo, prpustnost vsekakor ne sej je bila 100%na , kvjčemo kvaliteta obdelave podatkov skozi siolovo opremo. se pa ni prvič zgodilo. Prvo sem mislo da je pac nedelja, a ko sem resetiro modem se je lepo vse normaliziralo na 2-3ms do siola iz maribora in zaenkrat se drzi stabilnost.

Nazadnje uredil Sawyer : 17.01.2012 ob 13:51.
Odgovorite s citatom
Staro 20.02.2012, 10:16
madpanter Uporabnik madpanter ni prijavljen
Novinec
Član od: Apr 2007
Sporočila: 29

Mah sam je res ta oprema bol tko tko, men so modem menjali po 7 dneh uporabe, ker wireless ni in ni hotel delat z B/G karticami N kartice delale b.p., zdej laptopi delajo mi pa na telefonu na vsakih 5min dol pade wireless za 5 sekund. Sem pa 100% prepričan da je problem samo v FW modema. Bi moral siol oz telekom mal na iskratel pritisnit da to poštimajo ne pa neko napol delujoče skropucalo dajo ven.
Odgovorite s citatom
Staro 20.02.2012, 10:38
Uporabnik

Citat:
Objavil-a madpanter Prikaži sporočila
Mah sam je res ta oprema bol tko tko, men so modem menjali po 7 dneh uporabe, ker wireless ni in ni hotel delat z B/G karticami N kartice delale b.p., zdej laptopi delajo mi pa na telefonu na vsakih 5min dol pade wireless za 5 sekund. Sem pa 100% prepričan da je problem samo v FW modema. Bi moral siol oz telekom mal na iskratel pritisnit da to poštimajo ne pa neko napol delujoče skropucalo dajo ven.
Pozdravljen,

Prosim posreduj svoje uporabniško ime na tehnično podporo ali vstopi v stik z njimi po telefonu in prosi, da preverijo in po potrebi nadgradijo modem.

Trenutno aktualna verzija je: 6.0.19-3.8

Ker imaš kot kaže veliko starejših naprav ti predlagam, da poizkusiš izključiti N način. Tako bo naprava delovala samo v načinu B/G. Tudi pri enkripciji preklopi na WPA za največjo kompatibilnost.

Nazadnje uredil mnheia : 20.02.2012 ob 10:41.
Odgovorite s citatom
Staro 20.02.2012, 12:15
Maverick Uporabnik Maverick ni prijavljen
Pripravnik
Član od: Oct 2005
Sporočila: 412

A se ti sodeč po odgovorih rekrutiraš za na 080 helpdesk ?

Sori nism si mogu pomagat, tako uradno nastopaš
Odgovorite s citatom
Staro 20.02.2012, 12:36
madpanter Uporabnik madpanter ni prijavljen
Novinec
Član od: Apr 2007
Sporočila: 29

Jaz sem stopil ze drugi ali tretji dan v stik za tehnično podporo in so zato mi prišli menjat modem. Smo probavali N isklopit pa potem nič več ni delalo preko wirelessa, pa kanale menjat, pa tisto frekvenco 2.4 in 5 ghz vse opcije in nič. Sedaj po menjavi vsaj laptopi relativno zadovoljivo delajo samo pri telefonu ga serje. Pač software na modemu je bolj tko tko spisan in so mi na 080 svetovali, da naj raj nabavim svoj router ker je ta njihov bol tko tko (škoda da sem takrat par dni nazaj šenkal bratu wrt54gl + tomato RAF). Bi blo boljš da so skopirali tomato source pa ga predalili malo če seveda modem bazira na broadcom chipsetu. Bom pa preveril doma katero verzijo imam gor trenutno.
Odgovorite s citatom
Staro 20.02.2012, 13:15
Uporabnik

Citat:
Objavil-a Maverick Prikaži sporočila
A se ti sodeč po odgovorih rekrutiraš za na 080 helpdesk ?

Sori nism si mogu pomagat, tako uradno nastopaš
Ne, preveč stresno delo =). Lahko pa kakšna ponudba pade - sem odprt za vse.

Citat:
Objavil-a madpanter Prikaži sporočila
Jaz sem stopil ze drugi ali tretji dan v stik za tehnično podporo in so zato mi prišli menjat modem. Smo probavali N isklopit pa potem nič več ni delalo preko wirelessa, pa kanale menjat, pa tisto frekvenco 2.4 in 5 ghz vse opcije in nič. Sedaj po menjavi vsaj laptopi relativno zadovoljivo delajo samo pri telefonu ga serje. Pač software na modemu je bolj tko tko spisan in so mi na 080 svetovali, da naj raj nabavim svoj router ker je ta njihov bol tko tko (škoda da sem takrat par dni nazaj šenkal bratu wrt54gl + tomato RAF). Bi blo boljš da so skopirali tomato source pa ga predalili malo če seveda modem bazira na broadcom chipsetu. Bom pa preveril doma katero verzijo imam gor trenutno.
Sicer imam tudi jaz ta modem in nisem še nikoli imel takšnih težav. Sicer vem, da je 40Mhz zanj preveč tako, da deluje samo na 20mhz. Frekfence med 2.4 in 5 Ghz pa tako nisi mogel spreminjati ker nima te možnosti.

Zdaj glede na to, da je modem novejše izdelave in da vsi vemo kako je včasih z compatibility je morda res najboljše če se odločiš za nakup kakšnega svojega usmerjevalnika. Ne pomeni pa to nujno, da ti bo tam delovalo.

Jaz bi ti morda še predlagal, da odstraniš enkripcijo (narediš odprto omrežje) pa boš videl kaj se bo dogajalo. Morda ker so starejše naprave jih moti samo to.

Preveri tudi ime, da nima več kot 8 znakov in kakšnih presledkov. To je bil včasih vzrok za veliko težav. Lahko morda zaupaš kateri telefon imaš, da preverim kaj podpira pa morda najdeva vzrok za težavo.

Nazadnje uredil mnheia : 20.02.2012 ob 13:26.
Odgovorite s citatom
Odgovori

Značke
innbox, v50u

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Podobne teme
Tema Avtor teme Forum Odgovori Zadnje sporočilo
Innbox V50U Home Gateway Sawyer Tehnična pomoč 4 17.12.2017 22:42
Innbox V50U Home Gateway Sawyer Tehnična pomoč 150 27.10.2014 14:41
Komunikacijski prehod INNBOX V50 MOBIKING O storitvah 20 30.09.2011 08:36

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 22:10.