Nazaj   Siol.net forumi > Storitve Telekoma Slovenije > Tehnična pomoč

Tehnična pomoč za naročnike storitev...

Odgovori

Orodja za teme
Staro 29.05.2013, 22:37
Veron Uporabnik Veron ni prijavljen
Uporabnik
Prikazne slike uporabnika/ce Veron
Član od: Jul 2006
Sporočila: 1.125
Privzeto Re: Siol modemi - kateri je najhitrejši

Še v starih časih ADSL2+ sem imel daleč najboljšo sinhronizacijo z Ganymade, vendar ta modem nima voip vmesnika
Odgovorite s citatom
Staro 30.05.2013, 00:21
povezava Uporabnik povezava ni prijavljen
Novinec
Član od: May 2013
Sporočila: 8

Evo, danes sem dobil modem Sinope 568+ R3 od kolega, ki je šel k drugemu operaterju. Zmontiral in sedaj povezava ponovno deluje tako kot je treba, kot sem navajen.

Gennet Oxygen se je resnično izkazal kot zelo slab modem. Tudi če se sinhronizira 9600/1024 kbit/s, pa od sebe naprej da le 6600/700 kbit/s. Torej ima slabo "propustnost". Ping, izmerjen preko speedtest.net je bil konstantno nad 40, okrog 45. Z Sinope-jem je Ping 35.
Tudi ta kolega, ki mi ga je dal, je potrdil, da je Gennet Oxygen precej slabši, da so ga tudi njemu "poturili", ampak je zahteval nazaj Sinope.

Ne vem zakaj dajejo te Gennet Oxygen modeme, bojim pa se, da so naredili neumnost in jih nakupili, sedaj pa se jih morajo najprej rešiti, predno bodo lahko dali normalnejše modeme.
Torej podobno, kot so vsiljevali ljudem ISDN zaradi opreme, ki so jo kupili in jo je bilo treba prodati. Ljudje pa niso bili zainteresirani.
Odgovorite s citatom
Staro 30.05.2013, 00:23
povezava Uporabnik povezava ni prijavljen
Novinec
Član od: May 2013
Sporočila: 8

Citat:
Objavil-a Veron Prikaži sporočila
Še v starih časih ADSL2+ sem imel daleč najboljšo sinhronizacijo z Ganymade, vendar ta modem nima voip vmesnika
Mi je to potrdil tudi Telekom tehnik (posredno preko kolega). Tako da bo najbrž držalo.
Odgovorite s citatom
Staro 05.06.2013, 18:00
Puky Uporabnik Puky ni prijavljen
Novinec
Član od: May 2006
Sporočila: 16

Citat:
Objavil-a tbc Prikaži sporočila
To da bi sam kupoval modem je totalna neumnost.Modemi so v vsakem primeru v lasti operaterja ki ga ob okvari tudi brezplačno zamenja.Če misliš da je problem le v modemu pokliči na 080 1000 in prosiš za zamenjavo za drug tip modema(sinope,zyxel)zaradi slabšega delovanja oxygena na tvoji liniji.Lahko pa omeniš da bi bil najbolj zadovoljen s sinope modemom in ko bo imel rajonski tehnik na zalogi ti ga zamenja.
LP
tbc jaz osebno že 5 mesecev prosim tehnike na 080 1000, tudi po elektronski pošti za zamenjavo modema, ker je s tem več kot očitno nekaj narobe. Včeraj sem si tudi jaz sposodil od kolega modem in je zadeva povsem druga, nobenih težav. Ponovno sem klical in jim razložil, da smo sprobal drug modem, kar je tudi sam tehnik opazil, da je bil res drug priklopljen vendar je takoj rekel, da nihče nebo menjaval modema dokler ta dela. Njim je važno, da se modem sinhronizira, če je pa potem linija zanič jih pa očitno ne briga. Dobesedno odkar sem prešel na VDSL imam težave in nikakor nočejo slišat za njih kaj šele, da bi jih rešili. Vedno raje najdejo nek izgovor, da je kriva ostala oprema uporabnika, kot so router, mrežna kartica in itd...
Odgovorite s citatom
Staro 05.06.2013, 18:51
tbc Uporabnik tbc ni prijavljen
Novinec
Član od: Apr 2012
Sporočila: 41

Kateri modem pa ti dela težave,s kakšnim si ga zamenjal glede na to da praviš da si na vdsl predvidevam da imaš proteus,če pa imaš vdsl2b pa imaš innbox.V primeru da si na vdsl(proteus)prosi za prestavitev na vdsl2b.Večina lokacij kjer je strai vdsl je tudi novi vdsl2b.

LP
Odgovorite s citatom
Staro 05.06.2013, 19:30
Novinec

imam INNBOX V50-U in popolnoma isti modem ima kolega in z njim ni bilo težav. Do Januarja letos sem bil dobrih 12 let na ADSLju in nikdar nisem imel takih problemov. Od Januarja dalje sem pa na VDSLju in že cele 5 mesecev jim težim, kličem zaradi težav in enostavno ne želijo nič slišat.
Odgovorite s citatom
Staro 05.06.2013, 20:34
rock Uporabnik rock ni prijavljen
Mojster
Prikazne slike uporabnika/ce rock
Član od: Apr 2003
Sporočila: 4.780

Citat:
Objavil-a Puky Prikaži sporočila
tbc jaz osebno že 5 mesecev prosim tehnike na 080 1000, tudi po elektronski pošti za zamenjavo modema, ker je s tem več kot očitno nekaj narobe. Včeraj sem si tudi jaz sposodil od kolega modem in je zadeva povsem druga, nobenih težav. Ponovno sem klical in jim razložil, da smo sprobal drug modem, kar je tudi sam tehnik opazil, da je bil res drug priklopljen vendar je takoj rekel, da nihče nebo menjaval modema dokler ta dela. Njim je važno, da se modem sinhronizira, če je pa potem linija zanič jih pa očitno ne briga. Dobesedno odkar sem prešel na VDSL imam težave in nikakor nočejo slišat za njih kaj šele, da bi jih rešili. Vedno raje najdejo nek izgovor, da je kriva ostala oprema uporabnika, kot so router, mrežna kartica in itd...
Zele bom pa zloben veliko bolj kot je prav amak glede na napisano verjamem da škatla ne počne kar bi morala.
Naj ga "strela sesuje".
Staro 06.06.2013, 15:15
tbc Uporabnik tbc ni prijavljen
Novinec
Član od: Apr 2012
Sporočila: 41

Na spodnji strani preveri katera verzija modema imaš(V 1.0,V2.0,V2.1) poleg napisa innbox.

LP
Odgovorite s citatom
Staro 06.06.2013, 19:50
AlienRex Uporabnik AlienRex ni prijavljen
Pripravnik
Prikazne slike uporabnika/ce AlienRex
Član od: Feb 2002
Naslov: Texas -> Mala Jerebika
Sporočila: 311

Citat:
Na spodnji strani preveri katera verzija modema imaš(V 1.0,V2.0,V2.1) poleg napisa innbox.

LP
Poleg zgoraj naštetih je lohka tudi V2.2 (ga imam sam na optiki).

Sicer pa je glavna cokla zame nedodelan FW

Isaac Asimov
Odgovorite s citatom
Staro 06.06.2013, 21:00
Novinec

Citat:

LP
verzija je V2.2. No danes sem dočakal klic od siola in smo dogovorjeni za nov modem
Odgovorite s citatom
Odgovori

Značke
kateri, modemi, najhitrejši, siol

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Podobne teme
Tema Avtor teme Forum Odgovori Zadnje sporočilo
Selitev SiOL Pošte na nov e-poštni sistem SiOL O storitvah 126 12.11.2013 15:28
NOKIA SIOL KOMUNIKATOR VoIP NASTAVITVE jrobic SiOL Komunikator 32 22.01.2011 22:53
Nove ponudbe in cene siol storitev MIKO O storitvah 109 13.06.2009 13:38

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 09:33.