Nazaj   Siol.net forumi > Storitve Telekoma Slovenije > SiOL TV

SiOL TV Pripombe, predlogi in vprašanja o SiOL TV, BOX, programskih shemah, kanalih, interaktivnih aplikacijah, videotekah.

Odgovori

Orodja za teme
Staro 12.11.2012, 18:19
s.m. Uporabnik s.m. ni prijavljen
Pripravnik
Prikazne slike uporabnika/ce s.m.
Član od: May 2011
Sporočila: 205
Privzeto Re: SIOL TV - Nedelovanje dolocenega programa

Spet ne dela SAGEM, spet ni slike.

Update:

Po uri in pol spet dela. Kaj vi res hočete ukinit SAGEMe.

Nazadnje uredil s.m. : 12.11.2012 ob 18:57.
Odgovorite s citatom
Staro 12.11.2012, 20:48
kažin Uporabnik kažin je trenutno prisoten
Pripravnik
Član od: Aug 2012
Sporočila: 363

Citat:
Objavil-a s.m. Prikaži sporočila

Update:

Še dobro da deluje meni za tiste 2 ure, ki ga gledam na dan..
ne jih niti na to spominjat, ker še takoj jih več ne prodajajo (moj je še izven garancije že nekaj mesecev).. če pa bodo naj mi dajo zastonj box
Odgovorite s citatom
Staro 12.11.2012, 22:05
rado77 Uporabnik rado77 ni prijavljen
Novinec
Član od: Sep 2007
Sporočila: 76

Na Palnet TV kocka oz. prekinja ogled nazaj.
Odgovorite s citatom
Staro 12.11.2012, 23:30
Pripravnik

Citat:
Objavil-a kažin Prikaži sporočila
Še dobro da deluje meni za tiste 2 ure, ki ga gledam na dan..
ne jih niti na to spominjat, ker še takoj jih več ne prodajajo (moj je še izven garancije že nekaj mesecev).. če pa bodo naj mi dajo zastonj box
Moj oče tega ne trpi, ko je gledal TV potem je k meni prišel spraševat če sem jaz kaj naredu da ni slike. Če bo šlo tko naprej bomo res morali h konkurenci, enkrat smo že skoraj šli pa so si premislili ker je to pač na očetovo ime in jaz tle nimam kaj praskat. Ampak glede tega da prejšnji teden ene 2 uri ni bilo mogoče gledat pa še danes... tko in tko Siol ima že tako slabo programsko shemo zdaj pa še to. Prav odganjajo naročnike, namesto da bi vse naredili da bi jih zadržali. naj delajo kaj hočejo ampak enkrat nam bo res prekipelo če se ne mislijo popravit. Kaj je zdaj meni it do Telemacha ki je 5 minut stran odprl poslovalnico in za isti denar dobim pri paketu mix: Mix L:
-Brezžični internet 20/2 (ni optika (tako piše v letaku))
-Razširjena TV shema (156 programov (+14 HD))
-2 TV komunikatorja (digitalna sprejemnika)
-D3GO
-Telefon osnovni paket
-Pink paket
-Wi-Fi

45.90+6 (Pink paket)=51,90 z DDV + stroški klicev.

Zdaj pa imamo:
-žični internet 10/1
-osnovni telefon
-Standard + Pink
-1 TV komunikator
Za 52€.

Samo ne plačujemo 52€ ker unovčujemo bonitetne točke in tako mamo ene 4€ popusta.

Ampak kot sem rekel dokler je vse to na očetovo ime ostajamo na Siolu, če bi bilo po moje bi že šli drugam. Tako dokler se moj oče ne odločidrugam za vsako večjo napako bom opozarjal Siol. Da ne omenjam , prejšnji teden je tudi internet, modem je kar avtomatsko izklopilo, zakaj? Nimam pojma . Kar se pa tiče garancije jaz pa sploh ne vem kje je moja in do kdaj valja, kod ve kje se to da pogledat?
Odgovorite s citatom
Staro 13.11.2012, 13:37
sladzan Uporabnik sladzan ni prijavljen
Pripravnik
Prikazne slike uporabnika/ce sladzan
Član od: Nov 2010
Naslov: Bela krajina
Sporočila: 279

Citat:

Update:

Nevem ali ti čakaš ,ko pride do napake al daš reset takoj?Najbolje takoj reset,ker če bi čakau,SE bi načakl ,da dela spet vse v normalno delovanje.
Meni dela sagem čist dobro.Je pa res ,da je treba mogoče malo prevečkrat vse skup resetirati.Najbolše je ,sem opazil,če enkrat pozno ponoči daš reset modem ,potem dlje časa zdrži(brez reseta) in ni treba po dnevi vseskup resetirati.
Sm pa manj kot 300m od centrale ,kar je tud +.

Odgovorite s citatom
Staro 13.11.2012, 15:52
cveto Uporabnik cveto ni prijavljen
Mojster
Član od: Jan 2010
Naslov: Žalec
Sporočila: 3.056

Ne poznam točno napake,ker tudi opis je tako,tako.

Dejstvo jepa tudi,da velika večina ljudi ni zdrava,če nonstop ne šari po raznoraznih nastavitvahin v bistvu sploh ne vedo kaj delajo.Morajo pa biti stvari pravilno nastavljene v modemu,potem če je še kakšen router vmes in pa omrežne kartice.Če je pa še kakšen ruckus vmes,so pa stvari še toliko bolj občutljive.
Ker kot pišeš imaš dobro linijo 10/1,in v liniji ni problem se pravi so nastavitve.
Še marsikdo ima sagema,pa to ne pomeni da ima vsak dan težave s tem.
Vsakemu kdaj kaj zablokira,a ne tako pogosto kot opisuješ ti.Pač resetiraš in to je to.Če se to zgodi vsake pol leta pač ni panike.
Tako da jaz ti svetujem da greš najprej pri sebi lepo po vrsti in pregledaš vse nastavitve.
Včasih zelo male spremembe nastavitev delajo čudeže.Včasih že sama inštalacija kakšnega programa rada spremeni kakšne nastavitve omrežne,modema.....
Lahko samo na modemu nastavitev video/trunk port....
l.p.
Odgovorite s citatom
Staro 13.11.2012, 15:54
Pripravnik

Citat:
Objavil-a sladzan Prikaži sporočila
Nevem ali ti čakaš ,ko pride do napake al daš reset takoj?Najbolje takoj reset,ker če bi čakau,SE bi načakl ,da dela spet vse v normalno delovanje.
Meni dela sagem čist dobro.Je pa res ,da je treba mogoče malo prevečkrat vse skup resetirati.Najbolše je ,sem opazil,če enkrat pozno ponoči daš reset modem ,potem dlje časa zdrži(brez reseta) in ni treba po dnevi vseskup resetirati.
Sm pa manj kot 300m od centrale ,kar je tud +.

Modem praktično nima napak, take napake se redko zgodijo, največji problem je SAGEM, Glede SAGEMa spet ni bilo slike spet so imeli motnje, ne vem kaj je s temi na Siolu, en čas nobene napake, vse dela kako mora drugič pa en dan ne mine ne da bi imeli nekakšne napake. Glede na to da so najdražji ponudnik internetnih storitev v Sloveniji, sem pričakoval več.

Nazadnje uredil s.m. : 13.11.2012 ob 16:09.
Odgovorite s citatom
Staro 13.11.2012, 15:59
Pripravnik

Citat:
Objavil-a cveto Prikaži sporočila
Ne poznam točno napake,ker tudi opis je tako,tako.

Dejstvo jepa tudi,da velika večina ljudi ni zdrava,če nonstop ne šari po raznoraznih nastavitvahin v bistvu sploh ne vedo kaj delajo.Morajo pa biti stvari pravilno nastavljene v modemu,potem če je še kakšen router vmes in pa omrežne kartice.Če je pa še kakšen ruckus vmes,so pa stvari še toliko bolj občutljive.
Ker kot pišeš imaš dobro linijo 10/1,in v liniji ni problem se pravi so nastavitve.
Še marsikdo ima sagema,pa to ne pomeni da ima vsak dan težave s tem.
Vsakemu kdaj kaj zablokira,a ne tako pogosto kot opisuješ ti.Pač resetiraš in to je to.Če se to zgodi vsake pol leta pač ni panike.
Tako da jaz ti svetujem da greš najprej pri sebi lepo po vrsti in pregledaš vse nastavitve.
Včasih zelo male spremembe nastavitev delajo čudeže.Včasih že sama inštalacija kakšnega programa rada spremeni kakšne nastavitve omrežne,modema.....
Lahko samo na modemu nastavitev video/trunk port....
l.p.
Sej to je to, če bi vsaj šaril po modemu, ampak odkar smo narihtali modem in to je takrat ko smo ga dobili nismo se ga niti dotaknili ampak pustimo modem na miru, ker modem ni težava, večji problem je SAGEM. No dobro razumel bi če bi bili ne vem kje bogu za hrbtom, ampak v centru Ljubljane, spet so danes imeli napake in spet smo ga morali resetirati in to 2x upam da ne bo kot je bilo enkrat ko 3 dni nismo mogli gledat TV.

Kar se tiče napake SAGEMA je to da se ga prižge in je samo črn ekran po 1x ali 2x resetiranju pride slika in spet dela kako mora, zdja ne vem mislijo imeti vsak dan napake, ali ker je bolj mrzlo vreme in vse jim gre v k***c zaradi nekakovostnih materialov.

Nazadnje uredil s.m. : 13.11.2012 ob 16:07.
Odgovorite s citatom
Staro 13.11.2012, 20:42
sladzan Uporabnik sladzan ni prijavljen
Pripravnik
Prikazne slike uporabnika/ce sladzan
Član od: Nov 2010
Naslov: Bela krajina
Sporočila: 279

Citat:
Sej to je to, če bi vsaj šaril po modemu, ampak odkar smo narihtali modem in to je takrat ko smo ga dobili nismo se ga niti dotaknili ampak pustimo modem na miru, ker modem ni težava, večji problem je SAGEM. No dobro razumel bi če bi bili ne vem kje bogu za hrbtom, ampak v centru Ljubljane, spet so danes imeli napake in spet smo ga morali resetirati in to 2x upam da ne bo kot je bilo enkrat ko 3 dni nismo mogli gledat TV.

Kar se tiče napake SAGEMA je to da se ga prižge in je samo črn ekran po 1x ali 2x resetiranju pride slika in spet dela kako mora, zdja ne vem mislijo imeti vsak dan napake, ali ker je bolj mrzlo vreme in vse jim gre v k***c zaradi nekakovostnih materialov.
Ja res je ,da je zgleda sigurno odvisno od vodov napeljanih in kakšna parica je vaša.
Jaz lahko povem,da mam novo parico in del voda,ki je star 3 mesce in manj in kratka razdalja do centrale(kot pri tebi) pa so še zmeraj morda prevečkrat motnje po mojem,ker pri meni je res teško,da dela vse lepo in prau ceu teden.Enkrat na teden skor sigurno moram resetirat vse.
"Če se to zgodi vsake pol leta pač ni panike."-če bi le bilo tako ,potem nebi niti "a" reku.Drugače je vse ok,jedino reset prevečkrat moram dat,kar tud fotra bedira in me sprašuje kaj delam spet,a vbistvu nič ne neradim in normalno sm na netu.Net dela super,bolje kot tv pri meni.
Me baš zanima kak modem imate v hiši-bloku.Morda je glih v njem vzrok in seveda tud v nastavitvah,ampak verjetno so ti tud od siola že vse naštimali kot je potrebno in naj bi delalo.

Pri vas bi pa bilo potrebno najti vzrok težave ,da sagem tako velilokrat ne dela kot bi morau in to ni seveda normalno,če ste še + blizu centrale.Morda,če "ste"na adsl greste iz adsl-a na VDSL, bi morda pomagalo(čene drugo ,dobiš ,če se ne motim nov modem)...nevem ,nisem glih specializiran zato.Če nisi že na vdsl.
Ali pa v najslabšem primeru menjat komunikator,ali vsaj probat drugega in gledat če se spet pojavljajo napake ,da sploh ne dela.
Svetujem ,da vedno napako tud prijaviš,saj se bojo bolj zavzeli,da se čimprej odstranijo vzrok napak in možno tudi zamenjali modem,če je sploh v njem napaka.

Pa še to.Večina folka skup z mano smo lah veseli,da sploh mamo svojo parico.Tisti kateri ste-so vezani na pcm-emx-e tisti vejo o čem govorim,pa ti nepomaga ,da je centrala tako blizu,da kamen vržeš do nje...če je pcm vmes.Sm meu optiko,vdsl,pcm-emx dolgo časa in zdej kako dela dela,glavno da je.Res pa je ,da ,če maš "vse" hočeš tud,da deluje, normalno in razumljivo kot beli dan.Konc koncu ,ko maš svojo linijo pa maš tud na izbiro kar hočeš imet.

Nazadnje uredil sladzan : 13.11.2012 ob 20:44. Vzrok: /
Odgovorite s citatom
Staro 14.11.2012, 20:25
Pripravnik

Rad bi se zahvalil Siolu ker spet ni delala TV.

Nazadnje uredil s.m. : 14.11.2012 ob 21:51.
Odgovorite s citatom
Odgovori

Značke
channel, dela, dolocenega, history, hrt, info, kabelski, nedelovanja, nedelovanje, pink, programa, siol, sip, spremljanjem, tedn, težava, tvzvok, že

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 18:52.