Nazaj   Siol.net forumi > Storitve Telekoma Slovenije > Tehnična pomoč

Tehnična pomoč za naročnike storitev...

Odgovori

Orodja za teme
Staro 31.08.2006, 13:19
zpz Uporabnik zpz ni prijavljen
Novinec
Član od: Jan 2006
Naslov: Ljubljana
Sporočila: 67
Question Vprašanja

Živjo

Kdaj bojo "Telefonske storitve", ki so sedaj dostopne le preko gesla na Moj SiOL -> Sporočanje -> Telefonske Storitve, dostopne tudi preko Moj SiOL -> Servis -> Telefonija, seveda brez vnovičnega pisanja up. imena in gesla? Pod obstoječo "Telefonijo" v Servisu, že nekaj časa ne morem spreminjati nastavitev...
Glede na to, da tudi druge "storitve" (popusti, itd...) zahtevajo up. ime in geslo, lahko tudi te daste pod "Moj SiOL".

Zakaj je na linku "POŠTA", preko katerega dostopamo do web vmesnika e-pošte, ne uporabi varna povezava (https://...), čeprav imam v nastavitvah označeno "Način prijave: varna prijava".

Kdaj/ali boste oz. ali mogoče že omogočate pošiljanje pošte preko protokola SMTP z uporabo up. imena in gesla. To me zanima zato, ker pogosto želim pošiljati mail preko OUtlook Express-a ko sem priklopljen preko GPRS-ja, pa mi ne dovoli relay-at maila, saj nisem v SiOL omrežju. S tem bi se identificiral, da sem dejansko SiOL uporabnik in bi lahko pošiljal maile kamorkoli (predvsem razni GMAIL-i so problematični).

Hvala za odgovore.

LP
ZPZ
Odgovorite s citatom
Staro 31.08.2006, 14:20
MrBoombastic Uporabnik MrBoombastic ni prijavljen
Pripravnik
Prikazne slike uporabnika/ce MrBoombastic
Član od: Apr 2006
Sporočila: 279
Privzeto Re: Vprašanja

Da ti odgovorim glede smtp zadeve. Vedno je treba kot ime strežnika za odhajajočo pošto (smtp) vpisati tisto ime, v katerem omrežju se trenutno nahajaš. Na primer, če hočeš poslati mail z voljinega maila in si povezan s siolovo povezavo, vpišeš ime siolovega strežnika za odhodno pošto (smtp) mail.siol.net
Staro 01.09.2006, 07:59
storz Uporabnik storz ni prijavljen
Svetovalec za tehnična vprašanja
Prikazne slike uporabnika/ce storz
Sporočila: 861

Citat:
Objavil-a zpz
....
Kdaj/ali boste oz. ali mogoče že omogočate pošiljanje pošte preko protokola SMTP z uporabo up. imena in gesla. To me zanima zato, ker pogosto želim pošiljati mail preko OUtlook Express-a ko sem priklopljen preko GPRS-ja, pa mi ne dovoli relay-at maila, saj nisem v SiOL omrežju. S tem bi se identificiral, da sem dejansko SiOL uporabnik in bi lahko pošiljal maile kamorkoli (predvsem razni GMAIL-i so problematični).

Hvala za odgovore.

LP
ZPZ
pošlji dopis pa bodo vklopili, samo potem je treba vedno vpisat usernam/geslo za smtp
Odgovorite s citatom
Staro 01.09.2006, 09:19
zpz Uporabnik zpz ni prijavljen
Novinec
Naslov: Ljubljana
Sporočila: 67

Bom poslal. Kakšna kontaktna oseba oz. področje, ali samo SiOL, pa bojo vedeli kako naprej?
Odgovorite s citatom
Staro 01.09.2006, 10:16
storz Uporabnik storz ni prijavljen
Svetovalec za tehnična vprašanja
Prikazne slike uporabnika/ce storz
Sporočila: 861

Citat:
Objavil-a zpz
Bom poslal. Kakšna kontaktna oseba oz. področje, ali samo SiOL, pa bojo vedeli kako naprej?
Siol d.o.o.
Tehnika - poštni administrator
Odgovorite s citatom
Odgovori

Značke
vprašanja

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 04:42.