Nazaj   Siol.net forumi > Multimediji > Računalništvo in internet

Računalništvo in internet internet, hardware, software ...

Orodja za teme
Staro 06.05.2012, 11:25
Mishoo Uporabnik Mishoo ni prijavljen
Novinec
Član od: May 2012
Sporočila: 5
Privzeto Prenosnik HP in windows

Lep pozdrav

Torej jaz sem si tukaj preko siola kupil prenosnik HP ProBook 4730s ki je bil z že naloženimi windows 7 home premium x64. Sedaj sem se odločil formatirat računalnik, in seveda ker nisem dobil zraven priloženega windows cd-ja sem downloadal windows 7 home premium SP1 x64 in ko sem formatiral računalnik in inštaliral te nove windowse ki sem jih downloadal in ko želim vpisati CD-key ki sem ga dobil zraven računalnika mi reče da cd-key ni veljaven!!
Kako to popravit in da bom spet imel licenčne windowse al je to za 1x uporabo al kak??

jaz sem že formatiral računalnik brez cd-keya...sedaj mi gnjavi da jih aktiviram ampak mi nikakor nena gre. pomoč dobrodošla.
Staro 06.05.2012, 12:02
mnheia Uporabnik mnheia ni prijavljen
Uporabnik
Prikazne slike uporabnika/ce mnheia
Član od: Nov 2011
Sporočila: 854
Privzeto Re: Prenosnik HP in windows

Če dobiš z nakupom računalnika naložen operacijski sistem je običajno na zadnji strani računalnika tudi licenčni ključ, ki ga lahko uporabiš za ponovno aktivacijo operacijskega sistema. Na tem ključu je napisan tudi operacijski sistem za katerega velja.

Priporočam ti, da iz spleta preneseš še Windows 7 Home Premium x64 brez že prednaloženega paketa SP1 in poizkusiš stvar aktivirati.

V kolikor ti tudi v tem primeru ta ključ ne deluje ti predlagam, da pokličeš Microsoft-ovo tehnično službo in boste prišli stvari do dna. Telefonska številka je +386 (0)1 5 846 100.

Nazadnje uredil mnheia : 06.05.2012 ob 12:14.
Staro 06.05.2012, 12:06
Novinec

Citat:
Objavil-a mnheia Prikaži sporočila
Če dobiš z nakupom računalnika naložen operacijski sistem je običajno na zadnji strani računalnika tudi licenčni ključ, ki ga lahko uporabiš za ponovno aktivacijo operacijskega sistema. Na tem ključu je napisan tudi operacijski sistem za katerega velja.

Priporočam ti, da iz spleta preneseš še Windows 7 Home Premium x64 brez že prednaloženega paketa SP1 in poizkusiš stvar aktivarati.

V kolikor ti tudi v tem primeru ta ključ ne deluje ti predlagam, da pokličeš Microsoft-ovo tehnično službo in boste prišli stvari do dna. Telefonska številka je +386 (0)1 5 846 100.
Em..jaz sem downloadal te windowse iz partisa. Je kakšna druga stran kje bi lahko dobil te windowse brez SP1 ??

sem pa tudi že gledal te številke ja od hp centra ampak na žalost danes ne delajo.
hvala za info.
Staro 06.05.2012, 12:09
Uporabnik

Praviloma je vseeno od kod preneseš dokler se verzija ujema s tisto, ki je na nalepki ne bi smel imeti težav. Če želiš lahko poizkusiš prenesti še od tukaj.

Prej sem še pozabil napisati, da je možno, da se je Windows že prevečkrat aktiviral s to licenco in ti zato javlja napako. V tem primeru pokličeš na zgornjo telefonsko številko in opravite aktivacijo po telefonu.
Staro 06.05.2012, 12:15
Novinec

Citat:
Objavil-a mnheia Prikaži sporočila
Praviloma je vseeno od kod preneseš dokler se verzija ujema s tisto, ki je na nalepki ne bi smel imeti težav. Če želiš lahko poizkusiš prenesti še od tukaj.

Prej sem še pozabil napisati, da je možno, da se je Windows že prevečkrat aktiviral s to licenco in ti zato javlja napako. V tem primeru pokličeš na zgornjo telefonsko številko in opravite aktivacijo po telefonu.
bom še probal te downloadati...čene pa sedaj sem prvič formatiral računalnik z tem cd-keyom...tak da bi moralo delat to...bom pa drugače ju3 jih poklical če tile novi windowsi nebojo delovali =)
Staro 06.05.2012, 12:16
Uporabnik

Poizkusi pa boš videl kaj se bo zgodilo - konec koncev nimaš kaj izgubiti. Če ne bo šlo se pa obrni kar direktno na Microsoft in boste prišli težavi do dna.

Sam nisem nikoli kupil kakšnega takšnega izdelka, da bi vedel kako in kaj je na stvari tako, da če želiš se morda poizkusiš obrniti še tukaj na tehnično službo, da ti povedo kako naprej.

Nazadnje uredil mnheia : 06.05.2012 ob 12:18.

Značke
prenosnik, windows

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Podobne teme
Tema Avtor teme Forum Odgovori Zadnje sporočilo
Prenosnik in garancijsko (ne)popravilo 54321 Računalništvo in internet 1 28.08.2011 09:53
Formatiranje in nalaganje xp Pablo Računalništvo in internet 9 31.10.2009 16:28
Problem pri Instalaciji Viste luky Računalništvo in internet 37 05.01.2009 05:30
tih, poceni in kakovosten prenosnik elephant Računalništvo in internet 4 13.07.2008 22:25
Bluetooth v Windows XP SP2 JohnnyEnglish Mobilna telefonija 0 07.02.2005 20:39

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 01:08.