Nazaj   Siol.net forumi > Aktualno > Slovenija

Slovenija aktualni politični dogodki v Sloveniji ...

Orodja za teme
Staro 06.12.2006, 12:07
anarchy Uporabnik anarchy ni prijavljen
Banned
Prikazne slike uporabnika/ce anarchy
Član od: Jan 2003
Naslov: anarchy
Sporočila: 5.502
Privzeto Re: Spletni goljufi še na delu: "Prek Klika so mi pobrali 700 tisočakov!"

Ma to bi mogla banka kriti te stroske zlorabe, ker ne zagotavblja boljse stopnje varnosti. Kako je lahko omogoceno, da ti kar tako spraznijo racun. Mogli bi imeti omejeno stevilo transakcij ali premika gotovine ter vpogled vseh nekdanjih stransakcij, ter stevilko ipja racunalnika preko katerega si se povezal, ter se kaksno stvar, da se tocno identificira kaksen racunalnik je hotu dostopiti na ta racun, ter prikazati vse poskuse vdora v ta racun, tako, da uporabnik sam vidi, ce mu je kdo kdaj poskusal vdreti v racun in da cimprej obvesti banko.

Imeti limit pod nulo pa je tudi neumno, jaz ga nocem imeti, ker nocem zapraviti, vec, kot pa mam na racunu, ce mi kdo vzame denar pod nulo, naj bo to kr strosek banke.
Staro 06.12.2006, 12:10
ereinion777 Uporabnik ereinion777 ni prijavljen
Novinec
Prikazne slike uporabnika/ce ereinion777
Član od: Dec 2005
Sporočila: 69
Privzeto Re: Spletni goljufi še na delu: "Prek Klika so mi pobrali 700 tisočakov!"

Citat:
Objavil-a anarchy
Ma to bi mogla banka kriti te stroske zlorabe, ker ne zagotavblja boljse stopnje varnosti. Kako je lahko omogoceno, da ti kar tako spraznijo racun. Mogli bi imeti omejeno stevilo transakcij ali premika gotovine ter vpogled vseh nekdanjih stransakcij, ter stevilko ipja racunalnika preko katerega si se povezal, ter se kaksno stvar, da se tocno identificira kaksen racunalnik je hotu dostopiti na ta racun, ter prikazati vse poskuse vdora v ta racun, tako, da uporabnik sam vidi, ce mu je kdo kdaj poskusal vdreti v racun in da cimprej obvesti banko.

Imeti limit pod nulo pa je tudi neumno, jaz ga nocem imeti, ker nocem zapraviti, vec, kot pa mam na racunu, ce mi kdo vzame denar pod nulo, naj bo to kr strosek banke.
Pred neumnostjo uporabnika se težko zaščitiš.
Staro 06.12.2006, 20:32
NaceM Uporabnik NaceM ni prijavljen
Uporabnik
Prikazne slike uporabnika/ce NaceM
Član od: Apr 2006
Sporočila: 980

Citat:
Objavil-a anarchy

Banki v tem primeru lahko očitaš samo zasoljene cene malo močnejše zaščite.. Pa nič drugega. Saj tudi doma si sam kriv, če ti vlomijo in vse odnesejo, če pa nisi imel protivlomnih vrat in alarma...

Tole z IP-ji in podobni heci.. Saj vsak ve, da se da marsikaj (če ne že skoraj vse) prikriti in skriti ali uporabiti identiteto koga drugega...
Staro 09.12.2006, 02:54
anarchy Uporabnik anarchy ni prijavljen
Banned
Prikazne slike uporabnika/ce anarchy
Član od: Jan 2003
Naslov: anarchy
Sporočila: 5.502

Citat:
Objavil-a NaceM
Banki v tem primeru lahko očitaš samo zasoljene cene malo močnejše zaščite.. Pa nič drugega. Saj tudi doma si sam kriv, če ti vlomijo in vse odnesejo, če pa nisi imel protivlomnih vrat in alarma...

Tole z IP-ji in podobni heci.. Saj vsak ve, da se da marsikaj (če ne že skoraj vse) prikriti in skriti ali uporabiti identiteto koga drugega...
Ja, ce imas doma skrit posebej denar v sefu za katerega ne vejo, ti ga ne bodo vzeli, ce pa na banki ni taksne opcije, da bi lahko denar nekako skriv v nek drugi sef ali drugi racun je pa kriva banka, ki je nesposobna te takole zascititi, nuditi boljso varnost in pa skriti denar na drugem racunu.
Staro 09.12.2006, 08:51
yamamoto Uporabnik yamamoto ni prijavljen
Mojster
Prikazne slike uporabnika/ce yamamoto
Član od: Feb 2005
Naslov: STO, cona B
Sporočila: 3.641

Meni ga država pobere kar od plače.
Tam verjetno ne obstaja noben varnostni ukrep?

Značke
delu, goljufi, spletni, še

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 06:12.