Nazaj   Siol.net forumi > Aktualno > Svet

Svet aktualni dogodki v svetu

Orodja za teme
Staro 22.09.2006, 06:50
FerdoX Uporabnik FerdoX ni prijavljen
Uporabnik
Član od: Jul 2005
Sporočila: 1.504
Privzeto Re: Kalifornija toži avtomobilsko industrijo !

Če se jaz ne motim ima Kalifornija zakon, ki dovoljuje prodajo avtomobilov le tistim znamkam, ki na določeno število avtomobilov na notranje izgorevanje (se mi zdi da na 10.000) izdelajo in PRODAJAJO tudi "zero emission" vozila, torej ali na električni ali kakšen drug pogon.
Staro 22.09.2006, 07:07
Balthazar Uporabnik Balthazar ni prijavljen
Pripravnik
Prikazne slike uporabnika/ce Balthazar
Član od: Dec 2005
Sporočila: 107

Pred leti so res sprejeli tak zakon, mislim pa, da ga zaradi slabe ponudbe in prodaje, ... niso več uveljavljali oz morali ukinit.
Staro 22.09.2006, 08:04
FerdoX Uporabnik FerdoX ni prijavljen
Uporabnik
Član od: Jul 2005
Sporočila: 1.504

MA vem da so imeli neke kolobocije okoli tega. So pa dejansko v kaliforniji prodali kar veliko električnih avtomobilčkov, seveda še zdaleč premalo za kakšno resno uporabo.
Staro 22.09.2006, 18:21
cactus Uporabnik cactus ni prijavljen
Banned
Prikazne slike uporabnika/ce cactus
Član od: Dec 2004
Naslov: McDowell Mountain Preserve
Sporočila: 271

Citat:
Objavil-a FerdoX
MA vem da so imeli neke kolobocije okoli tega. So pa dejansko v kaliforniji prodali kar veliko električnih avtomobilčkov, seveda še zdaleč premalo za kakšno resno uporabo.

Ha, Midterm Election.
Ampak nekaj koristi pa bo od tega, kot vse kaže.
Taplave stejts se ne morejo ravno borit zaradi vojne, so bl tiho kot ne, vseen pa bodo poizkusil nekaj "prodat" volivcem.

Na eni strani ekologija in bojazljivi napadi na okupacijo Iraka in nje posledice, na drugi pa cene bencina navzdol.
In Karl Rove je obljubil oktobrsko presenečenje....

Cirkus.....
Staro 22.09.2006, 20:14
maestro II. Uporabnik maestro II. ni prijavljen
Banned
Naslov: Ne povem
Sporočila: 2.547

Citat:
Objavil-a metamorf
Kot je napisal ata - niso proizvajalci avtomobilov krivi, če je bencin v Ameriki prepoceni. Naj rajši nabijejo davek na bencin (in z njim delno krijejo stroške zdravstvenega zavarovanja državljanov) - pri dragem bencinu se ne bo nihče več vozil z 10 metrskimi karjolami.
Tipična "filmska poteza"...
Davek na bencin v Ameriki že tako ali tako presega vse okvire in interese.
Staro 23.09.2006, 21:41
anarchy Uporabnik anarchy ni prijavljen
Banned
Prikazne slike uporabnika/ce anarchy
Član od: Jan 2003
Naslov: anarchy
Sporočila: 5.502

Citat:
Objavil-a Lintvern
BREAKING NEWS !

Od podjetij Kalifornija zahteva denarno odškodnino
Los Angeles - RTV SLO
Kalifornija je zaradi izpusta toplogrednih plinov vložila tožbo proti šestim velikim avtomobilskim družbam.
Ameriška zvezna država, ki jo vodi guverner Arnold Schwarzenegger, od General Motorsa, Toyote, Forda, Honde, Chryslerja in Nissana zahteva denarno odškodnino za škodo, ki jo njihova vozila povzročajo zdravju, gospodarstvu in okolju.
V pritožbi so oblasti, ki so tožbo vložile v imenu državljanov, zapisale, da je Kalifornija močno prizadeta zaradi vsesplošnega segrevanja: med drugim se je dvignila gladina morja, močno se je povečalo je onesnaženje v mestih.
Pred kratkim je Kalifornija napovedal tudi močno poostritev zakonodaje z namenom zmanjšanja posledic toplogrednih plinov.

Kalifornija kot prva ameriška zvezna država dela velike in pomemebne korake v zaščiti okolja. Foto: EPA

MA kaj so neumni, kaj gredo toziti, saj nismo prvega aprila ne. Tozit bi mogli posameznike, ki rabijo ta prevozna sredstva. In kaj pricakujejo od te tozbe? Ce bi bil odziv ta, da bi potem zaceli izdelovati letece avtomobile, ki letijo zastonj, ne bi imel nic proti, ce bodo mogli zdaj placati mastno odskodnino in zapreti firmo, imam zelo proti, saj se bodo izgubila delovna mesta in prevozna sredstva, torej, kako se bomo peljali delat?

Mi z naso pristonostjo in grob poseg v naravo sami povzrocimo taksno razliko v klimi, avti so samo izgovor.
Staro 23.09.2006, 21:42
Banned

Citat:
Objavil-a Pikado
Sicer ne vem kakšen avto ima sedaj Schwarz, verjetno jih ima več, vendar si je baje, tam nekje po zalivski vojni, kupil orginalni vojaški hummer...
Ja sem gledal neko oddajo in sem slisal, da mu je bil kao hammer ful vsec in, da ga je kupu, uno baje, da hudo pije.
Staro 23.09.2006, 22:58
ŽeŽo Uporabnik ŽeŽo ni prijavljen
Novinec
Prikazne slike uporabnika/ce ŽeŽo
Sporočila: 14

Citat:
Objavil-a anarchy
MA kaj so neumni, kaj gredo toziti, saj nismo prvega aprila ne. Tozit bi mogli posameznike, ki rabijo ta prevozna sredstva. In kaj pricakujejo od te tozbe? Ce bi bil odziv ta, da bi potem zaceli izdelovati letece avtomobile, ki letijo zastonj, ne bi imel nic proti, ce bodo mogli zdaj placati mastno odskodnino in zapreti firmo, imam zelo proti, saj se bodo izgubila delovna mesta in prevozna sredstva, torej, kako se bomo peljali delat?

Mi z naso pristonostjo in grob poseg v naravo sami povzrocimo taksno razliko v klimi, avti so samo izgovor.
praviš, da naj posameznike tožjo k prevozna sredstva uporabljajo in ne podjetij ki bodo sedaj "zaprli" svojo firmo, kar bo povzročilo izgubo kar lepega števila delovnih mest in navsezadnje tudi prevozna sredstva... čuj ti, ok bom tebe tožu za mastne denarčke in na koncu boš vseeno ostal brez svojga avtomobilčka k mnogo nas nima tolko cvenka, da bi postavl dobrga advokata seb v bran, pa nej se zmanjša število, že tko je več kot preveč pleha na cestah. To je to kar se tiče "zoom zoomov". Gremo naprej na delovna mesta... bo to pri nas? Če se to tam zgodi me niti ne gane. Raje se osredotočmo na pravilnosti v naši državi. V amerik se folk za brez veze pobija pa vsak dan preživiš nasmejan brez vednosti kaj se čez lužo dogaja tukaj se greš pa bunit, ker tožjo avtomobilsko industrijo, hvala bogu, mogoče bodo na trg dal avto z vsaj kolikor tok kulturno ceno.

Odgovor na tvoje vprašanje o tem kako se bomo peljali delat... je še polno drugih znamk tam zunaj tako da brezskrbi ne bo ti treba it na vlak, čeprov bi ti mogoče celo dobro delo. Dej bodi faca pa se enkrat pelj z vlakom, bova kdaj kšno debato usekala :P

ja pa še tvojo propombo bi malo kritiziral, avto kot izgovor, avti so še prvi in največji problem za moje pojme.

Sedaj pa lahko mirne duše komentirate dalje :D
Staro 25.09.2006, 17:08
Banned

Ma blesavo se mi zdi tozariti izdelovalca avtomobilov, ce misli toziti, naj tozi potem vse firme.

To tozarjenje lahko skoraj premirjamo z policaji, ko merijo hitrost vozil. C gres ti prehitro ali bodo tebe kaznovali ali izdelovalca vozil, ker so naredili prehiter avto? Poleg tega, pa zakaj lih tebe vstavi in zakaj ne unega pred tabo, pa se unega za tabo, z temi kaznimi in tozarjenjem se ne doseze nekih velikih pozitivnih ucinkov, prej kaksne negativne.
Staro 25.09.2006, 20:30
Medved Pu Uporabnik Medved Pu ni prijavljen
Uporabnik
Prikazne slike uporabnika/ce Medved Pu
Član od: Mar 2006
Sporočila: 1.213

Z avtom do šihta mam po AC 25 min, dvakrat bus, enkrat vlak, bi mi vzelo skoraj 2 uri..
Pri nas z zakoni stimuliramo suburbs(spalna naselja v krajih okoli LJ prinašajo davke od vsakega spalca), povezav do njih pa ne izboljšujemo, še slabšajo se!
Kamničan vozi do LJ nekajkrat počasneje kot 80 let nazaj.Ta proga kriči po modernizaciji..Smo latentni LA.
Frend, ki se vrača vsako leto domov v rodni LA se čudi njihovi mahnjenosti na SUVje in se rad vrača domov v skulirano SLO.
Zgradili so npr trzinsko štiripasovnico, kolesarska steza ob njej je bila included, pa so jo "pozabili" naredit.
Po stari cesti je bilo dovoljeno z biciklom, po novi nič več...
V času električnih mopedov bi bilo smiselno razmislit o usposabljanju takih povezav, izposoji akumulatorjev kar spotoma ob njih. Drug dan ga recimo polnega pobereš, če se ti ne da poganjat pedal ..
Sam sem, ko sem živel v Lj vsak dan do šihta naredil 20 km tja in nazaj, pa že takrat sem bil redek tič, ki si je upal slalomirati med plehom...

Značke
avtomobilsko, industrijo, kalifornija, toži

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 00:53.