Nazaj   Siol.net forumi > Zabava > Filmi

Filmi vse o filmih, DVD, video, kino ...

Orodja za teme
Staro 23.02.2007, 17:42
grantica Uporabnik grantica ni prijavljen
Uporabnik
Prikazne slike uporabnika/ce grantica
Član od: Sep 2004
Naslov: Downtown
Sporočila: 708
Privzeto Re: Oskarji 2007 & ostale nagrade

Citat:
Objavil-a castor Prikaži sporočila
pomojem, da ni dvoma
po mojem tudi... mene je ful navdušil....sem pa uspela prit do konca after the wedding in mislim, da so mi ti danci vedno bolj všeč (govorim o tipih) tega madsa sem videla že v open hearts in mi je vsakokrat dober...
film pa je tudi sicer dober, zanimiva zgodba, dobro posnet in všeč so mi tisti izredno kratki in nenadni skoki kadrov v preteklost... dobro podeljene glavnem vloge...zelo verodostojno odigrano.... v glavnem film za pogledat... ne preveč besedičenja ampak zelo s srcem narejen
Staro 24.02.2007, 12:45
iri Uporabnik iri ni prijavljen
Moderator
Prikazne slike uporabnika/ce iri
Član od: Mar 2004
Naslov: barrel of a gun
Sporočila: 14.338

Oskarji se bliiižaaaajoooo

Jst sem kandidate za kipec razvrstila kar od prvega proti zadnjemu glede na moje favorite ...

Najboljša moška glavna vloga:
Forest Whitaker (The Last King of Scotland)
Ryan Gosling (Half Nelson) & Peter O'Toole (Venus) - pri meni je neodločeno drugo mesto med njima
Leonardo DiCaprio (Blood Diamond)
Will Smith (The Pursuit of Happyness)

Najboljša ženska glavna vloga:
Helen Mirren (The Queen)
Meryl Streep (The Devil Wears Prada)
Kate Winslet (Little Children)
Penélope Cruz (Volver)

Nisem gledala Notes on a Scandal, tko da ne morem uvrstit Judi Dench. Sicer mi je pa Penelopa čisto brez veze nominirana in bi veliko raje namesto nje videla Maggie Gyllenhaal (SherryBaby).

Najboljša moška stranska vloga:
Alan Arkin (Little Miss Sunshine)
Jackie Earle Haley (Little Children)
Eddie Murphy (Dreamgirls)
Djimon Hounsou (Blood Diamond)
Mark Wahlberg (The Departed)

Ta kategorija mi je kar težka za določit kateri mi je bil najboljši, ker so mi bili vsi kul. Oskarja bosta pa dobila Murphy ali Arkin.

Najboljša ženska stranska vloga:
Adriana Barraza (Babel)
Jennifer Hudson (Dreamgirls)
Rinko Kikuchi (Babel)
Abigail Breslin (Little Miss Sunshine)

Nisem videla Notes on a Scandal, tako da Cate Blanchett ne morem uvrstit. Da bo oskarja v tej kategoriji verjetno dobila Hudsonova, pa tudi že vemo ...

Pri režiji in filmu pa ne bom razvrščala, ker jih sploh ne morem. Pri režiji so mi vsi izjemni, razen mogoče Frears, čeprav je tudi on dober, a je pustil manjši vtis. Oskarja itak privoščim Scorseseju, tako kot vsi drugi ...
Film je pa še težji, edini, ki nima možnosti, je pomoje The Queen. Iwo Jima je pač vojni film in je v japonščini + Eastwood že ima oskarja za naj film (Million Dollar Baby, Unforgiven), tko da ga bodo verjetno spustili, čeprav bi bilo fino prvič v zgodovini videti oskarja za tujejezični film v glavni kategoriji. The Departed se mi nekak ne zdi primeren za oskarja, tako da sem v bistvu med Little Miss Sunshine in Babel, kjer bo slednji verjetno zmagal. Ampak nikoli ne reci nikoli, vsi vemo, kaj se je lani zgodilo med Brokeback Mountain in Crash ...
Staro 24.02.2007, 15:06
prerok Uporabnik prerok ni prijavljen
Pripravnik
Član od: Jun 2006
Sporočila: 123

Glede na težavnost vlog Arkina in Murpheya bi rekel da se je Arkin sprehodil skozi
svojo vlogo in se mu ni bilo potrebno kaj preveč truditi

Po drugi strani je Eddie moral ne le peti in naštudirati koreografijo r&b legend
ampak tudi najti svojo temno plat. Scena kjer z enim pogledom zajame vso bolečino
in krivico, ki se mu dogaja preden vzame iglo je že vredna oskarja in je moment,
ki ga Arkin ne doseže v celotnem filmu skupaj.

sunshine je odličen film zaradi izjemnega scenarija, igra pa je pri vseh igralcih
sekundarnega pomena.
Staro 24.02.2007, 17:25
foco Uporabnik foco ni prijavljen
Novinec
Prikazne slike uporabnika/ce foco
Član od: Jan 2006
Sporočila: 58

No, tu so še moje napovedi!

film: mislim, da še nisem gledal oskarjev, ko bi bilo tako težko napovedati zmagovalca! Stavim na The Departed, ker se bo akademija verjetno hotela letos pošteno oddolžiti Marty-ju! Sicer je moj favorit Babel, vendar Mala miss lahko preseneti in tudi Clint ima nekaj možnosti, vendar kot je rekla iri, v tej kategoriji je že 2x zmagal. Edino veliko presenečenje zame bi bilo, če bi zmagala Kraljica.
režija: Marty, Marty in samo Marty!
izvirni scenarij: Little Miss Sunshin - El Laberinto del Fauno bi mogoče lahko posegel vmes, vendar pa je tuji film, kar mu precej zmanjša možnosti. Čeprav pa je res da so tuji filmi tu precej uspešni
prirejeni scenarij: The Departed (Notes on a Scandal nisem gledal, vendar dvomim, da ima šanse)
igralec: Forrest in nihče drug, čeprav mi je bil O'Toole izjemno všeč!
igralka: Helen Mirren
stranski igralec: Eddie Murphy (tudi zato ker je to najverjetneje prva in edina možnost, da mu akademija nekaj da, glede na njegovo dolgo in uspešno kariero, ki pa se res ne more pohvaliti z bog ve kako dobrimi vlogami)
stranska igralka: Jennifer Hudsn, vendar je, tko kot irina, tudi moja favoritka Barazza
animirani: cars
tuji: El Laberinto del Fauno
dokumentarni: videl sem samo tri, najbolj mi je všeč Deliver us from Evil, vendar pričakujem zmago Ala Gora, ker bo verjetno akademija hotela poudariti pomen reševanja našega planeta!
glasba: je možno, da bo Santaolalla dve leti zapored dobil oskarja???!
pesem: Listen, ker je precej forsirana in se veliko vrti, pa tud bilo bi precej hudo, če Dreamgirls v tej kategoriji ne bi slavil - moj favorit sicer "I need to wake up"
kamera: El Laberinto del Fauno
montaža: babel (če ne zmaga v glavni kategoriji bo sicer največji poraženec)

kaj več si ne bi upal napovedovati! sploh pa me zanima kako lahko večina članov akademije prepozna najboljše v kategorijah kot je npr: montaža zvoka!
Staro 25.02.2007, 01:14
Moderator

Citat:
Objavil-a prerok Prikaži sporočila
Glede na težavnost vlog Arkina in Murpheya bi rekel da se je Arkin sprehodil skozi
svojo vlogo in se mu ni bilo potrebno kaj preveč truditi

Po drugi strani je Eddie moral ne le peti in naštudirati koreografijo r&b legend
ampak tudi najti svojo temno plat. Scena kjer z enim pogledom zajame vso bolečino
in krivico, ki se mu dogaja preden vzame iglo je že vredna oskarja in je moment,
ki ga Arkin ne doseže v celotnem filmu skupaj.
Hja, Arkin je pač dostavil tisto, kar je vloga zahtevala od njega in isto je naredil Murphy. Koliko se je kdo potrudil za vlogo v bistvu ne moremo vedeti (kaj pa veš, mogoče je pa Arking čiiiiiiiisto drugačna osebnost, he he), ampak bistvo je, da se kategorija vseeno imenuje "najboljša igra", ne pa najboljše priprave na igro. Je pa res, da vsi vemo, kako Akademija ceni in nagrajuje na novo pridobljene talente in fizične spremembe (Kidmanica in njen nos, Charlize v pošastni izvedbi, Hoffman s totalno spremenjenim glasom ...). Potem se nam vsaj ni treba bati za Foresta, ker se je pač naučil svahilija za svojo vlogo. :D
No, kar pač hočem povedati je to, da to, kaj vse je moral nekdo naštudirati za vlogo, "kao" (!) ni merodajno, ker gre pač za izvedbo, ne za priprave.

Sicer pa tako ali tako menim, da bo oskarja v svoji kategoriji najverjetneje dobil Murphy. Moji zgornji izbori so bili pač narejeni po všečnosti meni, ne po tem kako mislim, da se bo zadeva odvila.
Staro 25.02.2007, 10:14
prerok Uporabnik prerok ni prijavljen
Pripravnik
Član od: Jun 2006
Sporočila: 123

dati oskarja Arkinu bo isto kot ga dat Palancu

tipa skoz igrata eno vlogo in sta imela srečo, da sta se pojavla v zabavnem filmu,
ki je malce bolj osvetlila to kar počneta

zame je to isto kot podelit oskarja Wiiliju za film Free Willy

glede priprav, naštudiranosti in vsega ostalega...
poanta je, da se to potem vidi na platnu, v igri, v povsem drugačnem karakterju kot smo ga vajeni

no ja, potem ga bojo pa dal Djimonu...
Staro 25.02.2007, 12:41
Moderator

ne, naj ga dajo potem vsaj Jackieju
ampak sej ga bodo skoraj zagotovo dali Murphyju.

Ej prerok, ti ki si bolj obveščen o tem filmu - sej vsi igralci v Dreamgirlsicah pojejo sami, a ne?
Staro 25.02.2007, 14:31
strašljivka Uporabnik strašljivka ni prijavljen
Banned
Prikazne slike uporabnika/ce strašljivka
Član od: Nov 2006
Sporočila: 711

ofcors. po mili vanili na upajo več fejkat

akhm. pravkar ujel zastave očetov...ali flags of band of brothers ?

Nazadnje uredil strašljivka : 25.02.2007 ob 17:24.
Staro 25.02.2007, 21:05
Filmfreak Uporabnik Filmfreak ni prijavljen
Novinec
Prikazne slike uporabnika/ce Filmfreak
Član od: Apr 2004
Sporočila: 36

Če letos ne bo dobil Marty, potem ne gledam oskarjev nikol več. Skratka zame favorit Scorsese, Forest Whitaker, helen Mirren, jeniffer Hudson, Eddie Murphy, scenarija: naša mala mis in dvojna igra, tuji film Panov labitint.
Staro 25.02.2007, 21:56
šnela Uporabnik šnela ni prijavljen
Veteran
Prikazne slike uporabnika/ce šnela
Član od: Jan 2005
Sporočila: 8.124

A se že kej s kufetom nalivamo?

Drugač pa predvsem navijam za to, da bojo Sanjske punce popušile. Sem pač nesramna. Z več ali manj ostalimi potencialnimi dobitniki se pa strinjam, edino men je bla Penelope RES všeč v Volverju ...

Značke
2007, nagrade, oskarji, ostale

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 09:50.