Nazaj   Siol.net forumi > Družba > Zdravje

Zdravje zdravo življenje, nasveti o zdravju, zdravnikih, hrani, rekreaciji, ....

Orodja za teme
Staro 09.12.2006, 15:41
Tanatie Uporabnik Tanatie ni prijavljen
Odvisnik
Prikazne slike uporabnika/ce Tanatie
Član od: Jan 2004
Naslov: vijolicasti svet
Sporočila: 9.006
Privzeto Re: Zasvojenost

mislim da to ni resitec...ce se ze ukinja stvari pol bi mogl ob tem ukinit se vse sorte junk fooda, ker ce ne bo otrok dobil junk fooda v soli ga bo pa kje drugje...to pa ves da se ne bo nikoli zgodilo...kot bi hotela ukiniti nafto...

baje je kajenje hujsa odvisnost (tezje je nehati kaditi) kot heroinska odvisnost...pac po mojem zato ker recimo pri heroinu (ali hrani) vzames svojo drogo recimo 3x, 5x na dan, pri kajenju pa prizges cigaret 20x do 40x na dan, nekateri tudi vec...kar pomeni da je psihicna odvisnost prav bolano mocna...prakticno nobene druge stvari ni ki bi jo naredil tolikokrat na dan kot kadilec prizge cigaret...res sicer ni fizicne krize ampak, kot sem ze prej napisal, se fizicno da prezivet, psihicna te pa na dolgi rok z***e...

p.s.
pravis da ne mors odrezat hrane...baje je neka zenska (mislim da iz kanade) ki ze 20 let ne je nic in zivi od svetlobe jst tega sicer niti za sekundo ne verjamem je pa kul storija in fajn tolazba za vse ki gladovno stavkajo baje da sicer na vsakih par mesecev poje koscek cokolade, ker pogresa mocne okuse in se vedno pije kavo (zaradi okusa)...nikjer pa ni pisalo, ce slucajno pije kake hranilne napitke, s katerimi bi se to dejansko dalo...sem mel sosolko, ki je mela neke probleme s crevesjem in ni smela 6 mesecev nic jesti, samo neke napitke je pila skos...

Of all the things I've lost, I miss my mind the most...

Life isn't about finding yourself, it's about creating yourself...
Staro 09.12.2006, 20:00
nattka Uporabnik nattka ni prijavljen
Uporabnik
Prikazne slike uporabnika/ce nattka
Član od: Sep 2004
Sporočila: 1.329

tanatie ... očitno se najino mnenje o zdravi prehrani razlikuje ...

osebno sem poskusila odgovoriti 15-letnemu fantu, brez da padem v filozoforanje ...
Staro 16.12.2006, 02:42
Tanatie Uporabnik Tanatie ni prijavljen
Odvisnik
Prikazne slike uporabnika/ce Tanatie
Član od: Jan 2004
Naslov: vijolicasti svet
Sporočila: 9.006

to itak da se razlikuje mnenje, sam glede na to da oba dopuscava moznost da bi imel drugi lahko tut prov, tko da se temu prav debata in je zdravo za dusevne izpade...

Of all the things I've lost, I miss my mind the most...

Life isn't about finding yourself, it's about creating yourself...
Staro 23.07.2007, 13:39
nadica Uporabnik nadica ni prijavljen
Novinec
Član od: Jul 2007
Sporočila: 2
Question Motnje hranjenja, zasvojen s hrano

živjo!
kot eno tistih, ki je že (uspešno) preživela eno takšnih hudih izkušenj me zanima, kako gledate na dekleta, ki so imela kakšno od prehranskih bolezni, pa so sedaj popolnoma normalna. sama bi se namreč nemalokrat najraje pogreznila v zemljo, če kdo izve zakaj me toliko časa ni bilo doma, v šoli...
Staro 23.07.2007, 13:45
markokov Uporabnik markokov ni prijavljen
Novinec
Član od: May 2006
Sporočila: 84
Privzeto Re: punce z motnjami hranjenja

Jaz čisto normalno gledam na to, saj bi lahko tudi mene to doletelo. No na srečo me ni!
Staro 23.07.2007, 13:47
spartan Uporabnik spartan ni prijavljen
Veteran
Prikazne slike uporabnika/ce spartan
Član od: Jul 2003
Sporočila: 5.589

Citat:
Objavil-a nadica Prikaži sporočila
živjo!
kot eno tistih, ki je že (uspešno) preživela eno takšnih hudih izkušenj me zanima, kako gledate na dekleta, ki so imela kakšno od prehranskih bolezni, pa so sedaj popolnoma normalna. sama bi se namreč nemalokrat najraje pogreznila v zemljo, če kdo izve zakaj me toliko časa ni bilo doma, v šoli...
hja.....vsi imamo probleme....takšne ali drugačne.

Tudi dobrim ljudem se zgodi kaj slabega. Pa nič zato....pusti slabo tam, kamor slabo spada; v preteklosti.
Staro 23.07.2007, 13:50
Kaja Uporabnik Kaja ni prijavljen
Mojster
Prikazne slike uporabnika/ce Kaja
Član od: Nov 2001
Naslov: Doma
Sporočila: 2.690

Citat:
Objavil-a nadica Prikaži sporočila
živjo!
In zakaj bi se obremenjevala s tem, kaj drugi mislijo o tem? Punca, ena moja znanka pravi: joške naprej, rit nazaj, glavo pokonci in gremo............važno, da si ti sama s sabo razčistila, zadeve rešila (zelo verjetno si ravno zaradi slabe samopodobe - do tega pa pride tudi zato, ker se obremenjuješ s tem, kaj drugi mislijo) padla v to. Verjemi mi, veliko teh ljudi, ki bi te lahko kao obsojalo, ima cel kup težav.............

Največkrat se pa itak izkaže, da ljudje, če jih odkrito poveš, kaj je bilo, to sprejmejo z razumevanjem in so celo zadovoljni, ko vidijo, da se o tem pogovarjaš čisto normalno (verjemi, govorim iz osebnih izkušenj, ker je tudi moja hčerka lani imela hude težave). Ne njej ne meni ni nerodno povedati, da je bila na psihijatriji, pa tudi ne vem, zakaj bi nama bi bilo nerodno. Saj, če nogo zlomiš, ti tudi zdravnik pomaga, ne? (tu je pač zlomljena duša).
Staro 23.07.2007, 14:01
spartan Uporabnik spartan ni prijavljen
Veteran
Prikazne slike uporabnika/ce spartan
Član od: Jul 2003
Sporočila: 5.589

Citat:
Objavil-a Kaja Prikaži sporočila
In zakaj bi se obremenjevala s tem, kaj drugi mislijo o tem? Punca, ena moja znanka pravi: joške naprej, rit nazaj, glavo pokonci in gremo............važno, da si ti sama s sabo razčistila, zadeve rešila (zelo verjetno si ravno zaradi slabe samopodobe - do tega pa pride tudi zato, ker se obremenjuješ s tem, kaj drugi mislijo) padla v to. Verjemi mi, veliko teh ljudi, ki bi te lahko kao obsojalo, ima cel kup težav.............

Največkrat se pa itak izkaže, da ljudje, če jih odkrito poveš, kaj je bilo, to sprejmejo z razumevanjem in so celo zadovoljni, ko vidijo, da se o tem pogovarjaš čisto normalno (verjemi, govorim iz osebnih izkušenj, ker je tudi moja hčerka lani imela hude težave). Ne njej ne meni ni nerodno povedati, da je bila na psihijatriji, pa tudi ne vem, zakaj bi nama bi bilo nerodno. Saj, če nogo zlomiš, ti tudi zdravnik pomaga, ne? (tu je pač zlomljena duša).
...zakaj bi pa sploh komu pravila, da je imela težave; to je preteklost.
Staro 23.07.2007, 16:31
Lencka Uporabnik Lencka ni prijavljen
Mojster
Prikazne slike uporabnika/ce Lencka
Član od: Nov 2006
Sporočila: 2.780

in zakaj ne bi?
Staro 24.07.2007, 13:56
freya Uporabnik freya ni prijavljen
Odvisnik
Prikazne slike uporabnika/ce freya
Član od: Mar 2003
Sporočila: 12.841

Bolje je, da poveš resnico, sicer se lahko formirajo govorice, ki z resnico ne bodo imele nobene zveze. ..npr. da si se zdravila v komuni ali kaj podobnega.
Meni se punca, ki je zbolela in prebolela katero teh bolezni, ne zdi prav nič nenormalna, za mene to ni razlog, da bi morala gledat v tla. Konec koncev je dokazala, da je trdna osebnost, da je premagala bolezen in zaradi tega si zasluži spoštovanje. In to naj bo vodilo, če se spet pojavi skušnjava.

Značke
hranjenja, hrano, motnje, zasvojen

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Podobne teme
Tema Avtor teme Forum Odgovori Zadnje sporočilo
Lepe punce so vedno zasedene! Boy2380 Ljubezen in spolnost 37 11.09.2007 10:38
Punce in dedci ... ajde! monster Ostalo 125 30.10.2005 14:21

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 12:21.