Nazaj   Siol.net forumi > Družba > Dom in družina

Dom in družina družinske tematike, starševstvo, otroci, stanovanja, gospodinjski nasveti ...

Orodja za teme
Staro 06.04.2008, 14:27
Irina Uporabnik Irina ni prijavljen
Mojster
Prikazne slike uporabnika/ce Irina
Član od: Feb 2007
Sporočila: 2.292
Privzeto Re: Poroka da ali ne?

Citat:
Objavil-a radhika Prikaži sporočila
Lahko se vpraša po principu, več glav več ve. Seveda sem vprašala za nasvet tudi moje najbližje, ampak ravno oni so me prestrašili, saj večina zatrjuje, da je zakon ena sama skrb, obveznosti in odgovornost in da če se mladi ne bi zaleteli v to, se nikdar več ne bi oženili.
Seveda se lahko vprašaš po principu. Je pa smola, da vsi iz tvoje okolice nekako obžalujejo ta korak. Seveda skupnost prinese odgovornost in vse kar si naštela, nič ni idealno.
Potem takem imava midva srečo, ker nama je odločitev, biti skupaj, prinesla tudi veliko radosti, veselja, ljubezeni, oporo v težkih trenutkih in narava je to najino skupnost obdarila z otroki. Biti žalosten ali vesel je v dvoje veliko lepše, oziroma lažje, kakor v ednini.
Staro 07.04.2008, 18:07
freya Uporabnik freya ni prijavljen
Odvisnik
Prikazne slike uporabnika/ce freya
Član od: Mar 2003
Sporočila: 12.841

Citat:
Objavil-a radhika Prikaži sporočila
Lahko se vpraša po principu, več glav več ve. Seveda sem vprašala za nasvet tudi moje najbližje, ampak ravno oni so me prestrašili, saj večina zatrjuje, da je zakon ena sama skrb, obveznosti in odgovornost in da če se mladi ne bi zaleteli v to, se nikdar več ne bi oženili.
najprej sploh poskusita življenje v dvoje..nikar ne hitet na vrat na nos..principelno pa poroka JA
Poznati moraš razmere, v katerih so se poročali tisti, ki so te prestrašili. Če so hkrati s poroko reševali stanovanjski problem, imeli majhne otroke, problemi z varstvom..potem je to res veliko skrbi in idgovornosti na kupu. Tvoja situacija je drugačna, stanovanjskega problema ne bo, finančnih težav tudi ne, s partnerjem se bosta lahko v celoti posvetila drug drugegu, karieri ali pa otroku.
Kaj hočeš lepšega
Staro 07.04.2008, 20:47
monster Uporabnik monster ni prijavljen
Gofljač
Prikazne slike uporabnika/ce monster
Član od: Jun 2003
Naslov: Dungeons
Sporočila: 53.365

Citat:
Objavil-a Knez Prikaži sporočila

Po moje je toliko ločitev ravno zato, ker folk skače v neke poroke na vrat na nos, a sploh ne vedo, kako je živeti pod isto streho z osebo, s katero se poročajo.
Se ne bi mogu strinjat bolj
Staro 07.04.2008, 23:19
Mojster

Mogoče je ločitev veliko tudi zaradi tega, ker nekateri pari že ob poroki razmišljajo o ločitvi, večinoma seveda ne na glas. Ja, če ne bo šlo, se bova pa ločila.

Za vsak poklic se lahko izšolamo. Za najbolj pomembna "poklica" v življenju, če to smem tako imenovati (ne najdem drugega izraza), zakonec in starš ni šol. In pravzaprav nam ta dva "poklica" krojita vse naše življenje.
Staro 10.04.2008, 13:01
Restraint Uporabnik Restraint ni prijavljen
Novinec
Prikazne slike uporabnika/ce Restraint
Član od: Mar 2006
Naslov: Maribor
Sporočila: 94

Glede na način kako si napisala, da si SEDAJ spoznala osebo ki se želi poročiti s tabo, se mi poraja vprašanje kako dolgo in dobro se sploh poznata?

Moje mnenje pa je da lahko dva človeka medsebojno shajata tudi brez poroke in tudi sama poroka ni garancija da bosta skupaj do "večnosti". Če obstaja pri enem od partnerjev velika želja po poroki (vrednote, družba,...), se je pač potrebno pogovoriti in skleniti nek kompromis.
Staro 10.04.2008, 18:45
nobran2 Uporabnik nobran2 ni prijavljen
Novinec
Prikazne slike uporabnika/ce nobran2
Član od: Mar 2008
Sporočila: 41

radhika-moram ti povedati,da jaz živim že 22let na koruzi in ni mi žal niti minute,da nisem poročena,in vem,da tudi nikoli ne bom,ker nočem biti.kako se boš pa ti odločila pa je odvisno od tebe same.samo ne poroči se ker drugi to hočejo!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Staro 10.04.2008, 18:55
prekmurec Uporabnik prekmurec ni prijavljen
Uporabnik
Prikazne slike uporabnika/ce prekmurec
Član od: Feb 2005
Sporočila: 1.441

Tudi jaz živim že dobrih 6 let na koruzi(odkar se nam je rodila hčerka)in nikoli nisem resno premišljeval o poroki.Poročil se pa nebi samo zato ker drugi tako hočejo.Poznam en primer in sicer gre za mojo sestrično ki se je morala prisilno poročit,ker ni več mogla živeti pri svoji družini(pretepanje skoraj vsak dan od očeta).Kljub našemu prepričevanju naj ne naredi to je vseeno šla v zakonsko sranje.In sedaj ko pride k meni na obisk,se mi vedno joče zakaj me ni poslušala,kajti vedela je da jo imam zelo rad,kot svojo sestro in sem ji tudi ponudil streho na glavo.Torej sama se odloči in da neboš potem obžalovala.To pa ne pomei da se ne smeš poročiti
Staro 10.04.2008, 22:12
Mojster

Poroka ali koruzništvo je intimna zadeva dveh in ne vesoljne žlahte, še manj preostale okolice.
Da obrnem malo na šalo, poroka/koruzništvo je združitev dveh oseb v eno in potem vseživljenski boj, kdo je tisti eden.
Staro 12.04.2008, 00:12
Vsemogočni Uporabnik Vsemogočni ni prijavljen
Mojster
Prikazne slike uporabnika/ce Vsemogočni
Član od: Dec 2005
Naslov: v Kranju
Sporočila: 3.139

Tisti eden je potem skoraj vedno tretja ali eden od četrte osebe dalje Prvotna dva morata iskati rešitve tudi ko tista prva strast mine. Eni jo enostavno najdejo z odselitvijo in novim gnezdom. Življenje je pač tako ali drugačno, v vsakem primeru se vrti naprej.

Zlata rinka in zaobljuba, do smrti in še potem, nista relani prispodobi zavezništva. Vendar v tem res najbolj uživajo svatje in tete.
Staro 14.04.2008, 17:03
lana Uporabnik lana ni prijavljen
Pripravnik
Prikazne slike uporabnika/ce lana
Član od: Jan 2005
Sporočila: 281

Citat:
Objavil-a monster Prikaži sporočila
to ni nujno poroka, kot je dobro napisal Vsemogočni, to je skupno življenje z ali brez rinčka
se strinjam.

in če dvomiš... ti že to mora neki povedat..

Značke
poroka

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Podobne teme
Tema Avtor teme Forum Odgovori Zadnje sporočilo
Poroka v ZDA lady_lucifer Dom in družina 8 03.03.2008 11:17
Sejdina poroka sadie_007 Dom in družina 86 04.10.2006 14:38
Poroka vs. življenje na koruzi Mesečnica Dom in družina 99 18.09.2006 13:09
Denar gre na denar unicorn Svet in ljudje 55 08.05.2006 12:10

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 05:12.