Nazaj   Siol.net forumi > Storitve Telekoma Slovenije > SiOL TV

SiOL TV Pripombe, predlogi in vprašanja o SiOL TV, BOX, programskih shemah, kanalih, interaktivnih aplikacijah, videotekah.

Odgovori

Orodja za teme
Staro 21.01.2014, 17:16
elan Uporabnik elan ni prijavljen
Novinec
Član od: Aug 2006
Sporočila: 26
Privzeto Delitev iptv linije na dva televizorja

Zanima me če je možno TV linijo, ki gre iz modema (Trunk ali video) deliti na dve liniji. Torej, da se lahko gleda TV program izmenično na enem ali drugem tv in ni potrebno pretikati utp kabla iz boksa v box ali na obeh isti program. Jasno mi je, da z eno linijo ni mogoče spremljati dveh različnih programov. S kakšnim delilcem bi lahko razdelil linijo. Poskušal sem z navadnim utp delilcem, vendar ko priključim drugi utp kabel v delilec slika takoj zamrzne. Prosim za pomoč.

Lep pozdrav
Odgovorite s citatom
Staro 21.01.2014, 17:29
mattejci Uporabnik mattejci ni prijavljen
Pripravnik
Sporočila: 190
Privzeto Re: Delitev iptv linije na dva televizorja

Citat:
Objavil-a elan Prikaži sporočila
Zanima me če je možno TV linijo, ki gre iz modema (Trunk ali video) deliti na dve liniji. Torej, da se lahko gleda TV program izmenično na enem ali drugem tv in ni potrebno pretikati utp kabla iz boksa v box ali na obeh isti program. Jasno mi je, da z eno linijo ni mogoče spremljati dveh različnih programov. S kakšnim delilcem bi lahko razdelil linijo. Poskušal sem z navadnim utp delilcem, vendar ko priključim drugi utp kabel v delilec slika takoj zamrzne. Prosim za pomoč.

Lep pozdrav
Navaden 4 porten switch. En kabel gre iz modema porta (trunk/video), druge dva kabla pa do Boxev (na switchu). Sam imam doma iz enega video porta razdeljeno na dva boxa. Pri sosedih sem nastavil enak princip samo na trunk port in tudi deluje v obeh primerih.
Odgovorite s citatom
Staro 21.01.2014, 17:31
cveto Uporabnik cveto ni prijavljen
Mojster
Član od: Jan 2010
Naslov: Žalec
Sporočila: 3.073

Citat:

Lep pozdrav
Na en internetni priključek lahkoimaš do štiri televizorje,odvisno tudi od zmogljivosti linije.

Na modemu imaš ponavadi že dva porta prednastavljena na trunk ali video.( ponavadi 3 in 4 port).
Za vsak televizor potrebuješ svoj komunikator.
Kablov ni potrebno nič pretikati iz boxa v box.
Na vsak box svoj kabel ali brezžično(ruckus).
Lahko tudi iz enega porta preko switcha.
Na vsakem televizorju lahko gledaš svoj program neodvisno od drugega.

Vse to velja v primeru da imaš tehnično primerno in odprto linijo za več televizorjev.
Če si ob naročilu paketa dejal da imaš samo en televizor potem se sedaj obrni na telekom da ti odprejo še dodatno.

lp
Odgovorite s citatom
Staro 21.01.2014, 17:50
Novinec

Hvala za odgovore. Poskusil bom kot je svetoval mattejci, ker imam samo eno linijo za en TV, za več linij mi je vse jasno, torej delitev ene linije.
Odgovorite s citatom
Staro 21.01.2014, 18:14
Mojster

Citat:
Hvala za odgovore. Poskusil bom kot je svetoval mattejci, ker imam samo eno linijo za en TV, za več linij mi je vse jasno, torej delitev ene linije.
Zdaj je odvisno kaj ti smatraš za eno linijo ? Ali to pomeni da imaš na voljo samo en port na modemu za tv ,ali da imaš naročeno samo eno tv ?
Kakšno imaš pa naročeno internetno hitrost in koliko imaš sinhronizacijo na modemu ?

lp
Odgovorite s citatom
Staro 21.01.2014, 18:26
Novinec

Ponavljam, da delitev ene linije za dva TV. Naenkrat lahko deluje samo en TV, ker je ena linija ali oba na istem programu (če bi lahko linijo razdelil). Zanima me samo delitev linije, ki gre iz modema, da ni potrebno pretikati utp kabla iz boxa v box.
Odgovorite s citatom
Staro 21.01.2014, 18:31
Mojster

Citat:
Ponavljam, da delitev ene linije za dva TV. Naenkrat lahko deluje samo en TV, ker je ena linija ali oba na istem programu (če bi lahko linijo razdelil). Zanima me samo delitev linije, ki gre iz modema, da ni potrebno pretikati utp kabla iz boxa v box.
Mislim da ne razumeš.
Če imaš naročen paket z internetno hitrostjo recimo 4/2 in nimaš naročene linije za kakšen dodaten televizor ti kljub switchu dva televizorja ne bosta delala hkrati.

Če pa imaš paket z 10/2 pa morata delovata hkrati dva televizorja.
lp
Odgovorite s citatom
Staro 21.01.2014, 18:51
goran1111 Uporabnik goran1111 ni prijavljen
Uporabnik
Član od: Mar 2007
Sporočila: 962

Citat:
Če boš priklopil kabel iz modema na switch in potem vsak kabel v svoj box, kot ti je napisal mattejci, potem lahko gledaš na vsakem boxu drug program hkrati. Na Telekomu pa si naroči 4 linije za TV če še nimaš.
Odgovorite s citatom
Staro 21.01.2014, 18:51
rock Uporabnik rock ni prijavljen
Mojster
Prikazne slike uporabnika/ce rock
Član od: Apr 2003
Sporočila: 4.780

Citat:

Lep pozdrav
Zakaj box-a ne priklopiš na različne porte na modemu, ki so ustrezno konfigurirani za IPTV.
kako je fizično razporejeno.

kateri paket imaš, koliko je sinhronizacija
Staro 21.01.2014, 18:55
mattejci Uporabnik mattejci ni prijavljen
Pripravnik
Sporočila: 190

Citat:
Preveri sihnorizacijo, to s switchom bo delovalo v primeru, da imaš sihnorizacijo cc. 5200 kbps downstreama. Če nimaš pa pokliči na Telekom in sem siguren, da ti bojo dvignili sihnorizacijo in boš lahko normalno gledal preko 2 boxev hkrati.
Odgovorite s citatom
Odgovori

Značke
delitev, dva, iptv, linije, televizorja

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Podobne teme
Tema Avtor teme Forum Odgovori Zadnje sporočilo
IPTV preko LTE omrežja l0jzi17 O storitvah 8 08.04.2013 15:27
IpTV --> DLNA netlaw SiOL TV 0 31.08.2011 21:11
IBM/Lenovo Access Connections in IPTV na racunalniku Altair SiOL TV 3 26.05.2011 16:16
TV (STB) mi ne pošlje signala IPTV na TV! moat SiOL TV 8 14.02.2010 16:20
Wireless pade ko zaženem IPTV mrky Računalništvo in internet 0 20.11.2008 13:06

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 08:42.