Nazaj   Siol.net forumi > Družba > Avtomobilizem

Avtomobilizem avtomoto problematika, neonska podvozja...

Orodja za teme
Staro 05.05.2007, 18:46
spartan Uporabnik spartan ni prijavljen
Veteran
Prikazne slike uporabnika/ce spartan
Član od: Jul 2003
Sporočila: 5.589
Privzeto Re: Hyundai

Citat:
Objavil-a popka Prikaži sporočila
Z mojim razmišljava o menjavi Honde HR-V za malo večji SUV, za max. 5 mio starih sit in sva prišla do Hyundai Tuscona ali Santa-Fe (malo rabljen). Zdej me pa zanima kvaliteta teh dveh avtov, kakšne imate izkušnje tisti, ki ste jih že kdaj uporabljali....predvsem rabim nasvete in izkušnje imetnikov teh dveh avtomobilov in tistih, ki se na avte res spoznate. Predvsem me muči, da je Hyundai pa me zanima, če me neupravičeno skrbi.

Prosila bi pa tut za predloge kakih drugih SUV vozil za takšno ceno, tako prostornih (to je ubistvu tut razlog za menjavo), lahko rabljenih (max. letnik 2003).
...frend sicer nima terenca, ampak enoprostorca znamke Hyundai - pa je vse O.K.; 2.2 turbo diesel je zdržal brez problema 200.000 km.

Sicer sem tudi sam mal skeptičen glede znamke Hyundai, ampak tovarna je otroške bolezni že preživela.
Staro 05.05.2007, 23:32
zozo Uporabnik zozo ni prijavljen
Novinec
Prikazne slike uporabnika/ce zozo
Član od: Apr 2006
Sporočila: 30

hyundai_ad.wmv - 3.28MB.......če že ne tega lepotca,potem pa ziher šoferja al pa sovoznico....hehe.....
Staro 06.05.2007, 19:01
kekez Uporabnik kekez ni prijavljen
Mojster
Prikazne slike uporabnika/ce kekez
Član od: Oct 2004
Sporočila: 3.612

Jaz sem ravno naročil tale Hyundai tucson. Pregledal sem vso kolekcijo razpoložljivih SUV-ov.
Na koncu je price/performance zmagal tucson.

prednosti:
- zelo dovršen, polno odlagalnih mest, kljukic, predalčkov, detajli zelo dodelani ...
- zelo dobri objavljeni testi. Pri prejšnji generaciji dizla so grajali le prepožrešen motor. Z zdajšnjimi je ta pridobil ~30 konjičkov in prišparal 1 liter/100km
- meni je všečen
- veliko komforta, npr. zadaj nastavljivi sedeži (strmina naslona); sedež se pogrezne, kadar ga zložiš in povečan prtljažnik je povsem raven, sredinski varnostni pas se udobno potegne s stropa...
- cena
- prilagodili so tehnične podatke, da ravno še ujame cenejši razred pri registraciji (zavarovanju). Nobena konkurenca za to ni uspela poskrbeti. (Moč so zmanjšali za samo 3 kilovate). Ostali primerljivi ravno za te 3 kW presegajo (Kia, Toyota, ...).
- zanesljivost, po statistikah Hyundai zdaj izdeluje zelo zanesljive avtomobile (po enih podatkih menda celo 4. mesto)

slabosti:
- ni avtomatskega menjalnika (za trenutno različico dizla 4x4), v bistvu sem želel sekvenčnega, kjer lahko izbiraš avtomatic/manual (zanimivo, da ga nima niti primerljiva konkurenca (Kia, Toyota,...)
- ni gumbov na volanu (za radio, tempomat)
- omejena izbira opremljenosti, sicer ga moraš posebej naročiti, kar traaaajjjjaaa
- dobavni rok za naročanje so nekateri prodajalci omenjali tudi do 5 mesecev (za opremljenost po naročilu)
- omejena paleta barv (predvsem notranjost samo 2 barvi - na srečo je ena meni zelo všeč)
- prtljažnik res ni pretirano velik, vendar je z bolj pokončno nastavitvijo zadnjih sedežev še kar zadovoljiv, drugače pač trugo na streho, nosilci so že serijsko gor.
- zasilno rezervno kolo; sicer mi je všeč, da ni na vratih kot pri Toyoti.

V bistvu sem ga zelo naštudiral. Toliko, da se je za nakup odločilo celo nekaj kolegegov, ki se že vozijo in ga zdaj tudi oni pohvalijo.
Zelo blizu mu je prišel Ssangjong kyron. Pri tem me je zelo zmotil zadnji pogon (4x4 samo manualni vklop), ni mi toliko všečen. Rexton je večji (in dražji) in po podatkih precej impresiven. V Delu nekaj sobot nazaj pa so ga zelo skritizirali.
Pogledat sem šel še Nissan qashqai (ko delajo tako reklamo), pa je čisto drugi razred avta. Manjši (predvsem nižji, bolj karavan kot Škoda scout) in zelo nedodelan.
V uč mi je skočila še Mazda CX-7, vendar še ni dobavljiva. Dizelska tudi še kar dolgo ne bo, cena bo zagotovo precej višja (čeprav zdaj tudi o ceni zelo lepo govorijo).

Nazadnje uredil kekez : 06.05.2007 ob 19:05.
Staro 09.05.2007, 07:47
mrjerry Uporabnik mrjerry ni prijavljen
Pacijent
Prikazne slike uporabnika/ce mrjerry
Član od: Aug 2003
Sporočila: 28.321

Citat:
Objavil-a spartan Prikaži sporočila
...frend sicer nima terenca, ampak enoprostorca znamke Hyundai - pa je vse O.K.; 2.2 turbo diesel je zdržal brez problema 200.000 km.

Sicer sem tudi sam mal skeptičen glede znamke Hyundai, ampak tovarna je otroške bolezni že preživela.
200.000 je za taksne motorje samo po sebi umevno
Staro 09.05.2007, 07:50
Pacijent

Citat:
Objavil-a kekez Prikaži sporočila
slabosti:
- ni avtomatskega menjalnika (za trenutno različico dizla 4x4), v bistvu sem želel sekvenčnega, kjer lahko izbiraš avtomatic/manual (zanimivo, da ga nima niti primerljiva konkurenca (Kia, Toyota,...)
Glede na to, da imajo s sekvencnim menjalnikom probleme prakticno vsi proizvajalci, mislim, da je nanj bolje pozabiti. Solidno delujejo na Porscheji, Ferrarijih in Aston Martinih. Srednje solidno na Mercedesu. Hyundai je dalec od tega.
Staro 09.05.2007, 08:22
Mojster

Citat:
Objavil-a mrjerry Prikaži sporočila
Glede na to, da imajo s sekvencnim menjalnikom probleme prakticno vsi proizvajalci, mislim, da je nanj bolje pozabiti. Solidno delujejo na Porscheji, Ferrarijih in Aston Martinih. Srednje solidno na Mercedesu. Hyundai je dalec od tega.
Kolega ga ima na Hy. SantaFe in pravi, da je to ena boljših lastnosti na tem avtu in da mu sploh ni jasno, kako je do zdaj zdržal brez
Staro 09.05.2007, 08:31
Pacijent

Hmja no... Se vedno sem skepticen... Je pa res da lastnih izkusenj nimam, tako da mu je pac za verjet.
Staro 09.05.2007, 09:02
Mojster

Sem se že dosti vozil z njim in zadeva je res videti fajn.
Pa še na enih testih so ugotavljali, da je šibka točka tiste stare verzije santafe-ja sklopka, ki se hitro zasmodi. Verzija s sekvenčnim menjalnikom pa nima torne ampak viskozno sklopko in ta problem avtomatično odpade.
Zadevo ima zdaj že ~4 leta in težav nič. Je pa tudi veljalo, da je bila dobavljivost samo za bencinske različice, pri dizlu pa nič.
Staro 13.05.2007, 10:31
Draško Uporabnik Draško ni prijavljen
Novinec
Član od: Feb 2007
Sporočila: 16

Hej, Popka in ostali. Vsi Japonski in Hyundaj so zelo zaneslivi avti. Vendar med njimi v zadnjem času Mazda iztopa,ker je po zadnjih raziskavah na vrhu zaneslivosti in še kaj... Tud honda ni slaba , vendar je po zanesljivosti v zadnjih časih med Japonci bol zadaj. Pa še to,primerjava voznih lastnosti,udobja,zvočne izolacije avta,materjalo v notranjosti med FRV in Mazdo 5 je velika razlika.Na kratko ,FRV je v istem cenovnem razredu kot Mazda 5 ampak je v vseh lastnostih ki sem ji zgoraj naštel KANTA za Mazdo 5.(sorry takšni so bili moji občutki pri testni vožnji obeh modelou) Za ta denar, bi moral avto biti narejen bolje za moje pojme.Lp.,pa da nebo kdo kaj zameru. Takšni so bili moji občutki.
Staro 13.05.2007, 22:16
prelude Uporabnik prelude ni prijavljen
Pripravnik
Član od: Jul 2006
Sporočila: 297

Recimo da verjamem,Honda naprimer naredi nekaj modelov v angliji zato tudi niso bohvekaj.Drgač je pa accord odličen da ne govorim o civicu ne smem pozabit crv.Vseeno sem prepričan ču kupiš avto ki je naren na japonskem ni slab.

Značke
hyundai

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Podobne teme
Tema Avtor teme Forum Odgovori Zadnje sporočilo
TUCSON Hyundai problemi T2JEZAKONKOTNOKIA Avtomobilizem 62 15.03.2006 17:32

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 16:32.