Nazaj   Siol.net forumi > Družba > Dom in družina

Dom in družina družinske tematike, starševstvo, otroci, stanovanja, gospodinjski nasveti ...

Orodja za teme
Staro 22.06.2006, 11:40
Nikka06 Uporabnik Nikka06 ni prijavljen
Banned
Prikazne slike uporabnika/ce Nikka06
Član od: Apr 2006
Sporočila: 96
Privzeto Re: a je to normalno...

Seveda se da, sam feeling je treba met za to.
Velik ljudi nima srecne roke s tamalimi, sicer pa se nimam kaj oglasat, ker jih tud sama nimam.
Staro 22.06.2006, 11:42
mrjerry Uporabnik mrjerry ni prijavljen
Pacijent
Prikazne slike uporabnika/ce mrjerry
Član od: Aug 2003
Sporočila: 28.321

Dokler ne dojames, da je otrok egoisticna zival, ki misli samo nase, svoje dobro pocutje in je strahovito dojemljiva na vse signale iz okolice, za katere potrebuje pomoc pri interpretaciji, jih ne mores normalno vzgajat.
Staro 22.06.2006, 11:43
roxa Uporabnik roxa ni prijavljen
Mojster
Prikazne slike uporabnika/ce roxa
Član od: Mar 2006
Sporočila: 2.201

Citat:
Objavil-a mrjerry
Dokler ne dojames, da je otrok egoisticna zival, ki misli samo nase, svoje dobro pocutje in je strahovito dojemljiva na vse signale iz okolice, za katere potrebuje pomoc pri interpretaciji, jih ne mores normalno vzgajat.
Staro 22.06.2006, 11:45
Sharkica Uporabnik Sharkica ni prijavljen
Uporabnik
Prikazne slike uporabnika/ce Sharkica
Član od: Jun 2005
Naslov: Deep blue sea
Sporočila: 1.516

Matr ste pametni vsi, ki še sploh niste prišli do starševske vloge ... Jerry s svojimi "froci" (koliko ene negativnosti je v tvojem pristopu k tej temi, bolje, da nikoli nimaš otrok), Nikka in tvoja "srečna roka" (otrok ni nekaj, s čimer rokuješ, halo?!) ... Najlažje je pametiti in postavljati teorije o "večno deročih" in "večno mirujočih" otrocih. Just a hint: v praksi je vse drugače.
Staro 22.06.2006, 11:49
Mojster

niti ni tok veš....brat se mi je rodil in sem ga pazila in bla njegova mama do 15(8 let sva razlike), ko sem šla v srednjo šolo.....in ti povem, da otroku več pustiš slabše je....začne izkoriščat
Staro 22.06.2006, 11:51
Sharkica Uporabnik Sharkica ni prijavljen
Uporabnik
Prikazne slike uporabnika/ce Sharkica
Član od: Jun 2005
Naslov: Deep blue sea
Sporočila: 1.516

Citat:
Objavil-a roxa
niti ni tok veš....brat se mi je rodil in sem ga pazila in bla njegova mama do 15(8 let sva razlike), ko sem šla v srednjo šolo.....in ti povem, da otroku več pustiš slabše je....začne izkoriščat
Odvisno. Lahko mu veliko pustiš in hkrati dosežeš, da tega ne izkorišča.
Staro 22.06.2006, 11:53
Mojster

Citat:
Objavil-a Sharkica
Odvisno. Lahko mu veliko pustiš in hkrati dosežeš, da tega ne izkorišča.
hmm.....takih staršev, ki to obvladajo je zlo mal....
Staro 22.06.2006, 12:17
J.J. Uporabnik J.J. ni prijavljen
Komaj živ
Prikazne slike uporabnika/ce J.J.
Član od: Nov 2002
Naslov: Na morju....
Sporočila: 24.449

Citat:
Objavil-a Sharkica
Matr ste pametni vsi, ki še sploh niste prišli do starševske vloge ... Jerry s svojimi "froci" (koliko ene negativnosti je v tvojem pristopu k tej temi, bolje, da nikoli nimaš otrok), Nikka in tvoja "srečna roka" (otrok ni nekaj, s čimer rokuješ, halo?!) ... Najlažje je pametiti in postavljati teorije o "večno deročih" in "večno mirujočih" otrocih. Just a hint: v praksi je vse drugače.
moja mama zna vedno rečt, da ko je šla z nami ven je bla zmeri "gospa" nikol nismo delal problemov, nikol se nismo v tla metali, nikol se nismo drli, smo pa tut velik meli, včasih dosti več kot naši vrstniki, sam useen smo vedeli, da pa vsega nemormo prižicat, in se mi zdi da sva oba to zlo hitr dojela. vsakič ko je kak od nas nakazal na kak "izbruh" in podobno, nas je mami dala na stran, nam lepo razložila, če je vidla da smo tečni in recimo netolerančni da nič ne bo zaleglo, nas je spokala in domow. sploh ni dovolila, da pride do "izgreda":D na javnem mestu... in tko smo se navadli, da itak ne bo nič pomagalo če bomo cmerali in izsiljevali, k bomo mogli tkoj domow... z fotrom je blo spet drgač, on je bil tastrog, sam pogledu nas je, in smo vedli, da gremo predaleč, a ne vem, če me je dvakrat čez rit v ceumu lajfu..tamauga sem jaz parkrat nabutala(k mi je hotuu na cesto zbežat), tastari ne pa smo useen meli strah...

tamau je mlajši od mene skor 8 let, in sem se hitr navadla da ga moram pazit, in tut če smo kam ški v šatcuno al kaj podobnega, sem ga bl pazila jaz kot mamica, in še danes mi mami reče da mi je ful hvaležna zarad tega.. sam se s tem nismo kr rodili, oba in fotr in mama sta velik "delala" z nama, vse so nam dopovedovali na pravi za otroka razumevajoč način.. pa da razčistimo, oba še posebaj jaz, sva zelo živahna, sam točno sva vedela, kje lahko nagajava in kje ne.... doma so nam mogoče pustili mal več, diujanja..

tko da ne gelde na to al mamo otroke al ne, lahko določene stvari povzamemo iz svojga lajfa
če smo meli slabe starše in če ne želimo, da se našim otrokom isto dogaja, se bomo na vse moči trudili, da bomo mi boljši starši, moj oči zna velikrat rečt, hočem vam pomagat in vas usmerjat, da vam bo lažje kot meni, glede na to, da se njegov fotr ni velik ukvarjal z njim, ker je non stop delal, in očitno mu je to manjkalo, in noče, da bi mi kdaj čutili to pomankanje...

itak da je vse drgač ko maš otroka, ampak vseen, ne mi s temi forami, da če nimaš otrok nimaš pojma.. že zdej vem, da bom probala uporabljat metode mojih tastarih, k se mi zdi da je metoda užgala, glede na to da z dvemi otroci niso imeli večjih problemov... ker znam tudi opažat, in ko vidim problematičnega otroka, pogledam starše in mi je tkoj velik stvari jasnih... nočem posploševat, sam v veliko primerih je tako...
Staro 22.06.2006, 12:21
Mojster

:O

kok mava podobno življenje
Staro 22.06.2006, 12:34
čudežni Uporabnik čudežni ni prijavljen
Uporabnik
Član od: Dec 2005
Sporočila: 649

Citat:
Objavil-a mrjerry
tud to ni moj problem

vcer sem videl v leclercu... en froc, letal gor in dol, skoz neki tezil mami, da bi to pa ono pa tretje... mama vidno zmatrana. Ko je mela dost, ga je vzela v narocje in nekam zginla. Mal kasneje sem jo videl, kako hodi s frocom. Tamal je pred sabo potiskal tamal vozicek in sta skupej sopala. Ona je jemala stvari iz polic in jih dajala njemu, on jih je pa zlagal u vozicek. Tamal se je mel noro in ni prov nc vec sitnaril. Ker mu ni blo vec dolgcas.

Na poti ven je pa mimo mene prifurjala ena druga mama, s priblizno enako starim (mogoce mal mlajsim frocom) v narocju, ki se je drl ko jesihar. Mama je samo hodila, ko da ni nic. Tamal je pa tulil. Slisal se ga je se pol, ko sem bil ze precej ven iz trgovine.

Tko da, ne mi govort, da se ne da. In ni problem u frocih, ampak u starsih. Eni znajo in se jim da, enim pa ne znajo in se jim ne da.
Meni je pa pri temu ,kar je Jerry napisal zanimivo to, da je vse to sploh opazil.
Meni osebno se mi zdi ,da je imeti otroka in ga tudi primerno vzgajati, ena izmed najtežjih stvari v lajfu.

Značke
normalno

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 09:34.