Nazaj   Siol.net forumi > Storitve Telekoma Slovenije > Tehnična pomoč

Tehnična pomoč za naročnike storitev...

Odgovori

Orodja za teme
Staro 20.02.2007, 08:37
sigor Uporabnik sigor ni prijavljen
Novinec
Član od: Jun 2006
Sporočila: 51
Privzeto Težava z internetom - TRIO

Imam težavo z delovanjem internerta v paketu TRIO. TV in Telefon delata normalno. Modem je Sagem 3344, imam tudi WIFI kartico. Modem imam nastavljen tako, da se avtomatično poveže na internet, tako da imam z računalnikom takoj dostop do interneta, ne glede na to, ali je računalnik povezan z modemom preko kabla ali brezžično. In tako je stvar delovala do sedaj.

Od včeraj pa to ne dela več. Resetiral sem modem, ugasnil računalnik (ga tud nazaj prižgal, seveda). Računalnik takoj vzpostavi brezžično povezavo z modemom, dobi IP naslov in vse kot je treba, na internet pa ne pridem. Če računalnik povežem s kablom, lahko pridem normalno do modema, ne morem pa na internet, čeprav nastavitve na modemu kažejo, da je povezan na internet. Če se »ročno« povežem preko ikone na namizju (širokopasovna povezava), pa internet deluje, ampak samo preko kabla, preko brezžične povezave pa ne.

Klical sem na 080 1000 in s sogovornikom na drugi strani nisva našla rešitve.

Ima kdo kakšno idejo, kaj bi lahko bilo narobe?
Odgovorite s citatom
Staro 20.02.2007, 10:47
Veron Uporabnik Veron ni prijavljen
Uporabnik
Prikazne slike uporabnika/ce Veron
Član od: Jul 2006
Sporočila: 1.130
Privzeto Re: Težava z internetom - TRIO

Če napišeš kaj si že vse probal, bo tudi pomagalo, da ne pišemo v prazno...
Odgovorite s citatom
Staro 20.02.2007, 11:03
Novinec

na računalniku nisem spreminjal nobenih nastavitev, na modemu sem pa naredil disable in enable za wifi, pa tisti dostop do interneta sem prekinil in ponovno zagnal, pa nič ne pomaga, kaj druga pa nisem delal.
LP
Odgovorite s citatom
Staro 20.02.2007, 15:40
Novinec

Evo, pridem domov, računalnik prižgan še od sinoči, povezan z modemom preko kabla in še dodatno vzostavljena povezava s Siol ADSL. Prekinem povezavo, iztaknem kabel, omogočim brezžično povezavo in internet deluje, tako kot je skoz do včeraj. Sicer mi ni čist nič jasno, ampak glavno da dela.
Odgovorite s citatom
Staro 20.02.2007, 17:23
dibern Uporabnik dibern ni prijavljen
Novinec
Sporočila: 9

Ravno včeraj sem s pomočjo operaterja vzpostavljal brezžično povezavo. Mislim, da sem moral klicati cca 5x, ker ni vseeno koga dobiš. Nekdo te samo naslovi na pomoč, ki je na storitvah, nekdo je pedanten, nekdo pa tudi razume...
V eni fazi sem obtičal ravno v opisani situaciji. Operater je moral spremeniti na modemu - da ne iščem podrobnih opisov- b/g lastnost mrežne kartice v samo g, ker drugače nisem mogel odpreti strani, a povezava je bila vzpostavljena.... Pomaga? Govorim o 802.1b/g
Odgovorite s citatom
Staro 20.02.2007, 20:13
Novinec

Razumem, kaj si želel povedat, ampak pri meni mislim, da ni bilo to, ker je nagajal tud dostop pri povezavi s kablom. Nisem ne vem kak strokovnjak, ampak imel sem občutek, da modem ni bil v redu.
Meni je včeraj svetoval Edi, ga moram pohvalit, prijazen, potrpežljiv in vzel si je čas, je minilo se mi zdi da kar 15 minut.
Odgovorite s citatom
Odgovori

Značke
internetom, težava, trio

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Podobne teme
Tema Avtor teme Forum Odgovori Zadnje sporočilo
Trio, Siemens Gigaset A140 in PIK bell Tehnična pomoč 12 19.01.2009 07:37
Vprašanje glede Trio paketa Grey O storitvah 4 09.12.2006 12:34
Pravilna vezava Trio Wampek Tehnična pomoč 2 24.11.2006 13:58
Prehod iz TRIO ISDN na TRIO razvezan in nastavitve telefonov Dravlje O storitvah 4 18.11.2006 16:55
Naroči Trio in prihrani MrBoombastic O storitvah 28 26.09.2006 11:19

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 19:55.