Nazaj   Siol.net forumi > Družba > Avtomobilizem

Avtomobilizem avtomoto problematika, neonska podvozja...

Orodja za teme
Staro 01.05.2007, 20:10
popka Uporabnik popka ni prijavljen
the master of disaster
Prikazne slike uporabnika/ce popka
Član od: Mar 2004
Naslov: cheese
Sporočila: 21.101
Privzeto Hyundai

Z mojim razmišljava o menjavi Honde HR-V za malo večji SUV, za max. 5 mio starih sit in sva prišla do Hyundai Tuscona ali Santa-Fe (malo rabljen). Zdej me pa zanima kvaliteta teh dveh avtov, kakšne imate izkušnje tisti, ki ste jih že kdaj uporabljali....predvsem rabim nasvete in izkušnje imetnikov teh dveh avtomobilov in tistih, ki se na avte res spoznate. Predvsem me muči, da je Hyundai pa me zanima, če me neupravičeno skrbi.

Prosila bi pa tut za predloge kakih drugih SUV vozil za takšno ceno, tako prostornih (to je ubistvu tut razlog za menjavo), lahko rabljenih (max. letnik 2003).
Staro 01.05.2007, 22:37
avalanche Uporabnik avalanche ni prijavljen
Uporabnik
Prikazne slike uporabnika/ce avalanche
Sporočila: 1.949
Privzeto Re: Hyundai

Hm, če je prostornost glavna stvar, potem raje priporočam kakšnega enoprostorca kot pa SUV-ja. Drugače sta Tucson in Santa Fe v bistvu edini pametni izbiri. Splača se edino še rabljenega Freelanderja. Čeprav tut Rexton ni slab, samo če ti je Ssangyongovo oblikovanje všeč.

Med enoprostorci je precej več izbire: Ford S-max, Mazda 5, Touran, Senic...

Kar se pa tiče tega, da je Hyundai, pa ni več skrbi. To je preteklost, danes so Hyundaii precej boljši.
Staro 02.05.2007, 12:29
the master of disaster

hvala za nasvete ...rextona sva tut gledala pa nama je precej všeč....sam nč kej dost ne veva o tem proizvajalcu .. enoprostorci nama pa nekak niso...čeprou se zna nakonc zgodit, da bova lih kšnga vzela ....sva pa gledala zdele hondo accord tourer pa tut ni švoh, čeprou načeloma men karavani niso.
Staro 02.05.2007, 13:16
GiGi Uporabnik GiGi ni prijavljen
Uporabnik
Član od: May 2003
Sporočila: 1.652

Tucson je po moje boljša izbira kot SantaFe predvsem zaradi tehnologije in prostornosti. Ker je Tucson na zunaj malo manjši ampak bolj prostoren glede na zunanje mere.

Glede Freelanderja bi pa raje odsvetoval. Sicer ne poznam toliko ampak kolikor sem slišal so jih precej vlekli po zobeh...Recimo celo na Top gear kjer ponavadi hvalijo domače znamke.
Staro 02.05.2007, 14:11
galaxy Uporabnik galaxy ni prijavljen
Uporabnik
Prikazne slike uporabnika/ce galaxy
Član od: Mar 2002
Sporočila: 600

s tucsonom sem prevozil 75 ooo km, motor je dober in pospeši tud fajn, do zdaj nisem imel nobenih težav.Povprečna poraba je 10, 5 l/100km(dizel), res da se vozim predvsem po avtocesti in mam mal težjo nogo .Ipak pa več kot 180km/h ne gre
Ta avto po navadnih cestah verjetno popije dosti manj, ...nisem še ugotovil, ker ne kaže trenutne porabe.
Ima 4wd pogon, ki se elektronsko vklopi s pritiskom na tipko, ampak se pri določeni hitrosti(mislim da 40 km/h) sam izklopi in je namenjen samo za premagovanje resnejših ovir.Šminka pač

Kva še....aja, majhen prtljažnik ima.Ampak za dva je okej, pa tudi zadnji sedeži se lepo in enostavno podirajo.
Staro 02.05.2007, 17:18
Terminator70 Uporabnik Terminator70 ni prijavljen
Novinec
Član od: Feb 2007
Sporočila: 85

Zakaj pa ne ostaneta pri Hondi?
Mislim, da kakšni dve leti stara CR-V ne bo razočarala.

Nazadnje uredil Terminator70 : 02.05.2007 ob 17:21.
Staro 02.05.2007, 19:06
the master of disaster

@galaxy....o, drek...lih zato menjava avto, ker rabva večji prtljažnik pa več prostora na zadnjih sedežih tko, da tole očitno pol odpade

@terminator....ker je obema grda na pogled....mela bi tanovo CR-V, ki je pa en mejčkn predraga za naju

pišuka no, pa res sm misnla, da ma tucson velik prtljažnik

kašn prtljažnik ma pa npr. rexton? pa, če ne bova zbrala SUV (čedalje več možnosti za to je), me zanima še za Volvo S60 kok je kej prostorn zadi.....npr. za voziček not spravt pa kam na morje za it
Staro 02.05.2007, 19:28
Štrudl Uporabnik Štrudl ni prijavljen
Pacijent
Prikazne slike uporabnika/ce Štrudl
Član od: Nov 2004
Sporočila: 27.363

popka, zanima me HR-V, če bo naprodaj, pa če je v redu ohranjne......Štrudl
Staro 02.05.2007, 21:11
Aldebaran Uporabnik Aldebaran ni prijavljen
administrator
Prikazne slike uporabnika/ce Aldebaran
Član od: Sep 2006
Sporočila: 1.950

jest bi vam asvetoval tole zadevo... Popije eno srednjo zalost, prostora ima več kot preveč... stalni 4 kolesni pogon, ki ni le šminka ampak dejansko zelo uporabna zadeva... nizki stroški vzdrževanja, skratka volk v ovčji preobleki...
če se pa odločita za novejši letnik pa ponujajo tudi zelo ugodno financiranje ... uradna stran je: http://www.interservice-ljubljana.si/ ... obrnita se na g. Di Batista...
drugače pa tudi tale ni slab: Forester
ni pretirano iz vajinega cenovnega pogleda, je pa daleč najboljša izbira med SUVji... tako po voznih latnostih, kot tudi po sami prostornosti...
... Ja, ja , saj vem, mi boste rekli, d sem totalni subaru fanatik in podobne scence... iz lastnih izkušenj pa lahko potrdim, da je to edini pravi SUV za razumno ceno... Aja pa še to, če se odločita za Subaruja, vama ne bo žal, ker so ti avtomobili 100 % zanesljivi in ne zahtevajo drugega kot redne servise... Nisem še srečal človeka, ki bi rekel kakšno slabo čez subaruje...

odločitev je seveda vajina...

srečno,
Aldebaran

Tu mai nei nga toa e!!!
Staro 02.05.2007, 21:23
avalanche Uporabnik avalanche ni prijavljen
Uporabnik
Prikazne slike uporabnika/ce avalanche
Sporočila: 1.949

Za Rextona točno ne vem, ampak sodeč po zunanjih merah ima velik pritljažnik. No, tudi ta Volvo ni slaba izbira. Ima nekaj čez 420 litrov prostora. Ampak če res hočeš prostornost, raje V70.

Sicer je pa tako: če imaš kaj smisla za zlaganje, ti bo tudi kupe dobro služil. Ampak če sedaj gledaš še limuzine in karavane, imaš pa praktično cel trg na izbiro.

Značke
hyundai

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Podobne teme
Tema Avtor teme Forum Odgovori Zadnje sporočilo
TUCSON Hyundai problemi T2JEZAKONKOTNOKIA Avtomobilizem 62 15.03.2006 17:32

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 08:54.