Nazaj   Siol.net forumi > Družba > Dom in družina

Dom in družina družinske tematike, starševstvo, otroci, stanovanja, gospodinjski nasveti ...

Orodja za teme
Staro 06.04.2008, 10:29
radhika Uporabnik radhika ni prijavljen
Novinec
Prikazne slike uporabnika/ce radhika
Član od: Aug 2006
Sporočila: 31
Privzeto Poroka da ali ne?

Imam čudovito življenje z neomejeno svobodo, rešenim stanovanjskim problemom, najljubšim hobijem, obkroža me množica ljubečih sorodnikov in prijateljev, finančnih težav ne poznam....

In zdaj sem spoznala osebo, ki se želi poročiti z mano, ki ima ravno tako izjemne kvalitete, tako materialne kot duhovne, jaz pa sem se znašla v velikem precepu. Ali je to sploh nekaj, kar si resnično želim ali se gre le za ugoditi družbenim trendom? Zanimajo me izkušnje poročenih, ali jim je zdaj bolje, ali jim je žal, da so stopili na to pot, dobrodošel je vsak nasvet....

Staro 06.04.2008, 12:05
monster Uporabnik monster ni prijavljen
Gofljač
Prikazne slike uporabnika/ce monster
Član od: Jun 2003
Naslov: Dungeons
Sporočila: 53.365
Privzeto Re: Poroka da ali ne?

poroka ja ...družbene norme? zakaj že? naredita si jo tako, da bo en mega žur
Staro 06.04.2008, 12:30
Vsemogočni Uporabnik Vsemogočni ni prijavljen
Mojster
Prikazne slike uporabnika/ce Vsemogočni
Član od: Dec 2005
Naslov: v Kranju
Sporočila: 3.139

S poroko vstopaš v svet kompromisov. Nobeden ne sme misliti samo na sebe, ampak upoštevati da sta od takrat napej dva. laho se dogovorita za marsikatero stvar kako, zakaj in kdaj, nikakor pa ne moreš upoštevati in vztrajati (oba) samo na svojih željah in trenutni željeni situaciji. Če tega ne zmoreta, je boljš, da sta le toliko časa skupaj dokler bo šlo, kajti tudi takoimenovano koruzništvo je zadeva, ki je čisto sprejemljiva. Poroka. Če nimaš izdelanega sočuta za partnerja, ti nobena rinka tega ne nadomsti. kajti poroka gledano nekako realno, je le kos papirja, ki nekaj sporoča, nikakor p ne prepoveduje. Zato biti poročen ali živeti skupaj je popolnoma ista zadeva, včasih kasneje še manj boleča, kot tam, ko se vtika v tvoje zasebno življenje kup inštitucij, pametnih ko lučke, ti solijo pamet, v glavnem pa tudi sami ločeni.

Torej, sama se odloči kaj si želiš, ne hiti, kajti človeka spoznai in njegove resnične namene se ne da v zelo kratkem času. Delček tega kar imaš, boš vsekakor morala podrediti partnerju, če želiš, da zakon ostane zakon. Predvsem pa če že mislita na poroko, se pogovorita, se pogovarjajta in videla bosta kako približno bo šlo vajino razmerje. Nihče ne sme postati suženj partnerja, vsak mora imeti določeno svobodo za svoje hobije. najhuje je ko tista prava ljubezen mine in še vedno živita skupaj. Takrat šele spoznaš dodobra človeka v katerega verjameš in mu zaupaš. Vsekakor pa če se že vse to sfiži, je najbolj pošteno, da si pač dva priznata, da nista več za skupaj, da je boljše, če ne matrata eden drugega, za kar je potrebno iti narazen, vendar je pa lepo, če sta še naprej prijatelja. Tudi tega ne zmore vsak, je pa vse odvisno od ljudi samih. Predvsem pa kompromisi, brez ljubosumnosti, včasih tudi malce pogledati skozi prste, kompromisi in zadeve delujejo.
Staro 06.04.2008, 12:31
Gofljač

to ni nujno poroka, kot je dobro napisal Vsemogočni, to je skupno življenje z ali brez rinčka
Staro 06.04.2008, 12:39
Andreea Uporabnik Andreea ni prijavljen
Uporabnik
Sporočila: 1.103

radhika, preucevanje tega, kako se drugi pocutijo vezani, verjetno nima neke velike teze, ker je vsak par cisto svoj. lahko pomaga pri resevanju dolocenih kasnejsih kriznih situacij, pri odlocanju, ali sta za skupaj pa nikakor ne.

moj pogled na to - ce nista (oba!) prepricana, da si to res zelita, bi bil odgovor NE. porociti se z namenom ugoditi partnerju ali tretji osebi zgresena logika, po mojem. tudi jaz se strinjam da je "koruznistvo" cisto OK (dokler gre, gre). koneckoncev je pravnoformalno poroka samo papircek, ki ne pomeni kaj dosti - RAZEN ce sama custis, da je to ena taka lepa simbolicna potrditev razmerja

osebno ne vidim nobene razlike med pari, ki resno zivijo skupaj "na koruzi" in tistimi, ki so poroceni
Staro 06.04.2008, 13:00
Babi2 Uporabnik Babi2 ni prijavljen
Uporabnik
Prikazne slike uporabnika/ce Babi2
Član od: Dec 2007
Naslov: Gorenjska
Sporočila: 555

Praviš, da si človeka zdaj spoznala in da se že pogovarjata o poroki. To se mi zdi malo nenavadno. Zakaj hiteti (pa če nekdo živi v idealnem svetu kot ti, ali pa ne).

Prav tako praviš, da te obkroža množica razumevajočih in dobrih prijateljev. Zakaj potem sprašuješ neznance na forumu?

In končno: Če se sprašuješ, je nekje globoko v tebi "ne". Če bi bil "da" se ne bi spraševala.
Staro 06.04.2008, 13:24
Irina Uporabnik Irina ni prijavljen
Mojster
Prikazne slike uporabnika/ce Irina
Član od: Feb 2007
Sporočila: 2.292

Citat:
Objavil-a radhika Prikaži sporočila
Imam čudovito življenje z neomejeno svobodo, rešenim stanovanjskim problemom, najljubšim hobijem, obkroža me množica ljubečih sorodnikov in prijateljev, finančnih težav ne poznam....

In zdaj sem spoznala osebo, ki se želi poročiti z mano, ki ima ravno tako izjemne kvalitete, tako materialne kot duhovne, jaz pa sem se znašla v velikem precepu. Ali je to sploh nekaj, kar si resnično želim ali se gre le za ugoditi družbenim trendom? Zanimajo me izkušnje poročenih, ali jim je zdaj bolje, ali jim je žal, da so stopili na to pot, dobrodošel je vsak nasvet....
Kakor pravi Babi2, o tako pomembni odločitvi, ne sprašujemo forum, saj tvoj bodoči življenski sopotnik ni modni dodatek in rabiš nasvet, ali pač? Mogoče pa k tej skoraj popolni podobi manjka samo še privesek, mož. To je pa potem čisto nekaj drugega. Potem se pogleda statistika, oceni družbeni trend, sestavi predporočna pogodba in se stopi v zakon, ki traja dokler traja.
Staro 06.04.2008, 13:40
radhika Uporabnik radhika ni prijavljen
Novinec
Prikazne slike uporabnika/ce radhika
Sporočila: 31

Lahko se vpraša po principu, več glav več ve. Seveda sem vprašala za nasvet tudi moje najbližje, ampak ravno oni so me prestrašili, saj večina zatrjuje, da je zakon ena sama skrb, obveznosti in odgovornost in da če se mladi ne bi zaleteli v to, se nikdar več ne bi oženili.
Staro 06.04.2008, 13:42
Gofljač

oh ja ... življenje je itaq trpljenje za mnoge ..v dvoje, troje ali samsko ...c c c c
Staro 06.04.2008, 14:25
dina Uporabnik dina ni prijavljen
Novinec
Prikazne slike uporabnika/ce dina
Član od: Mar 2008
Sporočila: 44

Poroka ni zagotovilo da bosta srečno skupaj živela in se imela rada-do konca življenje!

Značke
poroka

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Podobne teme
Tema Avtor teme Forum Odgovori Zadnje sporočilo
Poroka v ZDA lady_lucifer Dom in družina 8 03.03.2008 11:17
Sejdina poroka sadie_007 Dom in družina 86 04.10.2006 14:38
Poroka vs. življenje na koruzi Mesečnica Dom in družina 99 18.09.2006 13:09
Denar gre na denar unicorn Svet in ljudje 55 08.05.2006 12:10

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 20:43.