Nazaj   Siol.net forumi > Aktualno > Svet in ljudje

Svet in ljudje psihologija, sociologija, velika vprašanja...

Orodja za teme
Staro 28.05.2008, 14:37
apancur Uporabnik apancur ni prijavljen
Novinec
Član od: Dec 2006
Sporočila: 81
Privzeto Re: prijateljstvo - koliko je še vredno?

Kiss me,
hvala, da me razumeš, tudi to in točno to sem hotela povedati. Držim se tudi tvojega nasveta, saj mi je lepše tako, še vedno in kljub vsemu sem precej radožive sorte.
Andreea verjetno res ni nameravala biti nesramna, nekateri ljudje imajo kljub dobrim namenom pač malo bolj grob stil, kar je dokazala tudi s tem, da misli, da z mojim dragim čepiva doma z blazino čez glavo. (zabavno) Seveda ne živiva tako, zakaj bi čepela doma.

Za marsikaj je res vzrok v nas, ali pa vsaj delno, a tega ne moremo posplošiti na vse situacije v življenju. Za vsak odnos sta res dva (ali več), kot si napisala, Kiss me. In če je vzrok vselej v nas, Andreea, kako to, da imamo kup znancev, ki jamrajo?

Hm, če bi bilo vse odvisno le od mene, ne bi bilo mojega prvega posta in tudi ne vse teme.

In če smo v tej kratki temi že trije, povsem različni ljudje, ki o tem razmišljamo podobno, očitno nekaj bo na tem ...
Staro 28.05.2008, 14:49
Andreea Uporabnik Andreea ni prijavljen
Uporabnik
Član od: Aug 2006
Sporočila: 1.103

znancev že, in ti zagotovo ne spadajo med ljudi s katerimi se družim, ampak so del vsakdana, službe, itd. pač splošen trend "dejmo jamrat in nič naredit". poskušan se jim izogibat, me pa kljub temu sem pa tja "napade" želja po postavljanju ljudi na realna tla. in jih poskušam prepričat, da nima smisla vztrajat v brezizhodnih situacijah, in naj kaj SAMI NAREDIJO za to, da bo življenje lepše. nekateri seveda to razumejo kot napad na osebno integriteto, arogantnost in nesramnost. ne pravim, da ni ljudi, ki so pripravljeni nekaj naredit. ampak tisti, ki niso, se lepo grupirajo in se smilijo drug drugemu in samemu sebi.

kar se pa tiče problema "smo že trije": na tem svetu obstaja ogromno ljudi, ki jih redijo zrak in voda. diete "shujšamo v enem tednu za 50 kil" izjemno uspevajo. ampak če 5 mojih sodelavk (ki v resnici ne obstajajo) mislijo, da ne žrejo preveč in se premalo gibajo (ker so lene tepke), še ne pomeni, da je to res, ane?

lep rek pravi: okoli sebe vidimo to, kar hočemo
Staro 28.05.2008, 15:45
Dalmatinec Uporabnik Dalmatinec ni prijavljen
Uporabnik
Prikazne slike uporabnika/ce Dalmatinec
Član od: Dec 2005
Sporočila: 1.065

Citat:
Objavil-a spartan Prikaži sporočila
Potrebno je razumeti, da prijatelji prihajajo in odhajajo. Kakor se mi spreminjamo, tako se spreminjajo tudi drugi.

Osebno jih imam manj kot prstov na obeh rokah. Ampak tisti pravi...ostajajo.
Tudi to je dobro napisano. Pravi ostajajo. V bistvu ostajajo samo prijatelji. Vsi drugi ki so kar prišli in odšli, očitno -vsaj po mojem mišljenju- niso bili prijatelji v pravem pomenu besede...
Staro 28.05.2008, 16:18
D' Andre Uporabnik D' Andre ni prijavljen
Uporabnik
Sporočila: 677

Živimo v instant časih in prijateljstva niso nič drugačna. V dobi tehnološkega napredka se človeku fuzla - človek je v 100 letih presedlal z karjole na raketo in se ne čudim, da je folk bolj zmeden, nervozen, napet, živčen kot nekoč. Vsi nekam hitijo, vsem se mudi, noben nima časa za zdrava razmerja in odnose (ki seveda terjajo čas). To je ta kapitalizem, ki nas z vseh strani futra z napredkom, od katerega smo odvisni, in ki smo si ga tako želeli. Dober primer je računalnik: naenkrat se lahko pogovarjaš s več ldmi naenkrat, drugo vprašanje pa je, kako kakovostni so taki pogovori. Mobiji, skypi in podobna sredstva tehnološkega terorja so že zdavnaj posegla v vse odnose, ja, komunikacija nas baje zbližuje. Prijatelji, za katere slišimo samo še preko maila, lahko črtamo s seznama. Tudi jaz lahko tako kot Apancur preštejem prijatelje na prste ene roke, in sicer take, ki ji kak prst manjka. Znanci in kolegi so absolutno druga kategorija, in ne natikam vsakemu mimoidočemu avbe prijateljstva. Heh, nekoč sem videl profil na facebooku, ki trdi, da ima 2500 prijateljev. Ja, ta gre gotovo vsak dan z enim na kavo, za to porabi skoraj 7 let hehe. Skratka, Apancur, ne obupavaj, če zgubiš 'frenda'. Ga verjetno nikoli nisi imela. Lajf je kot metro vlak, ljudje vstopajo in izstopajo, eni se peljejo postajo ali dve, ti si pa edina, ki ga fura od prve do zadnje postaje.
Staro 28.05.2008, 16:21
KissMe Uporabnik KissMe ni prijavljen
Mojster
Prikazne slike uporabnika/ce KissMe
Član od: Jul 2007
Sporočila: 2.663

D'Andre, super post
Staro 28.05.2008, 18:32
Luccka Uporabnik Luccka ni prijavljen
Pripravnik
Prikazne slike uporabnika/ce Luccka
Član od: Jun 2007
Naslov: lepa gorenjska
Sporočila: 106

...v tem hitrem tempu življenja ohranjam stike z dvema prijateljema, in to mi zadostuje....
..dajeta mi vedeti, da nisem sama tako v težkih, kot veselih trenutkih......in, ker verjamem vanju, jima prijateljstvo iskreno vračam....
prijateljsta je treba negovat..in beseda "nimam časa" velja le ob izrednih razmerah
Staro 28.05.2008, 19:17
spartan Uporabnik spartan ni prijavljen
Veteran
Prikazne slike uporabnika/ce spartan
Član od: Jul 2003
Sporočila: 5.589

Citat:
Objavil-a Dalmatinec Prikaži sporočila
Tudi to je dobro napisano. Pravi ostajajo. V bistvu ostajajo samo prijatelji. Vsi drugi ki so kar prišli in odšli, očitno -vsaj po mojem mišljenju- niso bili prijatelji v pravem pomenu besede...
Prijatelj ni tisti, ki se s tabo joče.
Prijatelj ni tisti, ki se s tabo smeji.
Prijatelj je tisti, ki s tabo čuti.
Staro 28.05.2008, 22:13
KissMe Uporabnik KissMe ni prijavljen
Mojster
Prikazne slike uporabnika/ce KissMe
Član od: Jul 2007
Sporočila: 2.663

spartan, js bi dodala tud to, da si zna vzet čas zate. To najbolj pogrešam pri mojih prijateljih.
Staro 28.05.2008, 22:56
Irina Uporabnik Irina ni prijavljen
Mojster
Prikazne slike uporabnika/ce Irina
Član od: Feb 2007
Sporočila: 2.292

@apancur, pri današnjem tempu življenja res nimamo časa, a si ga vzamemo, če imamo interes. Vsako druženje ima za osnovo interes in interesi so različni, kot smo različni mi sami in se z leti spreminjamo.

Tisto kar te je nekoč z nekom družilo (študij, hobiji) se je z leti spremenilo, tudi ti si krenila po neki svoji poti interesov. Ugibam, verjetno nimate več skupne teme o kateri bi se pogovarjali , skupaj počeli, ki bi vas družila. Poišči svoje somišljenike in sklepaj nova prijateljstva, poišči sebi primerno interesno skupnost.

Meni osebno je iz celega zapisa najbolj izstopalo to, da si omenila, da imaš čudovitega partnerja, ampak v nadaljevanju poveš, da se bojiš praznikov.

Kruto je, ko človek ugotovi, da sicer ni sam je pa osamljen.
Staro 29.05.2008, 06:32
Dalmatinec Uporabnik Dalmatinec ni prijavljen
Uporabnik
Prikazne slike uporabnika/ce Dalmatinec
Sporočila: 1.065

Citat:
Objavil-a KissMe Prikaži sporočila
spartan, js bi dodala tud to, da si zna vzet čas zate. To najbolj pogrešam pri mojih prijateljih.
Je pa dandanes neprijetno to, da si ljudje na splošno ne znajo več vzeti časa za 'majhne' stvari, tako tudi čedalje manj za druženje s prijatelji, znanci ali družinskimi člani. Tempo časa je tak, da je ljudem vcepil neko miselnost, ki zapoveduje odpovedovanje vsem tem stvarem in propagira samo posvečanje kopičenju materialnih stvari in delu.
Saj ne pravim; je treba delat, že radi preživetja. Ampak bi si pa kdaj pa kdaj lahko komot vzeli čas tudi za druženje, obiske, pogovore in še kaj...

Značke
koliko, prijateljstvo, še, vredno

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Podobne teme
Tema Avtor teme Forum Odgovori Zadnje sporočilo
Koliko lahko zaupamo pooblaščenim servisom Žeruh Avtomobilizem 28 25.07.2008 20:37
Koliko stane zunanja predelava za VW golf skerjanc Avtomobilizem 7 16.12.2007 22:19
koliko časa do siol TV rtmktl SiOL TV 36 20.09.2007 21:49
€ kalkulator in evro Mowgli Slovenija 48 24.12.2006 19:38
Prijateljstvo po 15 letih premora? Robus Ostalo 8 10.05.2006 11:50

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 08:13.