Nazaj   Siol.net forumi > Aktualno > Gospodarstvo

Gospodarstvo podjetništvo, gospodarstvo, borza, finance, denar...

Orodja za teme
Staro 18.02.2009, 10:53
Darja980 Uporabnik Darja980 ni prijavljen
Novinec
Član od: Feb 2009
Sporočila: 1
Privzeto Sporazumna odpoved

Upam, da sem trofnila pravi forum ...

Pozdravljeni,

v podjetju sem zaposlena 4 mesece za nedoločen čas in sem pravkar izvedela, da sem na seznamu za odstrel. Ne želijo me odpustiti, želijo pa da podpišem sporazum o prenehanju pogodbe in odidem z 31.3.

Vem, da se s podpisom sporazuma odpovem zadevam kot so regres, dopust, nadomestilo na zavodu. Ampak glede na to, da mi nadomestilo na zavodu zaradi kratke delovne dobe (delovcne dobe moraš imeti njamanj 12mesecev da si uporavičen do nadomestila), je verjetno potemtakem vseeno če sporazum podpišem? Za to, da zadevo podpišem mi namreč ponujajo še eno dodatno mesečno plačo, kot neke vrste odpravnino, ki to seveda ni, ker nisem zaposlena eno leto.

Naj podpišem in pobašem denar ali čakam, da mi dajo redno odpoved in ne dobim ničesar?

V naprej hvala za odgovor
Staro 25.02.2009, 13:55
el_juero Uporabnik el_juero ni prijavljen
Pripravnik
Prikazne slike uporabnika/ce el_juero
Član od: Apr 2006
Sporočila: 116
Privzeto Re: Sporazumna odpoved

Firma dobrotnik ali pa ne želijo imeti težav....Če je odpovedni razlog zakonit, potem jaz ravno ne bi dajal bonitet ob odhodu delavca.
Staro 25.02.2009, 20:26
lila5 Uporabnik lila5 ni prijavljen
Mojster
Član od: Jun 2001
Sporočila: 3.935

Citat:
Objavil-a Darja980 Prikaži sporočila
Upam, da sem trofnila pravi forum ...

Pozdravljeni,

v podjetju sem zaposlena 4 mesece za nedoločen čas in sem pravkar izvedela, da sem na seznamu za odstrel. Ne želijo me odpustiti, želijo pa da podpišem sporazum o prenehanju pogodbe in odidem z 31.3.

Vem, da se s podpisom sporazuma odpovem zadevam kot so regres, dopust, nadomestilo na zavodu. Ampak glede na to, da mi nadomestilo na zavodu zaradi kratke delovne dobe (delovcne dobe moraš imeti njamanj 12mesecev da si uporavičen do nadomestila), je verjetno potemtakem vseeno če sporazum podpišem? Za to, da zadevo podpišem mi namreč ponujajo še eno dodatno mesečno plačo, kot neke vrste odpravnino, ki to seveda ni, ker nisem zaposlena eno leto.

Naj podpišem in pobašem denar ali čakam, da mi dajo redno odpoved in ne dobim ničesar?

V naprej hvala za odgovor
Čeprav ti odpravnina in nadomestilo na zavodu ne pripadata imaš vseeno določene pravice.....če te delodajalec odpusti imaš odpovedni rok.....kar pomeni, da v tistem času še nekaj zaslužiš.....imaš še sigurno neizkoriščen dopust......dvomim, da ti ena dodatna mesečna plača, ki ti jo je delodajalec ponudil "pokrije" vse te pravice, ki ti pripadajo, če te on odpusti.....stvar je na tebi, kako se boš pogajala preden podpišeš sporazum o prenehanju......
Staro 26.02.2009, 07:02
Šmek Uporabnik Šmek ni prijavljen
Pripravnik
Prikazne slike uporabnika/ce Šmek
Član od: Oct 2007
Sporočila: 177

Jaz ne bi podpisal. Ponavadi se za takimi 'dobrodušnostmi' skriva catch. Morda niti ni nujno, da bi te morali odpustiti in skušajo s takšnim pristopom upravičiti svoje početje... Upoštevaj nasvet Lile5 in se spogajaj za določene zadeve.

Značke
odpoved, sporazumna

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Podobne teme
Tema Avtor teme Forum Odgovori Zadnje sporočilo
Odpoved službe spartan Gospodarstvo 5 30.04.2008 22:39
Odpoved diska Mihec1 Tehnična pomoč 1 12.03.2007 09:51
Odpoved komunikatorja gostMR SiOL Komunikator 3 19.01.2007 09:30

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 05:22.