Nazaj   Siol.net forumi > Storitve Telekoma Slovenije > O storitvah

O storitvah Informacije o ponudbi storitev Telekoma Slovenije

Odgovori

Orodja za teme
Staro 26.06.2009, 13:01
primoon Uporabnik primoon ni prijavljen
Novinec
Prikazne slike uporabnika/ce primoon
Član od: Jun 2009
Sporočila: 39
Privzeto Optika v Šiški,

pred dvemi tedni so mi Siolovci pred stanovanjskim vhodom na Gospodinjski 21 v Siski montiral OPTICNO DOZO, sprasujem se koliko casa bo sedaj potrebno, da bom lahko dejansko narocil Optiko, kajti na Siolovi strani ljubljanskimi naslovi, kjer je mozen prikljucek, nasega naslova se ni....torej, ce ima kdo od agentov vsaj priblizen odgovor, se mu ze vnaprej lepo zahvaljujem...

lp

Nazadnje uredil primoon : 26.06.2009 ob 13:05.
Odgovorite s citatom
Staro 27.06.2009, 18:07
madmitch Uporabnik madmitch ni prijavljen
Uporabnik
Prikazne slike uporabnika/ce madmitch
Član od: Jul 2006
Sporočila: 1.719
Privzeto Re: Optika v Šiški,

Na Pavšičevi je bilo tako, da ko sem videl monterje lepit žnurce v kleti, sem počakal en dan in poklical na TK, kjer so mi rekli, naj počakam, da bo Delovni nalog nazaj, kar po navadi traja kakšen teden in res je bilo tako.

OK, za sam priklop sem mel mal protekcije, drugega nič.
Staro 27.06.2009, 23:58
Novinec

Hvala za info...najbrz bo res tko....bom tud jst v pondelk klical......mogoce pa tud mal protekcije ne bo skodl....bom vidu kako hitr bo slo....

lp
Odgovorite s citatom
Staro 30.06.2009, 21:20
Novinec
Unhappy Re: Optika v Šiški,

Danes klical Siol, agentka Magda prijazna......razložil sem, da so mi pred dvemi tedni montirali optično dozo pri vhodnih vratih in bi rad izvedel, če lahko že naročim FTTH .........po nekaj minutnemui čakanju pa je bil odgovor sledeč.....

Da..., resnično na tem naslovu dela potekajo, priključitev še ni možna ker "bojda ni omrežja", ko pa bo, vas bomo o tem obvestili po kontaktni telefonski številki, v poštnem nabiralniku pustili obvestilo oz. letak, in pred vašim blokom bo nekaj časa tudi mobilna pisarna (nekaj novega???), kjer boste lahko uredili vse za priklop na FTTH.........

lepo in prijazno, toda koliko časa bo potrebbno do

lp
Staro 27.07.2009, 20:18
Novinec

Končno, danes prišli SioL-ovi vrli fantje, uredili povezavo od doze do dnevne sobe, v teh dneh pa pričakujem modem in ......v novo poletje z........

PS: gospa Magda Pestotnik se je izgleda zelo potrudila, kajti ulice še vedno ni na seznamu, hvala......

lp
Staro 27.07.2009, 20:28
Uporabnik

Citat:
Objavil-a primoon Prikaži sporočila
Končno, danes prišli SioL-ovi vrli fantje, uredili povezavo od doze do dnevne sobe, v teh dneh pa pričakujem modem in ......v novo poletje z........

PS: gospa Magda Pestotnik se je izgleda zelo potrudila, kajti ulice še vedno ni na seznamu, hvala......

lp
Pri nas je bila tudi par dni po tem, ko je optika že delala.
Staro 27.07.2009, 21:51
Novinec

Sosed, ker si že nekaj časa uporabnik "Optike", mi boš najbrž znal povedat, če prospero deluje res samo u USB WiFi donglom, ki ga kupiš pri SioLu ?

(30 Eurov) za SiOLov dongle???, ....... letos sem v Miami-ju, kupil USB WiFi dongle a,b,g z draft-n za 18 dolarjev !!! , tko, da se mi zdi "humanitarne" "prispevke" SioL-u nesmiselno plačevat..

Danes sem dobil SiOLov odgovor, ki po eni strani trdi, da dela samo z donglom kupljenim pri SioL-u, potem pa za konec navaja, da delovanja z drugimi USB WiFi dongla ne garantirajo (po čemer lahko sklepam, da bi mogoče le delovali)

Enak primer sem imel, ko sem jih vprašal, če lahko priklopim Fax napravo na IP telefonsko številko....najprej je bil odgovor, da ne deluje, malo kasneje so odgovorili, da delovanja "ne garantirajo" in ko sem končno vrnil ISDN številko, sem Fax priklopil na IP št. , kjer še danes deluje brezhibno......

Mislim, da gre tu za podobno situacijo, bi bil pa vesel, če ti kaj več veš o tem.....

Hvala za odgovor in lp
Staro 28.07.2009, 07:16
Uporabnik

Ne, z dongli, takimi in drugačnimi v navezi s SiOLovo železnino se nisem nikoli ukvarjal, ker imam zaradi uporabe VoIPa v kombinaciji z ISDN router.

S faxom na VoIP je pa tako, da če je podprt T.38 protokol, bo delal brez problema, če ta protokol ni podprt pa mogoče in samo določeni faxi. Z WinFaxom od Symanteca nisem imel nikoli problemov, mogoče za odtenek počasneje pošilja in sprejema preko VoIPa in še to je samo moje subjektivno opažanje.
Staro 30.07.2009, 07:45
M.T. Uporabnik M.T. ni prijavljen
Pripravnik
Sporočila: 253

Na servisnih pod dodatnimi storitvami za telefonijo si lahko sicer vklopiš zadevo imenovano "Prilagoditev tel. št. za podatkovni prenos".

Spodaj je še tale opomba:
V primeru, da na vašem SiOL telefonskem priključku uporabljate naprave, ki za delovanje uporabljajo podatkovni prenos (faksimilne naprave, alarmne centrale in navadni klicni modemi), lahko z izbiro te možnosti izboljšate delovanje teh naprav na SiOL telefonskem priključku. Prilagoditev številke za podatkovni prenos lahko povzroči manjša poslabšanja kvalitete pri govorni komunikaciji. Opozarjamo, da Telekom Slovenije kljub tej izbiri ne zagotavlja delovanja zgoraj omenjenim napravam, kot je zabeleženo v 26. členu v Posebnih pogojih za opravljanje SiOL storitev.
Po potrjeni izbiri se bo izvršila avtomatična nastavitev vašega komunikacijskega prehoda, kar vključuje tudi morebitni vnovični zagon.
K prvotnim nastavitvam se vrnete z odstranitvijo opcije - prilagoditev telefonske številke za podatkovni prenos.
Odgovorite s citatom
Staro 30.07.2009, 08:59
Uporabnik

Citat:
Objavil-a M.T. Prikaži sporočila
Na servisnih pod dodatnimi storitvami za telefonijo si lahko sicer vklopiš zadevo imenovano "Prilagoditev tel. št. za podatkovni prenos".

Spodaj je še tale opomba:
V primeru, da na vašem SiOL telefonskem priključku uporabljate naprave, ki za delovanje uporabljajo podatkovni prenos (faksimilne naprave, alarmne centrale in navadni klicni modemi), lahko z izbiro te možnosti izboljšate delovanje teh naprav na SiOL telefonskem priključku. Prilagoditev številke za podatkovni prenos lahko povzroči manjša poslabšanja kvalitete pri govorni komunikaciji. Opozarjamo, da Telekom Slovenije kljub tej izbiri ne zagotavlja delovanja zgoraj omenjenim napravam, kot je zabeleženo v 26. členu v Posebnih pogojih za opravljanje SiOL storitev.
Po potrjeni izbiri se bo izvršila avtomatična nastavitev vašega komunikacijskega prehoda, kar vključuje tudi morebitni vnovični zagon.
K prvotnim nastavitvam se vrnete z odstranitvijo opcije - prilagoditev telefonske številke za podatkovni prenos.
Drugače pa to zagotavljajo, japajade.
Jaz sem imel to vklopljeno pa nisem zaznal kakšnih posebnih sprememb v govornem delu. Opazil sem le to, da je kvaliteta zvoka še najbolj odvisna od telefona samega (na optiki in prej VDSL).

Značke
optika, Šiški

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Podobne teme
Tema Avtor teme Forum Odgovori Zadnje sporočilo
Kdaj bo optika? sr@nje Tehnična pomoč 68 05.11.2011 20:01
Optika 20/20 deluje 20/10 Nami Tehnična pomoč 21 15.06.2009 20:29
Par vprasanj preden pride optika... (hisa, dva modema?) Katsumi O storitvah 7 04.05.2008 20:52
Optika Je Tu... maylo O storitvah 10 04.02.2008 06:18
Optika deluje sploh ?! Steinmetz Tehnična pomoč 1 04.01.2008 07:38

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 06:01.